Artėjant šventiniam sezonui, dažnai ieškome ypatingų būdų džiaugtis kartu su artimaisiais. Jeigu jūsų šeimos ir draugų ratuose yra tikrų gurmanų, kurie aukština skonio subtilybes labiau nei prabangias pramogas ar dovanas, tai verta apsvarstyti puikią galimybę – lietuviškas valgomas dovanas. Lietuviškų dovanų Kalėdos yra neatskiriamos nuo valgomų dovanų, kurios sukuriamos ir pagaminamos jaukiuose šeimos ūkiuose, gamyklose ar tiesiog namuose.
Įsivaizduokite kokybišką maistą, pagamintą Lietuvos talentingų kūrėjų – tai ne tik skanus, bet ir autentiškas lietuviškas skonis. Pasirinkti iš gausybės skanių galimybių gali būti iššūkis, todėl „Lietuvos kūrėjų“ komanda sukūrė rekomendacijų sąrašą, kuris palengvins jums šią užduotį. Leiskitės į atradimų odisėją ir leiskite artimiesiems patirti išskirtinį lietuvišką skonį.


ŪKIS NEČIA kurį žmonės apibūdina #skaniausiaspestopasaulyje. Šis ūkis, įsikūręs vienkiemy miškuose, ne tik kuria įvairių skonių Pesto, bet taip pat pasižymi inovatyvumu ir rūpinimusi sveikata. „NeČia“ ūkio asortimente rasite ne tik įprastą Pesto, bet ir saldumynus be cukraus, veganiškas užtepėles, svogūnų uogienę ir obuolių sidro actą – visus produktus, kuriuos galima derinti ne tik skonio, bet ir sveikatos labui. Tai yra tikras skanumo ir sveikatos derinys net tiems, kurie mano, kad jau turi viską. Leiskite #skaniausiaspestopasaulyje būti ne tik jūsų skonio, bet ir sveikatos avangardu. „NeČia“ ūkio kūriniai – tai ne tik produktai, tai pasakojimas apie skonį, sveikatą ir gamtos meilę.

Ūkio „NeČia“ gėrybes įsigykite: https://www.necia.lt/


CHAI CHAI – tai arbatos rinkiniai ir prieskonių variacijos, kurios net ir gurmanams atneš į puodelį stilingus atradimus bei naujus skonius. Tai ne paprasta arbatos ar gaminimo su unikaliais prieskoniais patirtis – tai kelionė į aromatų ir skonių pasaulį, kuriuo įkvėpti nekartojami rinkiniai. Stilingai pateikti „CHAI CHAI“ atradimai leis jums patirti ne tik tradicinius arbatos skonius, bet ir pažinti naujus derinius. Šioje arbatos ir prieskonių ekspedicijoje rasite tai, ko negausite niekur kitur – išskirtinius mišinius, subtilius skonius ir aukštos kokybės ingredientus. Tai daugiau nei dovanos – tai skanios kelionės pradžia, kurią Jums kuria su meile ir pasididžiavimu.

Suraskite: https://chaichai.lt/


SOTUKAI – tai šeimos gamyklėlė Kelmėje, kur pagal unikalius receptus gaminami natūralūs augaliniai rutuliukai. Ar gali būti ir skanu, ir sveika? Visi klientai vieningai tvirtina – „Taip!“ Sotukų rinkinys yra kaip sukurtas visiems, ieškantiems būdų maitintis sveikiau. Tai ne tik skanūs, bet ir maistingi užkandžiai, pagaminti iš natūralių ingredientų. Leiskite „Sotukams“ praturtinti jūsų kasdienių pasirinkimų skonį ir padėti jums rasti būdų maitintis sveikiau. Tai ne tik rutuliukai, tai maisto šedevras, kuris žavi savo autentiškumu ir natūralumu. Dovanojant „Sotukus“, jūs ne tik padedate atrasti skanų ir sveiką užkandį, bet ir dalijatės su kitais kokybiško gyvenimo būdo momentais.

Šiuos energijos kupinus rutuliukus įsigykite: https://sotukai.lt/

KEPINIŲ NAMAI – tai daugiau nei brandinti pyragai, grybukai, sausainių rinkiniai ir tortai. Tai vieta, kurioje cukruotos svajonės susilieja su nuoširdžia meile darbui ir pasilieka skaniausiuose saldžiuose kepiniuose, skirtuose ne tik šventiniam stalui, bet ir kiekvienai dienai. Šioje kepyklėlėje tikrai viskas yra pagaminta su didžiausiu dėmesiu ir meile.

Visi šventiniai skanėstai gimsta iš šviežių, natūralių ir kokybiškų produktų. Kepinių namuose saldžių paslapčių meistrai kuria nuostabius, labai rekomenduojamus visoje Lietuvoje brandintus pyragus, išskirtinai skanius meduolinius grybukus ir įvairiausius šventinius skanėstus, kuriuos norisi ragauti vėl ir vėl.

Užsakymai priimami žinute: https://www.facebook.com/vaivoskepiniunamai


GUDABOO – tai noras dalintis estetika, grožiu, tikrumu, kurį įgyvendino mama ir dukra. Šie dviejų baltųjų raganų sukurti rinkiniai, kuriuose slypi sapnų baidyklės bei kiti jaukumo gaminiai yra kaip pačios kasdienybės magijos simbolis. Kiekvienas kūrinys įkvėptas gamtos grožio ir sukurtas rankomis, įdedant didžiulę meilę. Šiuose dovanų rinkiniuose slepiasi kažkas nepaprasto – ne tik kasdieniškos dovanos, tai tikras prisilietimas prie jaukios, nuoširdžios ir raminančios atmosferos. Kiekvienas elementas šiame rinkinyje suteikia pojūtį, kad tyliems sustojimams ar dienos akimirkoms suteikiamas ypatingas dėmesys. Leiskite GUDABOO būti jūsų gyvenimo magijos gidu, kuris nuolat įkvepia džiaugsmui ir švelniems pojūčiams. Tai atradimas, ieškantiems kuo papildyti valgomas dovanas, tai ir kvapas, skonis bei jaukumas, kuris palydės jus kiekvienoje gyvenimo akimirkoje.

Dovanų idėjas suraskite: https://www.lietuvoskurejai.lt/brand/gudaboo/

GYVAS MEDUS – tai gamta, pievomis ir miškais kvepiantis eliksyras, kurį sudaro kokybiškas medus, atspindintis plačią Lietuvos gamtos įvairovę ir sezoniškumą. Šis Kilkų šeimos ūkis puoselėja tradicijas ir išsiskiria ypatingu dėmesiu kiekvienam gaminio aspektui. Bičių suneštas eliksyras „GYVAS MEDUS“ kūrybinėje kelionėje virsta į įvairiausius medaus rinkinius, kuriuose atskleidžiamos tradicijos. Rinkiniuose rasite skirtingo dizaino pakuotes, atitinkančias skirtingus poreikius – nuo minimalistinių, modernių pasiūlymų verslui iki rankomis rinktų žolelių artimiesiems.

Ypatingo dėmesio vertas kalėdinis medaus rinkinys su brandintu sūriu „Kareivoniukas“. Tai subtilus derinys tarp saldaus medaus ir brandinto sūrio, kuris tikrai perteiks jūsų šventinių stalų prabangą ir skonių išskirtinumą. Sezono naujiena – Bičių produktų asorti.

Leiskite „GYVAS MEDUS“ būti jūsų šventinės dovanos garantu: https://www.gyvasmedus.lt/lt/medaus-dovanos/

NAMINIAI JOLANTOS ŠAKOČIAI – tai unikalus skonis, pagamintas pagal šimtametį giminės receptą, kuriame susilieja tradicija ir aukščiausia kokybė. Šie šakočiai yra natūralūs, minkšti ir pagaminti iš pačių geriausių natūralių produktų. Kiekvienas šakotis, kepamas su sviestu ir išskirtinai dideliais ragais. Tai mūsų kultūros maisto paveldas, kuris ne tik puošia šventinį stalą, bet ir užima ypatingą vietą net ir patyrusių šakočių ragautojų širdyje.

Naminiai Jolantos šakočiai yra ne tik skonio patirtis, bet ir kelionė per laiką, perduota iš kartos į kartą. Ši tradicija, puoselėjama ilgus metus, leidžia mums džiaugtis autentišku ir nepakartojamu skoniu.

Šakočiai keliauja Lietuvoje per autobusų siuntas. Užsakykite: https://ekosakotis.lt/

GERŲ MINČIŲ ŪKIS – tai stebuklingas avietynas, įsikūręs pajūrio prieglobstyje ir kiekvieną dieną džiuginantis neatrastais skoniais! Čia avietės ir valgomieji sausmedžiai tampa ne tik gardžiomis uogienėmis, bet ir pasakiškais pagardais. Rankų darbo uogienės, džemai savyje apjungia avietes su apelsinu ir cinamonu, kai kuriuose įsliūkina bazilikas, paversdamas jį gurmanišku atradimu prie sūrio arba gomurį kutena aitriųjų pipirų pagardinti atradimai. Smaližiams saldžios improvizacijos yra tikra magija – subtilūs, su mažai cukraus ir tik naudojant natūralius ingredientus. O jei kalbėsime apie populiarumo rekordus, tai aviečių BBQ padažas švenčia tikrą triumfą! Tai puikus priedas prie kalėdinės žąsies, anties confit, mėsos patiekalų arba tiesiog pagal jūsų nuotaiką.

Komplektuokite šiuos aviečių sveikatos pripildytus skonius į rinkinius po 2, 3, 4 ir dovanokite: https://geruminciuukis.lt/parduotuve/

AVILIO ISTORIJOS – tai nepaprasta pasaka apie bites, kurias globoja aistringa ir atsidavusi Smaidrių šeima. Šie bitininkai, įsikūrę Šalčininkų rajone, nekenčia kompromisų kokybėje, todėl jų ekologiškas bitynas yra natūralumo oazė. Neabejojame, kad nei vienas smaližius nepajėgs atsispirti ypatingam pievų, liepų ar grikių medui, kurį siūlo AVILIO ISTORIJOS. Be to, šventiškai supakuotas rinkinys su žiedadulkėmis ir Lietuvos laukuose surinkta vaistažolių arbata suteiks ne tik skonio, bet ir išreikš sveikatą puoselėjantį dėmesį. Leiskite šiems ūkininkams jums papasakoti apie tikras lietuviškas gamtos dovanas, kuriose kiekviena skonio detalė yra sukurta su meile ir rūpestingumu.

Suraskite medaus dovanas: https://www.avilioistorijos.lt/collections/medaus-rinkiniai-kaledoms

LAI SĄLA – tai ne tik karamelė, tai dangiškas skonis, kuris maloniai apgaubia širdį. Įvairių skonių karamelė pakvies jūsų šeimą dalyvauti tikrų skonių kelionėje. Kai jau išsirinksite mėgstamiausią, pamatysite, kad ji puikiai tinka visoms dienoms ir progoms – nuo pusryčių saldžiam sumuštiniui iki pietų paskanavimui prie kavos ar naktiniams saldėsių troškimams. Tik čia rasite išskirtinai skanią avinžirnių šokoladienę su rieštutais. Tai tikrai būtina skonio patirtis šiame gurmanų istorijose, kuri sujungs mėgstamiausius skonius į vieną išskirtinį derinį.

Šio sezono naujiena – tiesiog burnoje tirpstantys ir nepaprastai skanūs saldainiai „minkštainiai“, kurie lyg būtų sukurti pagal skonio meno taisykles.

Leiskite LAI SĄLA pagelbėti atrasti skonio džiaugsmą: https://laisala.lt/musu-produktai/


G’DAY COFFEE ROASTERS – tai kavos namai, kur gyvena mažais kiekiais šviežiai skrudintos pupelės iš pačių egzotiškiausių pasaulio kampelių. Šis prekių ženklas pristato ypatingų ieškojimų rezultatą – nuo šokoladine klasika kvepiančių Brazilijos pupelių iki gaivių, gėles savyje talpinančių Burundžio kavos natų, kurios nuskandins nuobodulį ir pabudins geros kavos mėgėjus.

Populiariausia kalėdinio sezono prekė – kavos uogų arbata, kuri suteiks naują skonio ir aromato patirtį. Jei ieškote dovanos kavos mylėtojui, kuris vertina ne tik kavą, bet ir naujoves, rinkitės rinkinius, pripildytus geriausių aromatų, kuriuos gali pasiūlyti kavos augalas. O jeigu norite dovanoti dar didesnį atradimų džiaugsmą – galite pasirinkti nemaltų arba maltų pupelių degustacinius rinkinius arba net kavos prenumeratą. Šventinis kalėdinis pasiūlymas – kava Jingle bean: šventinis mišinys.

Leiskite G’DAY COFFEE ROASTERS palydėti jus neįprasto kavos pasaulio kelionėje su aukščiausios kokybės skonių įvairove: https://www.gday.lt/

BITELĖS ŪKIS – tai paslaptingas pasaulis, kuriame gausu ne tik medaus, bet ir kitų gamtos dovanų iš Anykščių krašto. Nors pavadinimas gali sufleruoti, kad čia vyrauja tik bitės, tačiau „Bitelės ūkis“ yra daug daugiau. Jame susivienija viso krašto ūkininkai, kurių kūrybiškumas ir meilė gamtai atsispindi rinkiniuose, prisotintuose įvairiais skoniais ir aromatais. Šie kūrėjai nebijo eksperimentuoti, todėl rinkiniuose rasite ne tik skanią medaus kolekciją, bet ir spanguolių uogienę, persikų džemą, žvakes, ledinukus, prieskonius, arbatas ir dar daug kitų simboliškų nevalgomų dovanėlių. Kiekvienas produktas neša savyje krašto unikalumą – tai tikras malonumas ne tik skonio, bet ir gamintojų bičiulystės prasme.

Dovanų rinkinius suraskite: https://bitelesukis.lt/produkto-kategorija/kaledos/


MINIATIŪROS – tai Molėtų krašto kūrėjos, architektės sukurti valgomi paveikslai ir atvirukai iš 100 % natūralių produktų. Kiekvienas kūrinys yra tikras meninis šedevras, sukurtas iš mažų skonio elementų, kuriuos sukūrė pati Lietuvos gamta. MINIATIŪROS kviečia žvelgti į meną per skonio prizmę ir viename mažame lopynėlyje išragauti visus mūsų šalies vaisių ir uogų skonius. Visos spalvos ir kvapai, kuriuos galima pajusti, yra 100 % natūralūs, nes kūrėja vertina tik autentiškumą ir natūralumą. MINIATIŪROS sulaukė pripažinimo ir apdovanojimo 2021 metais, nugalėdamos geriausio dizaino kategorijoje konkurse „Latgalos ir Utenos pasienio regionų vietinis produktas“. Tai tik dar vienas įrodymas, kad šios kūrėjos talentas ir unikalumas yra nepaprastai vertinami.

Nusiųskite tokį valgomą linkėjimą vietoj atviruko arba padovanokite užsienio partneriams: https://miniatiuros.lt/produkto-kategorija/valgomi-paveikslai/

PIEVŲ IEVA – tai bene skaniausi lietuviškų granolų namai, kurie kviečia jus į sveiką maisto pasaulį. Šios granolos yra ne tik maistas, bet ir pasakojimas apie tai, kaip su meile ir rūpestingumu parenkami aukštos kokybės ingredientai, kad būtų galima jums pasiūlyti tikrai išskirtinį skonį. Čia rasite sveikų, energizuojančių pusryčių idėjų, kuriomis galėsite pradėti savo dieną. Tai puiki dovana tiems, kurie siekia atrasti ypatingus skonius ir įsileisti lėtesnius rytus. „Pievų Ieva“ asortimente rasite kalėdiniu metu ypatingą riboto leidimo „Kalėdinių kerų“ granolą. Leiskite PIEVŲ IEVOS granoloms praturtinti jūsų kasdienybę ir šventes išskirtiniu skoniu!

Leiskite PIEVŲ IEVA granoloms praturtinti jūsų kasdienybę ir šventes išskirtiniu skoniu: https://pievuieva.lt/

Skanių pasirinkimų ir visada atminkite, jog valgomas idėjas surasite: https://www.lietuvoskurejai.lt/produkto-kategorija/maistas-ir-gerimai/