Vestuvės – tai šventė, kuriai tiek jaunieji, tiek pakviesti svečiai ruošiasi itin atsakingai. Išpopuliarėjus tradicijai vestuvių, jubiliejų ir kitų didesnių švenčių proga dovanoti pinigus – dovanų paieškų klausimas tampa kiek lengvesnis. Vis tik, jau šventei artėjant artimieji ir svečiai suklūsta, kaip pinigus įteikti estetiškai ir ką dar pridėti šalia, kad svarbiausia gyvenimo šventė ilgam išliktų atmintyje, o dovana primintų žmones tądien buvusius šalia.
“Menoja” keraminiais žiedais pripildytose studijose Vilniuje ir Šiauliuose – dabar pats darbymetis, mat jau 15 metų veikiančiuose kūrybos namuose kasmet pristatomos vis naujos idėjos iš baltojo ir juodojo molio, kurios tampa aiktelėti kviečiančiomis vestuvių dovanomis ar staigmenomis kitomis progomis.
Ypatingi vokeliai pinigams arba taupyklės – ir dovana, ir estetiškas sveikinimas

Dovanodamas pinigus kiekvienas šventės dalyvis siekia savo sveikinimui suteikti elegancijos ir parinkti kuo estetiškesnį jų pateikimą. Tai dėmesio ir atidumo ženklas, kuris parodo, jog ruošdamiesi šventei svečiai skyrė laiko apgalvoti net ir smulkiausias detales.

Menoja” vizitine kortele tapęs pinigų įteikimo būdas – skaidri kolbelė su angelėlio kaišteliu ir graviruotais žodžiais “Angelėlis laimei”, “Angelėlis meilei”, “Angelėlis svajonėms” ir t.t.. Pasirinkus šį pinigų supakavimo būdą, sveikintojams nebereikės sukti galvos – kolbelė pinigams su išskirtiniu, sentimentaliu stoveliu yra lydima „Menoja“ prekių ženklo pakuotės ir sveikinimą pavers ypatinga dėmesio išraiška.

Kitas širdį paliečiantis sveikinimo variantas – elegantiška dėžutė ar vokas pinigams, perrišta šilkine juostele ir dekoruota keraminėmis, aukso liustra papuoštomis širdelėmis ar rožytėmis. Tai labiau klasikinis, tačiau preziškumu alsuojantis pasirinkimas, kuris tiks ne tik vestuvių, bet ir gimtadienių, jubiliejų sveikinimams.

Vis dažniau pinigus pasirenkama dovanoti ir taupyklėse – šios keramikos namų taupyklės yra lydimos dedikacijos “Svajonėms”, “Atostogoms”, tačiau simbolinė namelio forma dažnai sveikintojams primena, jog tokia dovana gali tapti pirmuoju, tegu simboliniu įnašu į svajonių namus, jeigu jaunieji neturi įsigiję nuosavo būsto.

„Menoja“ studijoje kuriamos dovanos yra sutvertos pavirpinti emocijas, pajusti akimirkos grožį ir šventei suteikti lašelį lengvo plazdėjimo, o praėjus daugeliui metų jos taps laiko mašina, nukeliančia į tą ypatingą dieną.

Anot “Menojos” sielų Daivos ir Inetos – jų kuriamos dovanos yra sutvertos pavirpinti emocijas, pajusti akimirkos grožį ir šventei suteikti lašelį lengvo plazdėjimo, o praėjus daugeliui metų jos taps laiko mašina, nukeliančia į tą ypatingą dieną.

Šeimos židiniai – dovana, kuri dažnai tampa vienintele išsaugota vestuvių tradicija

“Menoja” Šiaulių studijos vadovė Daiva Stakvilevičienė dar vos pradėdama pokalbį ištarė žodžius : “Modernumas, minimalizmas sukuria komfortą, padeda pasiekti, kad šventė būtų graži ir atlieptų šiuolaikines tendencijas, o tradicijos ir simboliai – keliaus su šeima per visą gyvenimą. Todėl labai svarbu, kad jie būtų emociškai vertingi, prasmingi ir nepavaldūs laikui.”

Pasak moters, pasirenkant šeimos židinius kaip vestuvių simbolį neretai procese dalyvauja jaunieji patys. Jeigu užduotis išrinkti meilės, šeimos simbolį pavedama artimiesiems – ar tai būtų tėvai, ar liudininkai, ar kiti artimieji dažniausiai gerai žino, kas patiktų šventės kaltininkams.

“Menoja” paauksuotais baltosios keramikos žiedais pražydę židiniai, mažesnės ir didesnės žvakidės – itin vertinama dovana, kuri tikrai ras vietą naujai sukurtos šeimos gyvenime ir kurioje deganti ugnis primins apie vienas kitam duotą meilės priesaiką.

Nevystančios ir it varpeliai skambančios keraminės gėlės

Viena labiausiai išpopuliarėjusių “Menojos” idėjų, kuri taps puikia bet kokio sveikinimo idėja – lengvos it pūkas, tarytum pilnos gyvybės baltojo molio gėlytės. Vilniuje, Odminių g. įsikūrusios studijos vadovė Ineta Vaitekūnienė pasakoja, kad nuolatiniai klientai šių keraminių gėlių čia užsuka dažniau nei į floristikos saloną pirkti puokščių.

Galima sugalvoti šimtus idėjų, kuomet jos tampa nepakeičiama, genialia sveikinimo idėja. Pirmiausia – vestuvių proga vietoj tikrų gėlių, ypač, jeigu žinoma, kad jaunieji planuoja iš karto po šventės išvykti į medaus mėnesį. Tai unikali kolektyvinio sveikinimo idėja, kuomet norima simbolinio dėmesio, bet tokio, kuris sukurtų WOW efektą.

Po vieną gėlytę dažnai dovanoja ne tik jauniesiems kolegos, svečiai, kurie ateina sveikinti prie bažnyčios, bet šia idėja pasinaudoja ir darželinukų, mokyklinukų tėvai sveikindami auklėtojas, mokytojas.

Vestuvių dovanos tėveliams ir liudininkams

Vestuvių dovanos patiems brangiausiems nuo jaunųjų – dar viena graži tradicija, kurios metu skiriama dėmesio ne tik naujai sukurtai šeimai, bet ir jaunųjų ryšiui su tėvais.

“Tėveliams dėmesio parodymas tampa viena sentimentaliausių šventės akimirkų, todėl pas mus užsukusiems jauniesiems šia proga rekomenduojame rinktis įvairius paveikslus su širdimi ir žodžiais “Ačiū” arba angelo sargo skulptūrėles it padėką už buvimą šalia, už globą ir besąlygišką meilę.” – apie kūrybinius sumanymus pasakoja D. Stakvilevičienė.

„Žmogui niekada nebus per daug dėmesio, o mes kuriame jo išraišką. Tai daugiau nei keramika ar daiktai, tai meilės ir rūpesčio forma, kuri gimsta mūsų rankose, o dovanojama iš Jūsų širdies.”

“Menoja” kūrybos namai – tai estetikos oazė, kurioje kiekvienas ras idėjų net tiems, kurie atrodytų, jog turi viską.

“Žmogui niekada nebus per daug dėmesio, o mes kuriame jo išraišką. Tai daugiau nei keramika ar daiktai, tai meilės ir rūpesčio forma, kuri gimsta mūsų rankose, o dovanojama iš Jūsų širdies.” – pokalbį baigia Ineta.

Apsilankykite www.menoja.lt arba studijose Vilniuje ir Šiauliuose.