Vieni į siuvimą žiūri kaip į amatą, o kiti – jame suranda neribotas galimybes kūrybai. Šiandien pasakojame magišką istoriją apie tikrą, išsvajotą, širdimi išjaustą kūrėjo kelionę. Klaipėdietė „Siuvimo Magija“ įkūrėja Jolanta Stulpinienė – tai žmogus, kuriuo lengva pasitikėti, gerbti, o jos kurtus drabužius ir atsidavimą įvertina iš lūpų į lūpas rekomendacijomis besidalinantys klientai.
Nuo vaikystės besitęsianti aistra siuvimui

Jolanta pasakoja, kad „Siuvimo Magijos“ istorija prasidėjo dar vaikystėje. „Pamenu būdama penkerių, šešerių metų galėdavau ištisas dienas praleisti šalia krikšto mamos sukirpimo stalo. Sėdėdavau tyliai, kad tik nesutrukdyčiau, ir stebėdavau užtikrintus braižymo, sukirpimo veiksmus. Jau tada mane užbūrė siuvimo magija, akimis ryte rydavau prieš akis vykstantį stebuklą. Medžiagos gabalas krikštamotės rankose tapdavo meno kūriniu.“ – apie pavadinimą pateisinantį įkvėpimo šaltinį pasakoja siuvimo kryptį pasirinkusi kūrėja.

„Rasti savyje kūrybiškumo ir mokėti siūti man Dievo dovana, vertinu savo gebėjimus ir stengiuosi tai pateisinti. Tikiu, šią dovaną  paveldėjau iš savo krikšto mamos. “

Jolantos pasididžiavimą, norą domėtis šia sritimi žadino galimybė turėti tai, ko neturi niekas kitas. „Prieš keturis dešimtmečius (kai visų galimybės buvo kur kas kuklesnės) mano pusseserės, aš , mano sesuo būdavom apsiūtos ir apmegztos nuo galvos iki kojų. Būdavom išskirtinės ir vienetinės.“ – apie iš vaikystės atskriejančius prisiminimus pasakoja „Siuvimo Magija“ kūrėja.

„Rasti savyje kūrybiškumo ir mokėti siūti man Dievo dovana, vertinu savo gebėjimus ir stengiuosi tai pateisinti. Tikiu, šią dovaną  paveldėjau iš savo krikšto mamos. Mes panašios tuo, kad ji – kokybės maniakė ir dažnai jaučiu, jog paveldėjau šią savybę, nors tai ne visada mane džiugina.“ – juokiasi Jolanta. 

Su sūnumi gimtadienius skaičiuojanti „Siuvimo magija“

Siuvimo Magija ilgus metus nešiota Jolantos širdyje buvo įsteigta prieš 14 metų, per mažojo sūnaus gimtadienį : „Tuomet po motinystės atostogų taip nekantravau užregistruoti veiklas, kad mažylio gimimo dieną nubėgau į registrų centrą ir dar likau skoloje valstybei už vienos dienos  permoką.“ – apie pradžios jaudulį pasakoja kūrėja.

Moteris nesustodama apie savo veiklą kalba širdimi: „Nuo tada mes kartu. Džiaugsme ir varge. Su pakilimais ir nusileidimais, bet visada žinojau, kad negaliu daryti bet kaip. Tikiu, kad neatidavusi kūriniui savo meilės ir šilumos, negalėsiu jo atiduoti naujam šeimininkui. Kas rytą keliuosi ir einu miegoti su savo Siuvimo Magija. Galiu dirbti neskaičiuodama valandų, dienų, ir mėnesių. Dirbtuvėse prarandu laiko nuovoką. Siuvimo Magija nemoka garsiai skambėti, rodytis socialiniuose tinkluose, tačiau žinau, kad mūsų darbai džiugiai gyvena klientų šeimose.“

Apie klientus be  amžiaus cenzo

“Siuvimo magija”  klientas, anot J.Stulpinienės yra nuo 0 mėn iki „ be amžiaus ribos“. Ypatingą dėmesį savo pirkėjams skirianti moteris sako, kad prisimena daugybes istorijų, veidų. “Vieną kartą prie mūsų stendo mugėje priėjo maža (kokių 5-6 metų) mergaitė, išsirinko sau patinkantį gaminį, paklausus kainos nuėjo. Po kelių akimirkų grįžo su pinigėliu rankoje, norėdama įsigyti tai, ką išsirinko. Ji išėjo su išrinktu komplektu ir dar su galimybe delne įsigyti dar kokį gardumyną. Taip pat, kaip šiandien prisimenu seną močiutę, kuriai labai reikėjo apsaugoti galvą nuo vėjo ir šalčio. Suskubom ieškoti, kad ji žiemą nesušaltų – išėjo apsigaubusi šalikėliu ir pasipuošusi mūsų kepure. Nuo leliuko iki senuko. Visi svarbūs, laukiami ir mylimi.”

Kadangi rūbų gamintoja labai vertina gyvą kontaktą su pirkėju, didžiuojasi, kad kai dar vykdavo mugės, klientai užsukdavo pasilabinti ir pagirti, kad gaminiai nenusinešioja. Tas  grįžtamasis ryšys kūrėją motyvuoja ir patvirtina, jog pasirinktas kelias veda tinkama linkme. “Mūsų klientai grįžta su tuntu draugų ir rekomendacijų – tai mums didžiausias įvertinimas.” – pasidžiaugia moteris.

Karantino ribojimai nesustabdė svajonių

Paklausti, kaip mažą šeimos verslą, dažniausiai prekybą vykdžiusį mugėse ir savo parduotuvėje  palietė karantinas, kūrėja patvirtina, kad teko susiveržti diržus. Teko uždaryti fizinę parduotuvę, perorganizuoti darbus, kad antra banga padarytų kuo mažiau žalos. Suprasdami, kad stiprybė yra bendravime – “Siuvimo magija” klientus pakvietė į dirbtuves, kuriose komfortą kompensavo nuoširdumas ir sklindanti šiluma. 

‘Svajonė – turėti pakankamai laiko svajonių įgyvendinimui. O kas jei ne mes patys pildome savo svajones? Mes mylim savo klientus, jie myli mus. Svajonė , kad taip būtų ir niekuomet nepasikeistų.”

Nepaisant visų aplinkybių, kūrėja džiaugiasi, jog tikėjimas ateitimi neišblėso: “Šiuo metu gyvenu procesų paleidimu į gamybą ir būsimų kolekcijų/ gaminių kūrimu. Gaminiai sukasi galvoje ir trepsėdami laukia savo eilės. Tai bus netikėta, gražu, didinga ir  įdėta be galo daug rankų darbo.”

Apie svajones dedikuotas visiems

Pabaigai kaip ir kiekvienas mūsų interviu baigiasi klausimu apie svajones. Jolanta atvira: Turiu tiek svajonių, kad užtektų dešimčiai žmonių. Pirmiausiai norėčiau, kad gyvenimas nepagailėtų VISIEMS sveikatos ir laimės jų gyvenimuose. Jei tai profesinė sritis, turiu žemiškų ir nelabai žemiškų svajonių. Žemiškas žingsnis po žingsnio bandau įgyvendinti. Ateinantys metai bus nelengvi, bet artimiausiu metu PAGALIAU išvys dienos šviesą mūsų elektroninė parduotuvė, o toliau, tikiu – sėkmingos naujos kolekcijos.” 

Dar priduria “Svajonė – turėti pakankamai laiko svajonių įgyvendinimui. O kas jei ne mes patys pildome savo svajones? Mes mylim savo klientus, jie myli mus. Svajonė , kad taip būtų ir niekuomet nepasikeistų. Atvirai pasakius, svajonė mano buvo dirbti mėgiamą darbą, tą aš ir darau. Todėl galiu drąsiai pasakyti visiems – svajonės pildosi.” Šia pozityvia ir visus kviečiančia pildyti savo svajones žinute baigiame pokalbį.

Susipažinkite socialiniuose tinkluose:
Facebook: Siuvimo magija
Instagram: Siuvimo magija