Natūralios sojų vaško žvakės tampa vis populiaresnės ne tik šaltuoju sezonu, bet ir visais metų laikais. Tai namų dekoro akcentas, atsipalaidavimą, namų jaukumą kuriantis simbolis. Vaida Puniškė, „Žvaigdžių lietus“ įkūrėja savo rankų darbo žvakėmis su kristalais siekia pakviesti žmones lėtam pokalbiui su savimi, susigrąžinti prarastą energiją, emocinę sveikatą.

Kaip gimė idėja?

Vaida pasakoja, kad nuo vaikystės turėjo gilų ryšį su gamta, neužmirštamos ir neįkainuojamos akimirkos iš vasarų pas močiutę, tarp miškų ir pievų. Tarytum paveldą susėmusi žinias apie augalus ir jų gydančias savybes, apie žvaigždynus ir mėnulio ciklus, kūrybinga moteris tai pritaikė savo veikloje. „Aš tikiu, kad žmogus – neatsiejama gamtos dalis ir visi esame pavaldūs jos dėsniams.“ – sako kūrėja.

„Kuriamose žvakėse derinami sentimentalūs kvapai, emocijos, prisiminimai. Tai lyg klajonės po neužmirštamą skinamų čiobrelių kvapą, popietės su arbata ir močiutės keptu pyragu“

Idėja kurti žvakes gimė iš gilaus vidinio troškimo perteikti į kiekvieno namus taurios simbolikos iš tyrumo, tikrumo ir natūralumo, kuriuo alsuoja ir yra pilna visa gamta. Laukinių pievų, augalų, miškų ir akmenų lobynuose nuo seno glūdi mūsų sveikata, energija, harmonija, tikėjimas. Tą dalį savęs, kurią prarandame miesto triukšme, žmonių minioje galime atgauti pabuvę gamtoje.“ – teigia V.Puniškė.

Kuriamose žvakėse derinami sentimentalūs kvapai, emocijos, prisiminimai. Tai lyg klajonės po neužmirštamą skinamų čiobrelių kvapą, popietės su arbata ir močiutės keptu pyragu. Tai gysločio lapas ant nubrozdinto kelio, kuris išgydo ne tik skausmą, bet išsausina pilnas ašarų akis. Žemuogės ant smilgos man vis pats geriausias desertas, po skanios, pievoje surinktų, rūgštynių sriubos.“ – lyriškai pokalbį tęsia moteris.

Kaip kūryba siejasi su Jūsų patirtimis, buvusiomis veiklomis?

„Žvaigždžių lietus“ prekių ženklo autorė sako, kad praėjus daug laiko nuo vaikystės, sukaupus žinių, pakeliavus, pažinus žmonių, atitolus ir vėl sugrįžus prie gamtos, suklupus ir vėl atsistojus, sukūrus šeimą ir gimus vaikams – atėjo branda ir laikas kurti ir dalintis tuo, ką išmokau ir kas man svarbu.

“Sudėjusi žinias įgytas universitete, įgavus patirties dirbant gydymo įstaigose su žmonėmis po įvairių fizinių susirgimų ir traumų, supratau, kad žmogus kur kas daugiau nei vien fizinis kūnas. Daugelis ligų turi savo gilumines psichosomatines priežastis, kurios tūnodamos mūsų kūnuose, jeigu jų nepašaliname laiku, anksčiau ar vėliau pasireiškia ligos pavidalu.” – sako Vaida.

Kiekviena žvakė turi savo energetinį kodą ir pagal tai parinktu kristalu ir aromatu. Galima rinktis iš to ko labiausiai trūksta šiai dienai: „Harmonijos ir Ramybės“, „Meilės“, „Džiaugsmo ir Gyvybingumo“, o gal būt „Apsaugos ir Ištvermės“.

“Pradėjau domėtis saviugda, daug skaityti, praktikuoti, lankyti įvairias paskaitas apie žmogaus prigimtį, savęs pažinimą, tyrinėti įvairiausias kultūras. Kvėpavimo naudą ir jo technikas, meditaciją, taikomąją psichologiją, kristalų karalystę ir jos naudą žmogaus emociniam, fiziniam ir dvasiniam kūnui.Taip iš šių visų patirčių ir atsirado „Žvaigždžių lietaus“ augalinės žvakės su kristalais ir jų skleidžiama energija.“ – savo kūrybinės idėjos kelią apibūdina V.Puniškė.

Kiekviena žvakė turi savo energetinį kodą ir pagal tai parinktu kristalu ir aromatu. Galima rinktis iš to ko labiausiai trūksta šiai dienai: „Harmonijos ir Ramybės“, „Meilės“, „Džiaugsmo ir Gyvybingumo“, o gal būt „Apsaugos ir Ištvermės“.

Transformuojantis žvakės poveikis pasireiškia per 4 elementus: Ugnis, Vanduo, Žemė, Oras. Kai žvakės liepsnoje tirpstantis vaškas virsta skysčiu, visa erdvė prisipildo gilaus aromato ir kristalų skleidžiamos energijos. Aplinkos energetinis fonas transformuojasi, emocijos harmonizuojasi. Erdvė užsipildo visais elementais ir naujų troškimų ar intencijų energija.

Kokiam žmogui skirtos Jūsų žvakės?

„Aš tikiu, kad visiems žmonėms tam tikru gyvenimo etapu atsiranda poreikis ramybei, poilsiui, papildomai energijai. Man apmaudu, kad vis dar tabu kalbėti apie energetiką, saviitaigą, saviugdą. Šiuolaikiniame pasaulyje meditacija turi tapti kasdienybe ir liūdna, kad kai kam tai vis dar nušvitimas, religija, o tik susidūrę su rimtomis ligomis, visišku organizmo išsekimu – ima ieškoti atsipalaidavimo, pokalbio su savimi formų.“ – kalba Vaida.
Kuriamose interjero detalėse suderinama estetika, namų interjeras su mokslu įrodytais elementais, kristalų energija. Kiekviena žvakė liejama rankomis, tik iš natūralaus sojų vaško. Skirta namams, dovanoti draugams, darbinei aplinkai gerinti ar tiesiog jaukiems vakarams. Meditacijoms ir ritualams. Troškimams ir norams pildyti.

Autorė gyvena svajone pasiekti kuo daugiau žmonių širdžių ir namų su lengvu, nuoširdžiu aromatu. Skatinti kurti ryšį su gamta ir tuo kas tikra. Priminti, jog dažnai net nesusimąstome apie savo prigimtį, grožį ir glūdinčią stiprybę mumyse. „Kartais reikia visai nedaug, tik sustoti, pajausti, pabūti savyje, paleisti kontrolę, išsakyti norą, pažinti savo kvėpavimą ir pasinerti į vidinę eleganciją. Net kai žvakė ilsisi – norai pildosi !!!“ – baigia pokalbį „Žvaigdžių lietus“ prekių ženklo įkūrėja.