Pažintis su “YPIAI” žaislais – tai sentimentalus skrydis laiko mašina į daugelio mūsų, suaugusiųjų vaikystę, kurioje žaislų buvo mažiau, bet nuoširdumo ir ilgų, neužmirštamų žaidimų valandų – daugiau. Po išraiškingais YPIŲ veidais slypi personažai, mokytojai, vertybių puoselėtojai ir ištikimiausi vaikų bičiuliai. Tai nenusibostančio žaislo misija, apie kurią šiandien kalbamės su šių žaislų autore Auste Kabašinskiene.

“YPIAI” visai neseniai atšventė vienerių metų gimtadienį, tačiau daugeliui šie nuostabūs žaislai bus naujiena. Austė pasakoja, kad pirmieji žingsniai buvo nedrąsūs, tačiau labai kūrybiški. Pagrindinis pradžios siekis buvo – kokybiškai, palengva sukurti visą žaislo idealogiją, perteikti ir ištransliuoti pagrindinę idėją, atrasti tinkamiausius personažus ir parodyti, jog draugas YPIS kaip ir visi mes – mėgsta puoštis, ilsėtis, draugauti, žaisti ir jam reikia labai daug mažųjų dėmesio.

“Mūsų kūryba paremta tuo, kad vaikams būtų kuo įdomiau žaisti su šiais personažais ir YPIUI niekada netektų nuobodžiauti ant knygų lentynos. Nepaisant to, kad jie mums labai gražūs ir mieli, tai ne interjero detalė – tai patys tikriausi draugai”

YPIŲ kūrėjos – tai šeimyninis trio, Austė bei dvi jos mūzos – Mėta ir Gilė. “Mano mergaitės yra įkvėpimo šaltinis ir kokybės kontrolė. Jos viską ištestuoja ir pasako savo nuomonę, kurios visada paisome. YPIAI sukurti, apgalvojant kiekvieną smulkią detalę, todėl su savimi jie nešasi ir dalelę manęs. Matyt, vaikystėje neatsižaidžiau! “ – juokauja Austė.

Paklausta, kaip gimė YPIAI ir kuo jie skiriasi nuo kitų žaislų, ypatingų žaislų autorė sako: “Mūsų kūryba paremta tuo, kad vaikams būtų kuo įdomiau žaisti su šiais personažais ir YPIUI niekada netektų nuobodžiauti ant knygų lentynos. Nepaisant to, kad jie mums labai gražūs ir mieli, tai ne interjero detalė – tai patys tikriausi draugai”.

“Liną, siūlus, kamšalą sujungiau į visumą, įkvėpdama jiems gyvybę. Taip gimė besišypsantis YPIS užburiančiu žvilgsniu.”

A. Kabašinskienė pasakoja, kad idėja sukurti kitokius, įtraukiančius žaislus atsirado, stebint vaikų elgesį. “Daugelis tėvų patvirtins, kad vaikų pasirinkimuose vyrauja blizgantys, ryškūs, plastikiniai žaislai. Vaikai neturi prieraišumo, tačiau augantis kiekis daiktų, kurie numetami į kampą po kelių minučių žaidimo neramina tėvus. Tėveliai, nenorėdami savo namų paversti plastiko kaupykla, bando pasiūlyti vaikams pastelinių spalvų estetišką alternatyvą, tačiau žaislai – dekoracijos būna greitai užmiršti.” – apie žaislų aktualijas pasakoja YPIŲ autorė.

YPIAI – tai tarpinis variantas: vertingas žaislas iš natūralių medžiagų, kurio vaikas nenorėtų paleisti. Patrauklumas auga dėka jį lydinčių aksesuarų ir galimybės įtraukti minkštuosius žaislus į vaikų taip mėgstamus situacijų žaidimus! “Liną, siūlus, kamšalą sujungiau į visumą, įkvėpdama jiems gyvybę. Taip gimė besišypsantis YPIS užburiančiu žvilgsniu.” – apie išraiškingų akių savininkus pasakoja kūrėja.

Moteris pasakoja : “Stebėdama, kaip vaikai žaidžia su mano žaislais įsitikinau, jog YPIS gali atstoti visą žaislų krūvą! YPIAI niekada nepabosta, nes savo spintoje turi galybę drabužėlių ir aksesuarų. Delniukuose įsiūti magnetukai leidžia jiems susikibti rankomis ir paimti lengvus metalinius daiktus – tai neribota erdvė fantazijai! YPIAI draugiški gamtai, todėl jų pakuotės nereikia išmesti – ji virsta žavinga YPIO lovyte. Žaislų akys gyvos, todėl sujais taip smagu žaisti miniatiūrinį gyvenimą.”.

YPIŲ kūrėjai mini, kad jiems labai svarbus grįžtamasis ryšys. Juk kūrybos stadijoje norisi padaryti taip, kad žaislas būtų kuo patrauklesnis, ypač vaikams. “Labai miela sulaukti žinutės, su tėvelių siunčiamomis nuotraukomis, kaip vaikutis miega su YPIU, nešasi į darželį, maitina… Tai tikrai labai džiugina, įkvepia kurti.” – kviečia bendrauti A. Kabašinskienė.

Pabaigai tradiciškai klausiame apie svajones. Austė teigia svajojanti, kad “YPIAI taptų ne vien tik gražiais žaislais, o būtų suvokiami kaip personažai – vertybių saugotojai. Norisi tą žinutę papasakoti vaikams, nes būtent jiems yra skirta mūsų kūryba. Nuolat mąstome, kaip pasiekti, kad mūsų žaislus atrastų kuo mažesnių vaikų tėvai ir juos įneštų į tyrų, plastiko, komercijos nesugadintų vaikų vaikystę, nes esame įsitikinę, kad, susidraugavus su YPIU, jo nesinorės keisti į nieką kitą! Dar sau linkime ir didžiausios svajonės išsipildymo – akvarelinių iliustracijų knygelės “YPIŲ PASAKA” išleidimo!

Draugaukite: https://www.facebook.com/ypiai.lt/