Mažylių ankstyvajame ugdyme vienas svarbiausių elementų – smagūs, lavinantys žaidimai. Tuo itin tvirtai tiki Ingrida Matlauskienė, įkūrusi prekių ženklą „Yes For Skills“. Pradėjusi ieškoti veiklų savo pirmagimiui, Ingrida atrado Montessori ugdymo filosofiją, kurios pagrindu pradėjo kurti lavinamąsias knygas, magnetines lentas bei konstruktorius, spėjusius suburti ištikimą bendraminčių klientų bendruomenę. Tad artėjant Kalėdoms, tėvelius kviečiame susipažinti su „Yes For Skills“ veikla bei surasti apgalvotas, žaismingas ir smagias vaikučių lavinimo priemones.
Susidomėjimas, virtęs šeimos verslu

„Yes For Skills“ – šeimos verslas, už kurio vairo stovi vaikų ugdyme didelę prasmę ir vertę matanti Ingrida. Pasak jos, viskas prasidėjo nuo pirmagimio Žako laukimo bei troškimo kuo daugiau sužinoti apie kūdikių ir mažų vaikų lavinimą. Ingrida labai norėjo savo būsimą vaikutį ugdyti įdomiai, pabrėžiant pagarbą jam, suteikiant laisvę jo pasirinkimams bei saviraiškai. Būtent tuo metu Ingrida sužinojo apie Montessori ugdymo metodiką. 

„Kai atradau šią ugdymo metodiką, gimė idėja sukurti juo paremtas lavinimo korteles. Pirmiausia norėjome jas atspausdinti tik savo mažyliui, tačiau atsiradus dideliam susidomėjimui iš aplinkinių, nusprendėme atidaryti el. parduotuvę, kad korteles galėtų įsigyti ir kiti tėvai. Kortelės tuomet sulaukė labai didelio populiarumo, o patys tėvai nuolat kalbėjo, kaip džiaugiasi atradę kitokių lavinimo būdų ir priemonių savo vaikams“, – pasakoja Ingrida. 

Nuo prekinio ženklo įkūrimo praėjo šiek tiek laiko. Dabar Ingrida jau dviejų aktyvių berniukų (Žako ir Ato) mama, tačiau jie, pasak kūrėjos, nenustoja jos įkvėpti naujoms idėjoms.

„Nuolat kuriame ir tobuliname mūsų esamus gaminius. Labai džiaugiuosi, kad parduotuvės asortimentas plečiasi ir mūsų gaminiai jau pasiekiami ne tik Lietuvoje gyvenantiems tėvams“, – sako kūrėja. 

„Yes For Skills“ gaminiai – pritaikyti visapusiškam vaikų lavinimui

Ingrida pasakodama apie augantį asortimentą asortimentą teigia, jog svarbiausi vaikų įgūdžiai ir gebėjimai, kuriems skiriama daugiausiai dėmesio: smulkioji motorika, akies-rankos koordinacija, dėmesio koncentracija, suvokimas, problemų sprendimas ir kitos pažinimo funkcijos. Į šį sąrašą taip pat patenka kalbos įgūdžių ir kūrybiškumo lavinimas. Visų šių sričių lavinimo procesą su „Yes For Skills“ gaminiais kūrėja siekia paversti žaismingesniu ir pozityvesniu. 

„Labai svarbios vaikams veiklos – mokymasis skaityti, rašyti ir skaičiuoti. Šiems įgūdžiams lavinti sukūrėme knygutes su daugkartinio naudojimo lipdukais. Taip pat esame sukūrę lavinamąsias korteles, skirtas mokymuisi skaityti, skaičiuoti, pažinti geometrines formas, mokytis abėcėlę ir kt. Taip pat turime ir magnetines lentas bei magnetukus, skirtus smulkiosios motorikos, akies-rankos koordinacijos, kūrybiškumo lavinimui. Klientų patogumui, el. parduotuvėje prekes skirstome ir pagal amžių“, – pasakoja Ingrida.

Minėti produktai – lavinamosios knygelės su daugkartinio naudojimo lipdukais, lavinamosios kortelės bei magnetinės lentos su magnetukais –  populiariausios „Yes For Skills“ prekės, kurias išbandę tėveliai dažnai grįžta į el. parduotuvę bei išbando vis kitus produktus. Ingrida neabejoja, kad šiemet, prieš Kalėdas, tėveliai pasirūpinę lavinamaisiais žaislais savo mažyliams iš „Yes For Skills“ tėveliai tikrai nenusivils.

„Mūsų produktų asortimentas – labai platus. Nuo klientų pamiltų lavinamųjų knygų iki magnetinių lentų. Svarbiausia, kad visų produktų kūrimo procesu, nuo idėjos iki galutinio rezultato, rūpinamės patys. Realizuojame idėjas bendradarbiaudami su profesionalia maketuotoja, tekstų kūrėjais ir kitų sričių specialistais“, – pasakoja Ingrida.

Pasak Ingridos, verta paminėti, kad „Yes For Skills“ puikiai tinka bendroms tėvelių ir vaikų veikloms, tačiau pagrindinis tikslas – paversti vaikų mokymąsi žaidimu. Kūrėja tiki, kad mokytis galima pozityviai, įdomiai, o įprastas mokymosi priemones pakeisti moderniomis ir efektyvesnėmis.

„Ir toliau kuriu, tobulėju vaikams ir dėl jų, tad šiuo metu pristatome 2 išskirtinių prekių kategorijas – klientų ypač laukiamas kalbančias korteles, skirtas kalbos įgūdžiams lavinti ir magnetines ugdymo sistemas, skirtas padėti kurti rutinai“, – sako kūrėja.

Išskirtinio dizaino, apgalvoti „Yes For Skills“ mokymosi ir lavinimo sprendimai, apgaubti žaismingumu, puiki dovana mažyliams, kurie padeda siekti tikslų kartu su vaikais bei skatina džiaugtis rezultatais. Tad pozityviai vaikų pažinimo kelionei skirtas prekes galite apžiūrėti: www.yesforskills.lt