Pamažu ateina ilgai laukta vasara, o kartu su ja – ypatingas vestuvių sezonas, pilnas romantikos, linksmybių ir, kai kuriems, dilemų, ką gi padovanoti jauniesiems jų meilės šventės proga. Kad nereikėtų ilgai sukti galvos, apie vestuvinių dovanų idėjas šiandien pasakoja net 13 veiklos metus sėkmingai veikiančios keramikos studijos „Menoja“ sielos Ineta Vaitiekūnienė ir Daiva Stakvilevičienė. 
Nuo paprasto vokelio iki kūrybiškų sprendimų

Menoja“ įkūrėja Ineta teigia, kad pastaruoju metu galima jausti, kaip kinta įprastos pinigų dovanojimo tendencijos. Jei anksčiau užtekdavo pasirūpinti vokeliu su atviruku, šiandien didžioji dalis svečių itin kruopščiai ruošiasi vestuvių šventei. Svečiai daug dėmesio pradėjo skirti ne tik aprangai, bet ir dovanos jauniesiems įpakavimui, net jeigu ta dovana – pinigai. Pasak kūrėjų, jauniesiems pinigus dovanoti šiandien norisi taip, kad išliktų nors menkas, bet mielas atsiminimas.

„Puoselėjantiems originalumą, „Menoja“ turi net keletą unikalių sprendimų. Tai – kolbelės, keraminės taupyklės, mini paveikslėliai, rankų darbo vokeliai, dėžutės – viskas dekoruota keramikinėmis detalėmis“, – pasakoja Ineta ir Daiva.

  • Kolbelės. „Tai – stiklinė kolba su rankų darbo žiedeliu ar keraminiu angeliuku, kuris dovanojamas lyg talismanas su palinkėjimu: angelėlis meilei, angelėlis svajonėms, angelėlis laimei. Stiklo kolbelėje saugiai dedami pinigai, o po vestuvių, ši kolbelė puikiai tinka sausiems žiedlapiams, prieskoniams ar meilės rašteliams kaupti.“
  • Keraminės taupyklės. „Tai – namelio formos taupyklės, dekoruotos keraminėmis rankų darbo širdelėmis bei užrašais: meilė, svajonės, laimė. Taupyklėje puikiai talpinami pinigai, o saugiam pinigų išėmimui, dugne yra guminis kamštukas. Keramikinis namukas simbolizuoja jaunųjų meilės namus ir tiesiogine, ir bendrine prasme. Tai gali būti dovana ne tik jauniesiems, bet ir naujakuriams, o gal net užuomina kaupti pinigus savam būstui. Ši dovana turi daug prasmių ir yra labai populiari vestuvių progai.“
  • Keraminiai paveikslėliai. „Tai – miela ir graži dovana jauniesiems. Paveikslėliai dekoruoti širdimis – ideali dovana vestuvių proga, nes širdelių simbolika spinduliuoja meilę. Paveikslėlių nugarėlėje siūlome surašyti palinkėjimus ir viską gražiai supakuoti dėžutėje, kurioje ir dedama pagrindinė vestuvių dovana – pinigai.“
  • Rankų darbo vokeliai. „Tai – vokeliai, gaubti lino audiniu, perrišti atlaso juostele bei puošti juvelyrinėmis keraminėms širdelėmis. Vokelio viduje yra kišenėlė pinigams dėti bei palinkėjimui užrašyti.“
Šeimos židiniai – nemari dovanos jauniesiems tradicija

„Pagrindinė tėvų dovana – šeimos židinys. Ji visada buvo ir išlieka ypatinga vestuvių tradicija. Tačiau šeimos židinys – tik gražaus ritualo dalis, o pagrindinė dovana vis vien yra pinigai, kurie dovanojami elektroniniu būdu. Mūsų keraminiai paveikslai, kuriuose matomos keraminės širdys, puoštos smulkiais žiedeliais ir pumpurais, ypač tinka dovanoti vaikams. Tėvai dažnai renkasi mūsų „premium“ linijos paveikslus, kurie turi unikalų įpakavimą, o paveikslo nugarėlėje yra vietos jautrioms dedikacijoms, skirtoms vaikams. Tikime, jog mūsų kuriamas grožis ne tik puošia jaunavedžių namus, bet ir tampa šeimos relikvija, kuri bus perduodama iš kartos į kartą“, – pasakoja kūrėjos.

„Pas mus ateinantys klientai dažnai tariasi su būsimais jaunaisiais dėl šeimos židinio dizaino ir tinkamumo būsimiems namams. Būna, kad net patys jaunieji ateina išsirinkti savo šeimos židinio.“

„Galima teigti, kad šeimos židinių madas dažnai diktuojame mes, kūrėjai, nes gaminio grožį kiekvienas matome ir suprantame skirtingai. Vieniems svarbi kaina, kitiems – pas kažką matytas šeimos židinys, o dar kitiems – svarbus jausmas ar kūrėjo jausmo įsisavinimas. Renkant tokią dovaną, tikrai svarbu pajusti, kokiomis emocijomis gyvena ir kuria menininkas. Pas mus ateinantys klientai dažnai tariasi su būsimais jaunaisiais dėl šeimos židinio dizaino ir tinkamumo būsimiems namams. Būna, kad net patys jaunieji ateina išsirinkti savo šeimos židinio.“, – teigia Ineta ir Daiva.

„Šiais metais taip pat pastebime, jog žmonių įpročiai prekintis fizinėse parduotuvėse tikrai pasikeitė. Klientai mieliau renkasi el. parduotuves, tad sulaukiame nemažai skambučių su prašymais patarti, kurį šeimos židinio modelį išsirinkti“, – verslo užkulisiais dalinasi kūrėjos.

Unikalūs ir praktiški dovanų sprendimai – vis populiaresni

„Pastebėjome, kad vestuvių proga artimieji labai dažnai mėgsta dovanoti savo pačių sukurtus gaminius mūsų keramikos studijoje. Tai – tikrai labai jautrus ir šiltas apsisprendimas. Keramikos studijoje suteikiame visas galimybės norimai dovanos idėjai įgyvendinti“, – pasakoja kūrėjos.

Sukūrėme amžinai žydinčių, keraminių gėlių kompozicijas. Šios skambančios, išskirtinės gėlės pakerėjo daugelį, o jų sukauptas kiekis vienoje vazoje atrodo fantastiškai.

Pasak jų, dovanoms dažnai atsisakoma net gėlių. Tačiau tam yra alternatyvų: „Gėlės – neatsiejama vestuvių šventės dekoracija bei dovanos dalis, tačiau pastaruoju metu jaunieji kvietimuose dažnai nurodo, kad gėlių nereikia – verta tausoti gamta ir palikti gėles žydėti pievose ar soduose. Į tai atsižvelgdamos, sukūrėme amžinai žydinčių, keraminių gėlių kompozicijas. Šios skambančios, išskirtinės gėlės pakerėjo daugelį, o jų sukauptas kiekis vienoje vazoje atrodo fantastiškai. Net jei visi svečiai ateidami dovanotų po 1 žiedelį, jau būtų graži puokštė.“

Dovanos – iš širdies gelmių

Kūrėjos atviros, keramikos studijoje „Menoja“ kuriamas asortimentas ateina iš širdies.

„Kuriame tai, ko norisi ir tai, kas galėtų pradžiuginti ar nustebinti žmogų. Net tą, kuriam sunku įtikti. Klientams visada norisi kažko netikėto, tačiau praktiško ir labai jaukaus. Tad „Menojoje“ jie gali rasti ne tik vestuvių dovanų jauniesiems, bet ir kitoms įvairiausioms progoms, išrankiausiam skoniui. Kruopščiai besirinkdami klientai dažnai ieško dovanų ne tik vestuvėms, bet ir jubiliejams, gimtadieniams, verslo klientams ar kolektyvui. Mums visada labai smagu patarti, kai klientas ateina dar nežinodamas, ką išsirinks, tačiau mes, išklausiusios visus prioritetus, visada turime, ką pasiūlyti“, – teigia Ineta ir Daiva. 

Apžiūrėti „Menoja“ asortimentą bei išsirinkti unikalią dovaną galite internetiniame puslapyje: www.menoja.lt

Arba apsilankę socialiniuose tinkluose:
Facebook: https://www.facebook.com/menojalt/
Instagram: https://www.instagram.com/menoja.lt/