Sūpynės – nuo vaikystės džiaugsmų neatsiejamas objektas, kuris vis dažniau keliasi ir į mažųjų kambarius bei tampa unikalia interjero detale. Todėl sertifikuotų sūpynių ir hamakų kūryba prekinio ženklo „Supuosi“ įkūrėjai Ingai Verbickei – tai pats mieliausias užsiėmimas, į kurį su džiaugsmu įtraukia ir šeimos narius, o sėkmės vaisiais mėgaujasi jau ne vienus metus. Taigi, šiandien su Inga kalbamės apie kūrybą, kūrybiškumą ir tai, kas kūrėjos gyvenime pasikeitė nuo pastarojo interviu.
Galimybės augti kūrybiniam potencialui slypi visur

Praėjus kiek daugiau nei metams nuo pastarojo mūsų pokalbio, Inga atvira: „Šiandien jaučiuosi subrendusi ir labiau pasitikinti savimi. Metai bėga greitai, tačiau žmonių susidomėjimas mano kūryba nemažėja. Tai įkvepia judėti pirmyn.“

Kūrėjos teigimu, karantinas nesumažino kūrybinio potencialo, o kaip tik jį padidino. Kartu su pirmąja karantino banga žmonės mokėsi ir dirbo iš namų, todėl, tikriausiai, daugelis norėjo atsinaujinti, pagražinti ar užbaigti savo namų interjero kūrimo darbus. Sūpynių paklausa tuo metu labai padidėjo. Tai kūrėją skatino daugiau ieškoti ir kurti.

Nors antroji karantino banga, Ingos teigimu, buvo ramesnė visomis prasmėmis, sprendimas pailsėti taip pat prisidėjo prie kūrybinio potencialo augimo. „Daugelis laukė pavasario ir vasaros, o tada pasinėrė į keliones, poilsį. Aš taip pat leidau sau vasarą daugiau pailsėti, pabūti su vaikais. Prasidėjus naujiems mokslo metams, vaikai iškeliavo į mokyklą, o aš pajutau, kad ir pati galiu efektyviau susikoncentruoti į kokybišką darbą, naujas kūrybines keliones.“ – dalinosi patirtimis lietuviško prekių „Supuosi“ ženklo įkūrėja.

Sūpynės – mėgstama kambario puošmena

Ingos teigimu, sūpynės – neatsiejama vaikystės dalis, iš kurios, be jokios abejonės, išaugama. Todėl daugelis klientų dažniausiai būna nauji, tačiau ištikimų klientų taip pat yra: „Visada yra ir ištikimų, sugrįžtančių klientų, kurie, pavyzdžiui, pirmiausia sūpynes perka sau, o tada, pamatę, kad jos labai patinka jų vaikams – perka kaip dovaną savo krikšto ar draugų vaikams. Kai kurie klientai sūpynes įsigyja ir dar kartą sau patiems.“

„Labiausiai džiugina tai, kad sūpynės nėra tik sūpynės. Jos vis dažniau tampa vaiko kambario interjero akcentu ir puošmena.“

„Labiausiai džiugina tai, kad sūpynės nėra tik sūpynės. Jos vis dažniau tampa vaiko kambario interjero akcentu ir puošmena. Labai džiaugiuosi, kad klientai vertina estetiką, sūpynes ar hamakus derina prie interjero.“ – džiaugėsi Inga.

Sūpynių ir hamakų kūrybos inžinerija 

Inga teigia, kad nors sūpynių kūrimas atrodo itin lengvas procesas, taip gali atrodyti tik iš pirmo žvilgsnio: „Iš tiesų yra daug nematomų dalykų, kurie lemia sūpynių kokybę.“

„Sūpynėms sukurti neužtenka tik kūrybiškumo. Reikia ir šiokių tokių inžinerinių žinių. Žinoma, proceso pradžioje visada aktyviai dirba vaizduotė ir kūrybiškumas – mintyse vizualizuoju, kaip turi atrodyti sūpynės. Tai padariusi ir turėdama viziją, kokios bus sūpynės,  pradedu galvoti apie techninius dalykus: skaičiuoti, matuoti, kad sūpynės būtų saugios ir tvirtos.“ – apie sūpynių kūrybos procesus pasakojo „Supuosi“ įkūrėja.

Didelis palaikymas – iš dukrų

Kūrėja neslepia džiaugsmo, kad jos abi dukrytės, Luknė ir Nerilė, labai palaiko Ingos kūrybą: „Jos visada nori išbandyti sūpynes, kai kuriu ką nors naujo.“

Ingos teigimu, abi dukros turi ir jų garbei pavadintą sūpynių modelį, kurį jos laiko tikru pasididžiavimu. „Jos visada pasigiria draugams, kad tai sūpynės pavadinimu Luknė/ Nerilė. Didžioji dukrytė Luknė net prašo, kad sukurčiau jai Instagramą. Žada jame pardavinėti mano sūpynes.“ – pasakojo Inga.

Naujos kryptys kūrybiniam polėkiui ir svajonės

Kūrėjos teigimu, po suorganizuotų mini dekoracijų renginių, draugės ne kartą ragino plėsti veiklos sritis ir organizuoti renginius: „Daugelis draugams ir šeimai organizuotų renginių tampa tradicija, kuri kartojasi kasmet.“

Tačiau, Inga atvirauja, kad kūryba vis vien lieka svarbiausia. „Sukurti tūkstantį sūpynių modelių – nėra mano tikslas, tačiau tai – man mieliausias kūrybinis procesas. Kiekvieną kartą labai džiaugiuosi, kai klientai kreipiasi ir prašo jiems sukurti kažką unikalaus.“ – pasakojo Inga.

Taip pat, kūrėjos teigimu, augant dukroms, mąstant apie jų atsirandančius poreikius ir talentus, svarstomi ir nauji projektai. „Noriu kartu su dukromis  kurti, padėti joms atsiskleisti kaip kūrėjoms. Su vyriausia dukra Lukne jau turime idėją, kurią, tikiuosi, greitu metu jau galėsime pristatyti pirmiausia draugų ratui, o vėliau ir plačiajai visuomenei.“ – džiaugsmingai pasakojo I. Verbickė.

„Labiausiai svajoju, kad mano sūpynės pasiektų ir užsienio rinką. Norėčiau bendradarbiauti su interjero dizaino studijomis ar baldų dizaineriais. Taip pat, žinoma, šiuo metu labai trokštu, kad mūsų su Lukne pradėtas projektas būtų įvertintas ir sulauktų pripažinimo.“ – svajonėmis dalinosi Inga.

Daugiau kūrėjos darbų rasite – www.supuosi.lt
Facebook: https://www.facebook.com/supuosi
Instagram: https://www.instagram.com/supuosi/