“Musės” savo kelionėje buvo visokios – šmaikščios, ironiškos, retkarčiais netgi kandžios ir aktualizuojančios visuomenės realijas. Pastarieji metai visiems buvo emociškai sunkūs ir paskatino grįžti prie vertybių, surasti laiko namams, šeimai. Su prekių ženklo įkūrėja Gerda Sutkiene pastarąjį kartą apie kūrybą ir “Muses” kalbėjomės lygiai prieš metus Lietuvos kūrėjų portalo ir “Lietuvė” žurnalo projektui “Kūrėjų valanda”, kuomet drąsi moteris pasakojo apie savo kaip kūrėjos pradžią, stiprybę pabėgti su mažais vaikais nuo vyro ir meilę interjerams, jų dekorui. Šį kartą artėjant Kalėdoms pokalbis kaip niekada artimas ir pozityvus – apie prabėgusius ir ateinančius metus.

“Musių” kūrėja, paklausta, kas pasikeitė per pastaruosius metus, trumpam susimąsto ir padėkoja: “Ačiū už šį klausimą, nes pastūmėjote mane pačią pagalvoti, kas gi pasikeitė per šiuos metus. Pirma mintis buvo – niekas nepasikeitė. Ta pati aš, tos pačios Musės, tie patys maži žingsneliai į priekį, tas pats džiaugsmas, tie patys rūpesčiai.”

Tačiau tęsdama Gerda kalba, kad vis tik pokyčių būta. Per šiuos metus žmonės dar labiau pradėjo kurti grožį ir pozityvumą ir to įkvėpta moteris savo el.parduotuvėje pristatė abstrakcijas, piešinius namams, atsirado diptikai, triptikai. “Galva verda nuo minčių ir idėjų ir tai nesibaigiantis procesas, tik artėjant Kalėdoms vienintelis ribojantis veiksnys – vos 24 valandos paroje.” – juokiasi “Musių” autorė.

Kiekvienų metų lapkričio pradžia – it nauji metai. Juk pristatomi visų laukiami, jau neatskiriamu namų simboliu tapę sieniniai ir stalo kalendoriai. Gerda prisipažįsta, kad kalendorių išleidimas yra pats svarbiausias metų įvykis, ilgai užsitęsusio proceso pabaigos ir naujo santykio su žmogumi pradžios taškas. “Tai didžiulė atsakomybė. Gal seniau ir buvo, kad “Musės” turėjo patikti man pačiai, bet dabar jaudulio, įtampos, ar ir kitiems patiks, ar šiemet viskas bus gerai – buvo tiek daug, kad skaičiavau ilgas bemieges naktis – neatsimenu, kada tiek jaudinausi.” – apie užkulisius pasakoja G.Sutkienė.

Vis tik paklausta, apie klientus, prisipažįsta, kad jų ratas auga. Labai gera matyti naujus “Musės” gerbėjus ir kiekvienas jų sukelia nepaprastą džiaugsmą, tačiau asmeniniu įvertinimu laiko sugrįžtančius pirkėjus. “Žinutės “ar bus šiemet kalendoriai?“, „pirkau pernai – noriu ir šiemet“ yra medus širdžiai ir įvertinimas man, kaip kūrėjai.

“Ech, negaliu patikėti, kad taip greitai bėga laikas, bet labai didžiuojuosi, kad šis kūrybinis kūdikis jau tvirtai vaikšto ir buvo labai teigiamai priimtas visuomenėje, sulaukia tiek pozityvaus atgalinio ryšio”

Vos paskelbusi prekybą, išsiunčiau siuntas su kalendoriais lietuviams į UK, Daniją, Vokietiją, JAV – visi šie užsakymai buvo iš sugrįžtančių pirkėjų arba žmonių, kurie patys pernai gavo dovanų “Musės” kalendorių. Žinojimas, kad kalendorius žmonės dovanos draugams, kolegoms ir jausmas, kad mano kurti kalendoriai puoš tiek daug pasaulio vietų yra nerealus.” – apie įkvėpimo aruodą kalba kalendorių sumanytoja.

Sausio mėnesį “Musės” švęs 4 metų gimtadienį ir į šią sukaktį Gerda reaguoja kaip mama “Ech, negaliu patikėti, kad taip greitai bėga laikas, bet labai didžiuojuosi, kad šis kūrybinis kūdikis jau tvirtai vaikšto ir buvo labai teigiamai priimtas visuomenėje, sulaukia tiek pozityvaus atgalinio ryšio”

Ne paslaptis, kad “Musės” paveiksluose, sentencijose ir žinutėse itin daug pozityvumo, netgi pozityvios neurolingvistikos. Paklausta, ar pati autorė jaučia pokyčius savo idėjų raiškoje, moteris atvira “mano Musės tapo šiltesnės”. To priežastis – karantininė situacija, itin daug negatyvios energijos visur aplink.

„Ir jūs net neįsivaizduojate kaip atsakingai aš rinkau frazes šių metų kalendoriui! Kaip niekada jaučiausi atsakinga už tai, ką žmonės matys visą mėnesį, nes juk mintys materializuojasi, tiesa?“

“Dabar, kai namuose praleidžiame ypač daug laiko, labai svarbu tampa, kokia aplinka mus supa, ką mes matome kasdien. Tuščios namų sienos nešildo, tačiau ir dekoro norisi ne bet kokio – net čia ieškome teigiamų emocijų, šiltų jausmų. Ne griežtų formų, ne sarkazmo, o kažko mielo, šilto, jaukaus ir teigiamo – gero žodžio, gero jausmo. Taigi šiais metais Musės paveiksluose daugiau jaukumo, šilumos, daugiau meilės!” – apie savo idėją kalba Gerda. “Ir jūs net neįsivaizduojate kaip atsakingai aš rinkau frazes šių metų kalendoriui! Kaip niekada jaučiausi atsakinga už tai, ką žmonės matys visą mėnesį, nes juk mintys materializuojasi, tiesa?”- užtikrinamai priduria autorė

Šiais metais tarp karščiausių naujienų – tuščias “’Pats geriausias kalendorius’. Tai dar viena kūrėjos idėja rodyti asmeninį, už pinigus nenuperkamą dėmesį. Autorė sako, kad pats geriausias jis yra dėl to, kad skirtas jūsų ar jūsų vaikų kūrybai – jį galėsite dekoruoti patys. Ilgais rudens ar Advento laikotarpio vakarais, visa šeima kartu galės susikurti savo originalų kalendorių ir per Kalėdas padovanoti jį artimiausiems: “Seneliams jų anūkų piešiniai yra tūkstantį kartų gražesni nei garsioji Mona Liza, o asmeninis palinkėjimas giliai paliečia širdį.

Tad jei galvojate, kaip pradžiuginti tėvus ar senelius kiekvieną dieną visus metus – padovanokite jiems anūkų pieštą kalendorių. Kurdami jį visada bandžiau įsivaizduoti, kokia maloni staigmena ištiks supratus, jog tai vienetinė dovana ir tokio kalendoriaus daugiau neturi niekas.”

Autorė kuria ir personalizuotas dovanų idėjas: “Personalizuotas paveikslas – ypatingas. Tai lyg burtažodis užtvirtinantis patį geriausią linkėjimą – kuris skirtas vestuvėms, gimtadieniui ar įkurtuvėms. Visiems patinka matyti savo vardą ir žinoti, kad tai sukurta būtent jam. Personalizuota dovana visada bus pati geriausia, nes būtent ji rodo tikrą, išskirtinį dėmesį, juk jos nenupirkai užbėgęs į prekybcentrį paskutinę minutę. Tai originalumas, dėmesys ir meilė. Mane labai džiugina, kad personalizuotus paveikslus žmonės perka ne tik dovanai, bet itin dažnai įsigyja ir sau.”

Ir pabaigai tradiciškai klausiame apie didžiausias svajones. “Pirmiausia prieš svajodama, noriu visiems padėkoti. “Musės” yra smulkus verslas ir kiekvienas dėmesys, žinutė, net paspausta širdelė prie nuotraukos – skatina judėti pirmyn. Įkritę užsakymai leidžia kurti, svajoti, pildyti dviejų paauglių vaikų svajones, poreikius. Vyresnėlis išvyko studijuoti į užsienį ir, man kaip mamai, ne tik pasididžiavimo, bet ir atsakomybės kur kas daugiau. Aš esu nepataisoma optimistė ir labai nuoširdžiai tikiu, kad viskas bus gerai! Vienaip ar kitaip, bet bus gerai. To visiems mums ir linkiu! “ – kaip visada įkvepiančiai baigiame pokalbį!

“Musės” galite aplankyti čia:
Facebook: Musės
Instagram: Musės
Interneto svetainėje: www.muses.lt