Dekoratorė Indrė Trukšinaitė gamtos ir jos elementų įkvėptą prekinį ženklą „Story by Nature“ pristatė dar prieš metus. Tuomet kūrėja minėjo siekianti skatinti, kad kiekvieno sezono gamtos žavesys įkvėptų kurti jaukią atmosferą namuose bei į juos įnešti žavų gamtos prieskonį. Panašu, kad Indrei tikrai pasisekė, nes praėjus metams, „Story by Nature“ gali didžiuotis ne tik pagausėjusiu asortimentu, užauginta ištikima klientų bendruomene, tačiau ir brandesniu požiūriu, kuriam įtakos turėjo neįkainojama patirtis, prisidedant prie lietuvių estetikos suvokimo kūrimo. Taigi, artėjant gražiausioms metų šventėms, kalbiname Indrę apie Kalėdas bei tai, kaip šiandien sekasi „Story by Nature“.
Kalėdų laukimas – ypatingas

„Story by Nature“ asortimentu pirkėjai aktyviai domisi visais metų laikais, tačiau savaime suprantama, jog į šią estetikos potėpių sklidiną el. parduotuvę daugiausiai jų užplūsta belaukiant didžiųjų metų švenčių. Ne paslaptis, kad tai labai džiugina Indrę, kuriai Kalėdos – ypatingas metas, pripildytas pačių šviesiausių atsiminimų.

„Man Kalėdos yra susijusios su jauduliu ir nekantriu laukimu, kaip vaikystėje. Kalėdos buvo tarsi laikotarpis iš magiškos pasakos. Kartais galvoju, jog Kalėdos atsirado tam, kad suaugusieji darkart galėtų patirti nerūpestingą vaikystę, apgaubtą pasakiškos magijos“, – sako Indrė.

„Kartais galvoju, jog Kalėdos atsirado tam, kad suaugusieji darkart galėtų patirti nerūpestingą vaikystę, apgaubtą pasakiškos magijos.“

Jos teigimu, vaikystėje, per Kalėdas, prie ypatingo stebuklo kūrimo labai daug prisidėjo Indrės mama: „Ji visada stengdavosi mums su broliu sukurti šventę. Žinoma, ir dabar stengiasi. Jos dėka, visada namai išpuošiami ypatingai – nuo lauko durų iki kompozicijų vonios kambaryje. Namuose visada naudojami kartu gaminti žaisliukai eglutei, statulėlės.“

Indrė neslepia – neblėstanti jos meilė Kalėdoms susidėjo iš gausybės šviesių atsiminimų, susijusių su mama, Kūčiomis pas senelius, knygomis, mokyklos auklėtoja, kuri labai daug Indrei pasakojo apie senovines tradicijas bei mokė kurti sodus, gaminti natūralius papuošimus iš vaisių, kankorėžių, karpinių ir kt.

„Iki dabar labai žaviuosi natūraliomis eglutėmis, nors ir mėgstu gausius papuošimus. Mano draugės kartais sako, kad nepažįsta kito tokio žmogaus, kuris taip mylėtų Kalėdas“, – pasakoja dekoratorė.

Duoklė unikalumui, Lietuvoje kurtiems gaminiams ir tradicijoms

Svajingai ir įkvepiančiai kalbėdama apie Kalėdas, Indrė atėjus žiemai, švęsdama pirmąjį „Story by Nature“ gimtadienį, sako, kad pirkėjų tendencijos šiandien labai aiškios. Žmonės labiausiai vertina rankų darbą ir ieško originalių gaminių, pagamintų būtent Lietuvoje. 

„Kalbant apie detales, populiariausiais išlieka grybų ir paukščiukų motyvai ant tekstilės ir šiuo metu ypač didelio susidomėjimo sulaukusių eglutės žaisliukų. Taip pat pastebiu, kad pirkėjai labai domisi medžiaginiais krepšiais daržovėms ir vaisiams susidėti bei pirkinių maišeliais. Labiausiai nustebinusi tendencija – medžiaginės stalo tekstilės stalui serviruoti populiarumas. Tikrai nesitikėjau tokio didelio susidomėjimo“, – teigia Indrė.

Kūrėjos teigimu, nežinia kodėl tik sumažėjo susidomėjusių kūrybiniais rinkiniais „pasidaryk pats“. Nepaisant to, kalėdiniu laikotarpiu labai išaugo eglutės žaisliukų su istorija bei rankų darbo žaislų vaikams populiarumas.

„Dažnai klientės man papasakoja, kad savo vaikams renka žaisliukų kolekcijas arba tai, kad su draugėmis jau kelerius metus tradiciškai keičiasi kalėdiniais žaisliukais ir juos dovanodamos pasidalina, su kokia mintimi juos pirko. Taip pat išgirstu ir tokių istorijų, kad nuo pirmųjų Kalėdų vaikučiui perka po auksinės spalvos žaisliuką ir pažymi juostele, o kai šiam sueis 18 metų, įteiks pilną dėžutę atsiminimų. Dar kiti perka po vieną rankų darbo žaisliuką: dukrytėms, močiutei ir sau“, – pasakoja kūrėja.

Panašių tradicijų šeimoje laikosi ir Indrė. Savo dukrytei ji renka pasakų herojus, įsivaizduodama tas šiltas akimirkas, kai suaugusi ji surinktus žaisliukus kabins ant eglutės jau su savo vaikais.

„Juk gyvenime yra tiek daug dalykų, kuriuos smagu prisiminti, bet lengva pamiršti.“

„Manau, kad tai tobula tradicija. Juk gyvenime yra tiek daug dalykų, kuriuos smagu prisiminti, bet lengva pamiršti. Tai – svarbūs įvykiai, didesnės ir mažesnės pergalės, primenančios vaikystės pomėgius ar hobius, įamžinančius gražiausius metų įvykius. Taip žaisliukai įgauna prasmę, primena emocijas, patirtis, atspindi metų įvykius, akimirkas“, – sako dekoratorė.

Unikalūs gaminiai ir nesibaigiančios idėjos


„Story by Nature“ asortimentą per visus gyvavimo metus papildė gausybė prekių, parinktų atsižvelgiant į metų laikus ir sezonus. Visgi, verta pabrėžti, kad nemaža dalis Indrės kurtų gaminių yra riboto kiekio. Vienos tokių prekių – gobeleninės pagalvės ir kosmetines.

Parduotuvės asortimentą, Indrės teigimu, taip pat sudaro didesnė dalis rankų darbo gaminių, tačiau žmonės neretai kalbėdami su Indre sunkiai patiki, kad tiek gaminių yra sugalvoti būtent Indrės.

„Apie savo parduotuvę svajojau daugybę metų ir turiu sukaupusi tiek idėjų, kad dabar tik resursų klausimas, kada tie sugalvoti produktai išvys dienos šviesą“, – sako Indrė. Tiek kurdama parduotuvę, tiek dabar, Indrė turi vieną tikslą – kad visi daiktai būtų įkvėpti gamtos istorijų, spalvų, formų ir tekstūrų, padedančių įžvelgti gamtos grožį kiekvienu metų laiku.

„Kad idėjos generuotųsi greičiau, idėjų ieškojau ir Lietuvoje, ir svetur. Palaipsniui užsimezgė labai daug gražių draugysčių. Pavyzdžiui, atsižvelgiant į tai, kad paukščiukai mano asortimente labai populiarus motyvas, „Story by Nature“ gaminius papildė ženkliukų kolekcija, supažindinanti su Lietuvoje gyvenančiais paukščiais bei edukacijos rinkiniai vaikams. Minčių tikrai netrūksta“, – teigia kūrėja.

Ruošiantis Kalėdoms, svarbiausia suprasti savo poreikius ir lūkesčius

Indrei visos šventės yra apie tradicijų kūrimą, buvimą kartu bei džiaugsmo akimirkas. Joms, pasak kūrėjos, kartais reikia labai nedaug – pavyzdžiui – įsisukti į pledą ar užsidėti naujas megztas kojines. Tai – maži džiaugsmai, kuriantys šventinę nuotaiką.


Žinoma, kūrėja supranta, kad kiekvienas šventes kuria savaip, tačiau skatina ruoštis Kalėdoms neperdėtai. Pati Indrė dažnai apie šventes pradeda galvoti iš anksto, tačiau Kalėdas laiko metu, kai viskas yra apie norų pildymąsi bei siekį padovanoti sau ar artimiesiems kažką, ko jie seniai norėjo arba tai, kas padėtų palinkėti, kad svajonė kada nors išsipildytų.

Svarbiausia, jog kalėdinė nuotaika būtų širdyje, kurią įneša aplink supantys žmonės, jauki aplinka, emocijos ir, aišku, tradicijos.

„Ruošiantis Kalėdoms tikrai nebūtina visko pirkti naujai. Užtenka peržiūrėti turimus daiktus. Galbūt šiemet pakaks naujo dailaus dubenėlio mandarinams susidėti, kuris džiugins visus metus? O trūksta žavių servetėlių? Gal jaukumo ir šilumos namams suteiks naujas pledas, pagalvėlė su žiemos motyvais ar naujas žvakės aromatas? Artėjant Kalėdoms, verta pergalvoti, kas išties vertinga ir svarbu. Manau, kad svarbiausia, jog kalėdinė nuotaika būtų širdyje, kurią įneša aplink supantys žmonės, jauki aplinka, emocijos ir, aišku, tradicijos“, – pokalbį baigdama taria Indrė.

Stebuklingą „Story by Nature“ pasaulį suraskite: https://storybynature.com/