Ilgus metus puoselėta ir į neįkainojamą bendrystę bei laiką sau kviečianti veiklos idėja – apjungti kūrybines veiklas moterims, matematikos užsiėmimus ir vaikų stovyklas – kūrėjai Justei Pupelienei išsipildė su kaupu. Viskas prasidėjo 2018 metais, kai šaltų ir nostalgiškų daugiaaukščių gyvenamųjų namų apsuptyje atsirado mažas šviesulėlis – studija „Laikas sau“, kuri greitai prisipildė moterimis, ieškančiomis trumpų pabėgimų nuo namų rutinos ir vaikais, ieškančiais kūrybos ir kokybiško laiko su bendraamžiais. Nuo buhalterės darbo atsiplėšusi ir į kūrybinę veiklą stačia galva nėrusi Justė sako, jog tai – geriausias jos gyvenimo sprendimas. Jį šiuo metu tik sustiprina bei dar labiau įprasmina „nauja pradžia“ – naujai atsidariusi, jauki „Laikas sau“ studija naujoje vietoje, kurioje planuojama dar daugiau veiklų ne tik suaugusiems, bet ir vaikams.
Pirmieji žingsniai – vaikų šventėse ir vedamose kūrybinėse dirbtuvėse
Justės Pupelienės veiklos užuomazgos prasidėjo dar 2018 m. birželį, kai pradėjo kepti ypatingo recepto „Skanus prisiminimas“ vaflius vaikų šventėse. Tai buvo kūrėjos vaikystės sentimentai, kuriuos moteris norėjo padovanoti ir šios kartos vaikams. Ši idėja Justei sekėsi puikiai, norinčių pasikviesti ją ir šviežiai kepamus vaflius į savo šventę tik daugėjo. Kūrybiška moteris per trumpą laiką pažino ne tik daugybę vaikų šokoladuotomis lūpomis, bet ir partnerių veiklos augimui. Visa tai kūrėjai teikė džiaugsmą ir norą auginti kūrybiškų veiklų svarbą savo gyvenime.
Justė su šeima nuo pat atsikraustymo į sparčiai augantį Vilniaus rajoną, Pilaitę pastebėjo, kad čia trūksta renginių, įvairių moterų vakarų ir vaikų užimtumo veiklų. Matematikos išsilavinimą turinti ir tuo metu buhalterės darbą dirbusi moteris visada buvo lydima kūrybos, įvairių hobių – tai verdavo papuošalus, tai vėlė vilną, tai siuvo. Taigi prieš penkis metus stojęs ruduo kūrėjai tapo ypatingų, nes Justė Pupelienė nusprendė pabandyti vesti kūrybines dirbtuves šeimoms ir pradėjo bendradarbiauti su „Beepart“ meno dirbtuvėmis Pilaitėje.
Tais pačiais metais vesdama kalėdines dirbtuves negalėjau patikėti savimi, kaip man lengva kalbėti net prieš 20–30 žmonių auditoriją bei kokia aš esu laiminga jų metu.
„Tuo metu mano vedamos kūrybinės dirbtuvės sulaukė itin daug populiarumo. Iškart „pabiro“ užsakymai privatiems moterų vakarėliams, įmonių renginiams. Tais pačiais metais vesdama kalėdines dirbtuves negalėjau patikėti savimi, kaip man lengva kalbėti net prieš 20–30 žmonių auditoriją bei kokia aš esu laiminga jų metu. Tuomet jau žinojau – privalau ieškoti studijai patalpų“, – pasakoja Justė.
Kūrybinė erdvė, užgimusi Pilaitės daugiabučių apsuptyje
Nors studijos įkūrėja turėjo didelį net klientų išreikštą poreikį veiklą pradėti čia ir dabar, jos pragmatiškas požiūris ir „buhalterės logika“ sakė neskubėti ir ieškoti kuo pigesnio varianto. Jį rado, tačiau tai buvo labai apleistos patalpos pirmame devynaukščio namo aukšte. Kaip Justė prisimena, tai buvo dar vienas iššūkis jos šeimai, nes entuziazmo kupina moteris norėjo startuoti čia ir dabar, kuo greičiau vesti savo mylimas veiklas.
„Pamenu, kaip vakarais, kartu su vyru eidavome remontuoti savo studijos. Per mėnesį tiek sau, tiek aplinkiniams įrodėme, kad jeigu yra didelis noras – žmogaus galimybės yra neribotos. Ar buvo lengva? Tikrai ne. Tačiau tai tik parodė, kiek mes daug galime kartu“, – prisiminimais apie begalinį šeimos palaikymą dalijasi kūrėja.
Atsisveikinimas su darbu biure ir COVID pandemijos iššūkis
2019 m. vasarą Justė jau žinojo, kad laikas atsisveikinti su buhalterija. Iš pradžių galvojusi apie darbą puse etato, iš vadovybės tokio leidimo negavo, tačiau kaip sako pati – tai buvo geriausia, ką vadovė tuo metu galėjo jai atsakyti.
„Iki šiol dėkoju vadovei už šį sprendimą, nes tų pačių metų spalį atsisveikinus su buhalterio kėde, galėjau visiškai pasinerti į savo kūrybinių renginių organizavimą bei atsiduoti tik savo veikloms. Nors tai buvo drąsus žingsnis, ypač mano artimiesiems, aš jau buvau viską suskaičiavusi ir žinojau, kad viskas bus gerai“, – pasakoja ji.
Nepaisant džiaugsmingo starto, 2020 m. studijos „Laikas sau“ veiklą aptemdė pandemija. Tuo metu Justė dar bandė vesti online dirbtuves, stovyklas ir kt. Ji pakuodavo ir siųsdavo klientams priemonių rinkinius, tačiau buvo aišku, kad viskas sustojo.
„Tuo metu neliko nieko kito, kaip tik grįžti prie dar studijų metais pradėtos veiklos, kuri visada džiugino širdį – papildomo matematikos mokymo. Lėtai prabėgo pandemijos metai, o jų metu pabaigiau ir VU pedagogikos išlyginamąsias studijas. Dalyvavau ne vienuose kursuose ir radau vis daugiau mokinių, kuriems reikėjo mano pagalbos. Po pandemijos renginiai ir kūrybinės dirbtuvės grįžo, tačiau joms jau teko dalintis vietą su gausiu būriu matematikos norinčių išmokti mokinių.“ – pokytį prisimena Justė.
Augant veiklų ratui ir bendruomenės pasitikėjimui, praėjusiais metais ėmė kirbėti mintis, kad turima studija – jau nebe tokie miela, lyg išaugta. Dažnai atsirasdavo svajonių apie naujas, erdvias, šviesias ir šiltas patalpas. „Galvojau apie tai visus metus ir štai, šį rudenį, aš jau galiu jomis džiaugtis bei kviesti žmones sustoti bei skirti laiko sau naujutėlėje, dažais kvepiančioje erdvėje “, – džiaugsmingai sako kūrėja.
Studijos atgimimas žymi naują pradžią
Justės teigimu, su naujomis patalpomis atgimė ne tik ji pati, bet ir studijos veiklų spektras. Turėdama labai daug mokinių, ji žinojo, kad studijoje taip pat ieškos ir mokytojų, kurie dirbtų drauge bei padėtų vaikams, kurie susiduria su iššūkiais mokykloje.
„Turėjau netgi mintį Pilaitėje įkurti korepetitorių centrą, tačiau studija „Laikas sau“ yra mano kūdikis, mano širdis, tad jos idėjos, pirminio sumanymo paleisti negalėjau. Supratusi tai, nusprendžiau, kad studijos erdvėse vyks ir edukacijos moterims, ir papildomos pamokos vaikams. Labai džiaugiuosi susipažinusi su lietuvių kalbos mokytoja Jurgita bei pakvietusi dirbti drauge 11-okę Eglę, kurią pažįstu jau kelerius metus. Ji yra mano pagalbininkė, o dabar – ir jaunoji mokytoja, kuri vaikams taip pat padės mokytis matematikos“, – pasakoja studijos vadovė.
Į naujai duris atvėrusią studiją „Laikas sau“ Justė kvies ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius. Čia kūrėja planuoja įvairias edukacines ir kūrybines veiklas, taip pat suaugusiems ir vyresniems vaikams ves žaidimą „Mafija“ bei ypač lauks moterų vakarų, nes būtent per juos kūrėja pati pasipildo teigiamos energijos.
„Bus įvairių veiklų ir su „Lietuvos kūrėjų“ klubo narėmis. Planuojame įgyvendinti nėrimo iš virvių dirbtuves su Kamile iš „Knit by Snit“, žvakių ir namų kvapų dirbtuves su Gintare iš „KamKam“ ir kt. Laukia tikrai labai daug visko, kas sutelkia ypatingai bendrystei“, – pasakoja Justė.
Džiaugdamasi nauja pradžia, kūrėja sako, kad vaikai bei vyras – geriausi pagalbininkai šioje kelionėje.
„Jaučiu didelį palaikymą ir iš draugų, ir iš šeimos, ir visos man artimos aplinkos. Paskutiniu metu vis girdžiu, kad esu kelrodė žvaigždė, pavyzdys. Sulaukiu daug palaikymą išreiškiančių žodžių, o visa tai skatina eiti tik tolyn ir daryti tai, kas teikia džiaugsmą. Manau, kad sėkmės paslaptis šioje kelionėje yra nuoširdumas ir noras padėti žmogui, todėl tikiu, kad studijoje „Laikas sau“ pavyks visa tai perduoti ir lankytojams, kurių labai lauksiu atvykstant“, – sako kūrėja.
Naujienas apie studijos veiklas sekite Facebook paskyroje: https://www.facebook.com/studijalaikassau/