Justę Pupelienę vieni pažįsta, kaip matematikos mokytoją, kiti – kaip studijos „Laikas Sau“ įkūrėją, o artimiausieji žino, kad netipiška matematikė neapsiriboja keliomis veiklomis. Jau kurį laiką Justė organizuoja dienines stovyklas vaikams „Kurk drąsiai“. Skambaus pavadinimo stovykloje įvairaus amžiaus vaikai turi galimybę ugdyti savo kūrybiškumą, dalyvauti išvykose, kaupti žinias ir, žinoma, smagiai praleisti vasaros atostogas bendraamžių būryje. Taigi, šiandien kalbiname Justę apie stovyklos išskirtinumą bei svarbą vaikų dienotvarkėje.
Stovyklų sezonas – atgaiva tėvams ir džiaugsmas vaikams

Justės teigimu, stovyklų sezonai visada pilni veiksmo, tačiau vaikams ir tėvams – tai tikras atgaivos metas.
„Vaikai turi net daugiau nei 2 mėnesius vasaros atostogų, o tėvai dažnai suka galvą, kaip juos užimti. Reta šeima gali sau leisti vasarą nedirbti ir su vaikais produktyviai atostogauti. Taigi, mano nuomone, vasaros stovyklos vaikams buvo ir bus labai reikalingos.“ – teigia įkūrėja.

„Su kiekvienais metais stovyklos turi tapti vis įdomesnės – reikia naujų veiklų ir išvykų, kad patenkintų augančius vaikų poreikius. Tai, ką kartą teko pamatyti ar patirti net įdomiausiose stovyklose, vaikams tikrai nesinori kartoti.“

„Net po karantino tėvų reikalavimai nepasikeitė. Tačiau, savaime suprantama, su kiekvienais metais stovyklos turi tapti vis įdomesnės – reikia naujų veiklų ir išvykų, kad patenkintų augančius vaikų poreikius. Tai, ką kartą teko pamatyti ar patirti net įdomiausiose stovyklose, vaikams tikrai nesinori kartoti.“ – pridūrė Justė.

Vasaros stovykloje galima rasti aibę veiklų net išrankiausiems

„Organizuojant dieninę stovyklą „Kurk drąsiai“, man svarbu ugdyti ne tik kūrybiškumą, bet ir suteikti vaikams laisvę turėti savo skonį, nuomonę. Ypač svarbu vaikus supažindinti su skirtingais žmonėmis“, – pasakoja moteris.

Jos teigimu, tokios pažintys įkvepia: „Šiais metais be interaktyvių dailės pamokų, vaflių kepimo edukacijos ir kitų veiklų, stovykloje vaikai turėjo galimybę susipažinti su džiunglių žmogumi Gerardu. Jis vaikams pasakojo apie gamtos saugojimą, apie savo gyvūnus roplius ir vabzdžius. Gerardas dalinosi su vaikais patarimais, kad pamačius gyvatę ar žaltį gamtoje, mes tiesiog turime ramiai leisti jam šliaužti savu keliu. Juokas juokais, bet po šios pamokos ir palaikius Gerardo augintinius rankose, nugalėjus baimes, daugelis vaikų sakė, kad nori auginti gyvates ir savo namuose.“

Justės teigimu, šiais metais taip pat organizuojama išvyka į Saugomų teritorijų lankytojų centrą, kuriame vaikams pasakojama apie Lietuvos gamtą, gyvūnus, o pati ekspozicija – labai interaktyvi.

Stovyklose nuo šiol gali dalyvauti ir 5-8 metų vaikai

Pasak stovyklos įkūrėjos, dažnai tėvai klausia, ar stovyklose „Kurk drąsiai“ gali dalyvauti priešmokyklinio, 5-6 metų amžiaus vaikai.

„Jusdama didžiulį poreikį, rugpjūčio mėnesį organizuoju pirmąją mažųjų stovyklą „Kurk drąsiai“, į kurią kviečiu 5-8 metų vaikus.“

„Mano nuomone, jei stovyklos yra skirtos 7-10 metų vaikams, tai penkiamečiams joje būti nereikėtų. Tačiau, esant poreikiui, rugpjūčio mėnesį organizuoju pirmąją mažųjų stovyklą „Kurk drąsiai“, į kurią kviečiu 5-8 metų vaikus. Šioje stovykloje tikrai bus įdomiau nei vasarą eiti į darželį, ypač kai daugelis tėvų mini įvairias dėl grupių sujungimo atsiradusias problemas, vaikų nenorą lankyti karščiu alsuojančias grupes.

Stovyklos programa itin intensyvi – mes darysime įvairius kūrybinius darbelius, pritaikytus tokio amžiaus vaikams. Taip pat turėsime daug svečių. Tai bus smagi savaitė mažiesiems, kurie vis girdi iš brolių ar sesių žodį „stovykla“, nors patys dar yra per maži, kad keliautų į jas. Grupė bus nedidelė – iki 15 vaikų, tad tai gali būti puiki pirmoji stovykla.“ – teigia patyrusi stovyklų organizatorė Justė.

Intriguojanti naujiena rinkoje – naktinė stovykla

Stovyklos įkūrėja teigia, kad jau keturias vasaras organizuoja dienines stovyklas „Kurk drąsiai“. Štai, kodėl, jos teigimu, pats laikas naujovėms. „Jaučiuosi užaugusi naktinei stovyklai“, – teigia ji.

„Pirmosios mano stovyklų laidos jau užaugo ir jiems dieninė pradinukų stovykla yra nebeįdomi. Taigi, pasikvietusi charizmatišką draugę į kompaniją, kartu organizuojame pirmąją naktinę stovyklą „Bendrauk drąsiai“, Trakuose. Ji vyks nuostabioje sodyboje.“ – pasakoja Justė Pupelienė.

Moters teigimu, stovykla bus skirta 9-13 metų vaikams, o pats pavadinimas jau išduoda, kad kūrybos šioje stovykloje bus kiek mažiau. „Stovykloje „Bendrauk drąsiai“ vaikai patirs skirtingas naujas veiklas, kasdien pažins save, kitus ir naujus edukatorius. Viena smagiausių edukacijų – repo sesija, kurią ves šmaikštus repo mokytojas Lukas.

Naktinėje stovykloje „Bendrauk drąsiai“ 9-13 metų vaikai patirs skirtingas naujas veiklas, kasdien pažins save, kitus ir naujus edukatorius. Pati labai nekantriai laukiu šios stovyklos ir kviečiu joje dalyvauti vaikus iš visos Lietuvos.

Taip pat į svečius atvyks Lietuvos Šaulių sąjungos atstovai, kurie vaikams ves ne tik smagų žygį, bet ir pirmosios pagalbos mokymus. Stovyklą aplankys ir šunų dresuotojas Kęstas, kuris skaidrių pagalba vaikams pasakos apie šunų veisles, kaip elgtis sutikus šunį be šeimininko ir dar daug kitų įdomių ir naudingų žinių. O kur dar žaidimai su jo augintiniu.

Žinoma, turėsime ir interaktyvią ekskursiją į Trakus, kurios metu pažinsime šį vieną gražiausių Lietuvos kurortų. Net neminėsiu nuostabių pokalbių prie laužo ir smagių rytų prie pusryčių stalo, tiesiog laisvai bendraujant. Pati labai nekantriai laukiu šios stovyklos ir kviečiu joje dalyvauti vaikus iš visos Lietuvos.“ – teigia unikalios stovyklos sumanytoja.

Stovyklos ugdo tik geriausias vaikų savybes

Pasak Justės, stovyklose „Kurk drąsiai“, kiekvieną dieną vaikai gauna vis kitokių kūrybinių veiklų, kurios leidžia išmokti naujų technikų ir išlaisvinti savo kūrybiškumą.

„Jau po pirmos kūrybinės veiklos galiu matyti, kurie vaikai kuria atsipalaidavę ir turi didžiulį kūrybos potencialą. Taip pat netrunku pamatyti, kurie yra susikaustę ir kuriems atrodo, kad nepavyks. Štai, kodėl niekada nedarau darbelių už vaikus – aš jiems tik padedu. Nėra jokio pasididžiavimo padaryti ne pačiam bei parodyti tėvams ir draugams. Juk mums visiems yra labai svarbus pagyrimas ir pasididžiavimas savimi, kad pavyko“, – apie ugdymo metodus pasakoja Justė.


Moters teigimu, stovyklose ji visada vaikams pasakoja apie pagarbą aplinkai, apie dėkingumą ir jausmus: „Tai, kas mums, suaugusiems, atrodo elementaru, nebūtinai taip atrodo vaikui. Pati esu mama ir žinau, kad savo vaikams autoritetu nebūsi. Tačiau stovyklos vadovė gali būti autoritetas ir tuo momentu, kai ji ką pasako – gali įvykti džiugus „aha“ momentas.“

Daugiau apie stovyklą „Kurk drąsiai“ bei „Bendrauk drąsiai“ daugiau sužinoti galite apsilankę kūrybinės studijos „Laikas Sau“ socialiniuose tinkluose:

Facebook: https://www.facebook.com/studijalaikassau
Instagram: https://www.instagram.com/studijalaikassau/