Elektrėnuose gyvenanti virvės gaminių kūrėja Jurga Gaubaitė nuo mažens gėrėjosi močiutės mezginiais ir atkakliai sekė jos pavyzdžiu. Taigi, perėmusi močiutės entuziazmą mezgimui, Jurga užaugo su sentimentaliais atsiminimais ir aiškia aistra rankdarbiams. Tačiau net ir baigus grafinio dizaino studijas, kūrėjos meilė rankdarbiams galiausiai peraugo į prekinį ženklą „VIRVE line“, kuris šiandien sėkmingai džiugina aibę minimalizmą, praktiškumą ir kokybiškus virvės gaminius vertinančių pirkėjų. Taigi, šiandien kalbiname Jurgą apie „VIRVE line“ atsiradimą, aplankantį įkvėpimą bei kūrybiškumą.
Meilė rankdarbiams perduota močiutės
Jurgos teigimu, meilė rankdarbiams ją aplankė dar vaikystėje. „Mano močiutė buvo nuostabus žmogus. Žiūrint iš šiandienos perspektyvos, negaliu suvokti, kaip ji viską spėjo? Ir namų ūkis, ir maistas, ir atsargos žiemai (vaistažolės, konservai). Jos rankdarbiai verti atskiro tomo – nuo austų didžiulių raštuotų antklodžių (marškomis vadindavo) ir dailiausių megztų pirštinių su pereinančių spalvų lelijomis iki pat voratinklio trapumo nėrinių, makrame pynimo užuolaidų.“ – atsiminimais dalinasi Jurga.
„Man buvo keista, kaip galima neskirti skirtingų gamybos technikų – audimo, mezgimo ir nėrimo. Juk tai sieja tik tai, jog reikia siūlų.“
„Tikrai ilgai turėjau suformuotą nuomonę, kad tai normalu. Taip, kaip visi mokame skaityti, maniau, kad visi mokame ir kurti rankdarbius. Man buvo keista, kaip galima neskirti skirtingų gamybos technikų – audimo, mezgimo ir nėrimo. Juk tai sieja tik tai, jog reikia siūlų. Mano aplinkoje visos moterys mokėjo žongliruoti rankdarbių įrankiais.“ – pasakoja kūrėja.
Kūrėja teigia, kad rankdarbiai ją traukė visada: „Kiek galiu save atsiminti, svarstau, ar pirma nėriau pynutę, ar skaičiau knygą? Mokykloje visada nešiojau močiutės megztus megztinius. Vėliau jau nusimegzdavau pati. Tai buvo unikali galimybė turėti originalų drabužį ir ilgainiui tapo mano kūrybine terapija.“
Iškeisti mėlynuosius ekranus į poliesterio virvės bei vąšelio draugiją
Jurga yra baigusi meno mokyklą. Jos teigimu, iš visų disciplinų būtent tekstilė patvirtino močiutės įdėtas į kurėją žinias bei sustiprino patirtis. „Tai pagimdė meilę grafikai.“ – teigia kūrėja.
Taigi, Jurga yra diplomuota reklamos ir grafinių dizainų kūrėja – dizainerė. Dizainas ir rankdarbiai eina lygiagrečiai ir vienas kitą papildo. Sukurti gaminių ėmė prašyti ir draugai, draugų draugai. Taip iš asmeninio poreikio atsirado prekinis ženklas „VIRVE line“.
„Kodėl būtent ši medžiaga ir technika? Pirma – matomi gan greiti rezultatai! Virvė stora (5 mm), gaminys neriasi itin maloniai. Jei kažkas nepavyksta, labai paprasta išardyti ir daryti iš naujo. Gaminys nuo to nenukenčia. Taip pat svarbu ir ilgaamžiškumas. Poliesterio virvė yra puiki medžiaga, kuri neblunka, netįsta, nekeičia formos, puikiai skalbiasi. Man tai labai svarbu, nes vertinu minimalizmą, neperkrautą aplinką, kurioje – tik būtiniausi dalykai. Taigi, galiu virvės gaminius pritaikyti daugeliui interjero stilių. Pavyzdžiui, daiktadėžės puikiai atliepia visus poreikius. Tai – stilinga, paprasta bei miela, nes neabejoju, kad tokiuose gaminiuose juntama ir kūrėjo energetika, įdėta meilė.“ – apie prekinio ženklo ištakas pasakoja Jurga.
Stiliaus eksperimentai, suformavę vertybes ir paskatinę kūryboje naudoti gamtos elementus
„Mes turime labai daug daiktų ir labai daug triukšmo. Mums sunku girdėti ir vienam kitą, ir dar dažniau – patiems save. Mano gaminių tikslas – padėti kurti aplinką, kurioje būtų komfortiška, jauku, šilta ir ramu. Tai atliepia natūralios gamtos spalvos. Ir nors šiuo metu gyvenu mieste, esu kilusi iš lietuviško kaimo. Gamtos poreikis – jau užkoduotas mano genuose ir potyriuose. Nors profesinėje srityje ir savęs paieškose buvo daug stiliaus eksperimentų, tačiau galiausiai jie man padėjo pasitikrinti, kas yra svarbu bei kas yra tikrosios vertybės, kas labiausiai traukia.“ – pasakoja Jurga.
„Rinkoje mačiau nemažai nekokybiškų gaminių, taigi, norėjau įrodyti, kad taip neturi būti.“
Vienas labiausiai gamtą įtraukusių Jurgos kūrinių, atsiradusių „VIRVE line“ asortimente – marių kriauklės, kurių pavadinimas gimė iš to, kad pati Jurga gyvena prie Elektrėnų marių: „Draugė atsiuntė nuotrauką ir paklausė, ar galėčiau jai tokią pagaminti. Techniškai buvo įdomu įveikti šį iššūkį, taigi, internete radau schemų, kaip tai pagaminti, bet man jos nepatiko. Nėriau iš nuotraukos. Taip išmokė močiutė, nes taip kiekvienas gaminys gauna savų interpretacijų. Taip ir gimė marių kriauklės. Galbūt pirkėjui nebus matomas skirtumas kelių skirtingų gamintojų, bet mano akis jau gali pasakyti, kas konkrečiu atveju yra gerai, o kas – nelabai. Taigi, kalbant apie kūrybą, galbūt dar ir šis aspektas inspiravo „VIRVE line“ atsiradimą. Rinkoje mačiau nemažai nekokybiškų gaminių, taigi, norėjau įrodyti, kad taip neturi būti.“
Jurgos teigimu, iš meilės gamtai gimė ir mažieji stalo padėkliukai Klevukai. „Esu gimusi rudenį, tad auksinių lapų čežėjimas – mano širdies melodija. Kaskart grįžtant namo pro klevų alėją vis norisi parsinešti gražuolių lapų namo. Ir tai taip laikina! Noras užfiksuoti ir pratęsti rudens emociją inspiravo mažųjų stalo padėkliukų Klevukų atsiradimą. Labai džiaugiuosi, jog jie mėgstami ir mano klientų.“ – teigia pašnekovė.
Artėjant didžiosioms metų šventėms – populiariausios praktiškos dovanos
Jurga neslepia, kad artėjant Kalėdoms žmonės įprastai ieško praktiškų dovanų. Populiariausi „VIRVE line“ gaminiai šventiniu laikotarpiu – daiktadėžės ir stalo padėkliukai.
„Tai itin universalūs gaminiai. Daiktadėžės atlieka ir pakuotės funkciją – jose sūpuojasi įvairūs skanėstai – medus, šokoladas, riešutai. O stalo padėkliukai puikiai dera prie kavos, arbatos, žvakių, smilkalų, puodelių, taurių.“ – gaminių praktiškumą apžvelgia kūrėja.
Kurti ir patenkinti kliento poreikius – atsakingas, bet malonus procesas
Jau nemažai virvių gaminių sukūrusi pašnekovė tikina, kad nėra tokių, kurių nebesinorėtų gaminti: „Mano prekinio ženklo asortimente nėra margų, ryškių, nepraktiškų raštų, techniškai netvarkingų gaminių. Visi pirkėjui siūlomi gaminiai testuojami praktiškai buityje: kilimai – patrypti namuose, sėdmaišiai – išminkyti draugų ir vaikų, o katino guoliai – testuojami dviejų atsakingų keturkojų.
Tačiau, Jurgos teigimu, jeigu kliento norai kelia abejonių – svarbiausia yra komunikacija ir poreikių išgryninimas. Nors kartais tenka keisti spalvas dėl praktinių sumetimų, kūrėja džiaugiasi, jog dažniausiai klientą pavyksta „įkalbėti“ geriausiam sprendimui, po kurio ji sulaukia padėkų ne tik dėl gaminio, bet taip pat ir dėl nuoširdžių konsultacijų.
„Nors dažniausiai pirkėjas jau ateina žinodamas, ko nori, kartais, kaip ir minėjau, atsiranda pokyčių. Man labai patinka didesnių gabaritų gaminiai, pavyzdžiui, sėdmaišiai. Buvo atvejis, kai, viena klientė norėjo ryškaus, didelio sėdmaišio kambario akcentui. Tam, kad pavyktų konstruktyviai įkalbėti, teko daryti jos namų kambario vizualizacijas su pageidaujamos ir siūlomos spalvos sėdmaišiu. Galiausiai buvo nuspręsta rinktis baldų spalvos sėdmaišį, o akcentams panaudoti pagalvėlės.“ – pasakoja kūrėja.
Svarbiausia, kad gaminiai suteiktų laimės, ramybės ir patogumo
„Kai klientai įsigiję mano poliesterio virvių gaminius susitvarko savo vonią, vaikų kambarį, virtuvę ir jiems patogu gaminiais naudotis – aš dėl to ypatingai džiaugiuosi. Kai su mano kurtais stalo padėklais-polėkštėmis klientų pietų stalas tampa ne tik jaukus, bet ir apsaugotas nuo aptaškymų ir subraižymų – mano tikslas pasiektas. Vaikų juokas kovojant su augintiniu dėl vietos ant sėdmaišio mane sušildo. Tai – tarsi drugelio sparno virpėjimas kitoje planetos pusėje.“, – jaukia mintimi pokalbį užbaigia Jurga Gaubaitė.
Daugiau kūrėjos gaminių rasite socialiniuose tinkluose:
Facebook: https://www.facebook.com/virveline
Instagram: https://www.instagram.com/virveline2018/