Agnė Pocienė, “Strakaliukas” vaikų sporto centro bendraįkūrėja, prieš metus planavo ilgai lauktą centro plėtrą Vilniuje. Puikių tėvų įvertinimų sulaukusi užsiėmimų vieta Kaune, pilnos grupės aktyvių, sportiškų vaikų ir geriausi savo srities treneriai. Taip pat, išleista knygelė ir aktyvumą skatinantis žaidimas mažiesiems, būsimiems sportininkams.
Pokyčių metai ir nekintančios vertybės

Šiandien viskas sporto centro dienotvarkėje kitaip. Nepaisant, kad pagrindinė veikla sustojusi ir gal būtų galima graudintis bei jaudintis dėl rytojaus, Agnė kupina pozityvumo: “Mes per ilgus veiklos metus užsitarnavome savo vardą kaip kokybės ieškotojai. Mūsų centro vaikai sportavo mažose užsiėmimų grupėse, kokybiškai įrengtose patalpose, sukūrėme pasiekimų vertinimo sistemą. Daug įvairių būrelių išbandę tėvai, atradę “Strakaliukas” sporto centrą jį rekomenduodavo artimiesiems ir taip apie mus susibūrė lojali bendruomenė. Karantino metu mes nedarome nuotolinių pamokų – tai stresas ir vaikams, ir tėvams, o kokybės užtikrinti nepavyksta. Taigi, pastatėme sau prieš akis išrašytas vertybes ir greitai priėmėme sprendimą tiesiog išlaukti ir grįžti ten, kur sustojome, užuot rizikavus nuvilti šeimas, kurios mumis pasitiki”.

Knyga ir žaidimas mažiesiems – dovana, ieškantiems kokybiško buvimo šeimoje

Būdami ankstyvojo sportinio ugdymo ekspertai ir matydami darželinukus, priešmokyklinukus, kuriems sportas, aktyvumas tampa gyvenimo būdu, Agnė su vyru, profesionaliu treneriu, norėjo šeimoms pasiūlyti priemonę, padedančią užimti pačius mažiausius šeimos narius. “Itin dažnai mūsų sporto centro vaikų šeimose gimsta broliai, sesės, kuriuos dar kūdikystėje užrašo į laukiančiųjų eilę. Kai kada šeimoms suderinti dviejų vaikų treniruotes per sunku, tad mažiesiems vaikams tėvai ieško kitų lavinimo alternatyvų. Taip gimė idėja pasiūlyti ne tik edukacijos, bet ir žaidimo forma pateiktą priemonę aktyviems vaikams.” – apie knygelės ir žaidimo priešistorę pasakoja Agnė.

“Mes į šį savo projektą sudėjome daugybę darbo valandų ir idėjų. Strakaliukas, jį pažįstantiems, asocijuojasi su kokybės simboliu, todėl ir žaidimo gamybai rinkomės tai, kas geriausia, kortelės pagamintos kokybiško popieriaus, iškirstos apvalintais kampais, kad būtų saugios mažyliams.”

“Strakaliukas” įkūrėja sako, kad moksliškai įrodyta, jog ankstyvasis ugdymas turi prasidėti nuo fizinio ugdymo. Juk pirmaisiais mažylio metais jo visi patyrimai ateina per aktyvumą, naujus atradimus erdvėje. Edukacinio žaidimo dėžutėje pateikta net 40 aktyvių užduočių, kurias suaugusieji arba vyresnėliai vaikai gali atlikti kartu su mažyliu. Tai ne tik smagus, aktyvus bet ir kokybiškas šeimos laikas, kuomet paprastai ir įdomiai ugdomi vaiko fiziniai gebėjimai. Žaidimą sudaro net 40 skirtingų kortelių su pratimais, kurie ugdo visus 10 pagrindinių judamųjų gebėjimų,užtikrinančių pilnavertį vaiko vystymąsį. Užduotys suskirstytos pagal amžių ir gebėjimus.

Paklausta apie žaidimo išskirtinumą, pašnekovė atsako: “Mes į šį savo projektą sudėjome daugybę darbo valandų ir idėjų. Strakaliukas, jį pažįstantiems, asocijuojasi su kokybės simboliu, todėl ir žaidimo gamybai rinkomės tai, kas geriausia, kortelės pagamintos kokybiško popieriaus, iškirstos apvalintais kampais, kad būtų saugios mažyliams.”

“Mes nuoširdžiai tikime, kad karantino metu, nuolat girdint, jog viskas namuose nusibodo – šios užduotys gali suburti visą šeimą drauge ir ne tik lavinti mažylį, bet ir atrasti žaidimo džiaugsmą”. – pokalbį baigia Agnė.

Susipažinkite su “Strakaliukas” veikla plačiau socialiniuose tinkluose:
Facebook: Strakaliukas
Instagram: Strakaliukas