Lyg smėlis tarp pirštų prabėgančios kūrybos valandos su teptuku rankose, išlaisvinančios spalvų ir potėpių žaismą ant šilko – visa tai kūrėjos Indrės Stankūnės kasdienybė, kurioje ji rado savo ramybę ir asmeninio augimo polėkį. Įkūrusi prekių ženklą „Silky lady design“, Indrė tapybos ant šilko veiklą pavertė tikru malonumu sau, kuris augina lojalių gerbėjų ratą.
Kūrėja sako, kad tapyba ant šilko – ypatinga veikla, leidžianti į kiekvieno žmogaus gyvenimą įnešti spalvų, išskirtinumo, nustebinanti ir kiekvienąsyk nepakartojama.
Nuo išpieštų sąsiuvinių iki pirmųjų eksperimentų
Prekių ženklo „Silky lady design“ įkūrėja sako, kad kūryba ją lydi nuo mažų dienų. Nuo pat vaikystės ji atsimena krūvas mokyklinių sąsiuvinių, kuriuose mirgėjo gausybė jos modeliuotų drabužių eskizų. Kiek vėliau piešinius keitė žurnalų iškarpos. Indrė visada mėgo piešti, jautė polėkį kurti bei turėjo užsispyrimo įgyvendinti visas sugalvotas kūrybines idėjas, tad nieko nuostabaus, jog bėgant laikui svajonės pradėjo pildytis.
„Be abejonės, mano kūrybinio augimo pamatus padėjo meno mokykla. Kiek vėliau pasirinkau tolimesnes meno srities studijas, kur įgijau interjero dizaino, dailės pedagogikos, švietimo vadybos bei lyderystės magistro specialybes. Tačiau ir to man nebuvo gana. Nuolat lankiau įvairius papildomus kursus, kaupiau patirtis, žinias apie marketingą, rinkodarą, el. prekybą , nes visad tvirtai žinojau, kad noriu turėti kūrybinį verslą“, – pasakoja Indrė.
I. Stankūnės pažintis su tapyba ant šilko užgimė prieš beveik 15 metų. „Viskas prasidėjo, kai viena studijų kurso draugė primygtinai ėmė siūlyti išbandyti tapybą ant šilko. Kadangi ši meno forma man nebuvo netikėta sritis, tai ir tapybą ant šilko jaukinausi pamažu, pragmatiškai vis paklausdama savęs, kas skatina sugrįžti vėl ir vėl prie šios kūrybinės veiklos.
Vieną dieną pagavau save, jog įsitraukiau taip stipriai, kad nebegalėjau sustoti ar žengti žingsnio atgal – vis gilinau žinias, išbandydama įvairiausias tapybos ant natūralaus šilko technikas, atrasdama naujus mane įkvepiančius siužetus.
Vieną dieną pagavau save, jog įsitraukiau taip stipriai, kad nebegalėjau sustoti ar žengti žingsnio atgal – vis gilinau žinias, išbandydama įvairiausias tapybos ant natūralaus šilko technikas, atrasdama naujus mane įkvepiančius siužetus. Per praktiką, per šimtus nepasisekusių momentų, per pagaliau sėkmingus piešimus mokiausi ir mokausi, tačiau įgijau žinojimą, kiek daug man džiaugsmo suteikia ši veikla.“, – prisimena kūrėja.
Tapymas ant šilko – būdai “nešioti meną” kasdienybėje
„Silky lady design“ asortimente šiuo metu galima rasti ne vien tapytų ant natūralaus šilko skarelių, šalikėlių, bet ir drabužių, paveikslų, interjero dekoro detalių, atviručių.
„Man visada buvo artimas taikomasis menas, todėl kuriant man nuolat kirba mintis, jog meną galima „nešioti“ ir atrodyti originaliai. Paveikslai man – it savo kūrybos svorio ar vertės ieškojimas. Kuo toliau, tuo labiau jaučiu poreikį tiek gyventi, tiek verslą auginti pagal tvaraus gyvenimo principus, taigi gilinu žinias apie augalinį dažymą, kuris padeda išgvildenti vis daugiau idėjų ir tapybai ant šilko“, – pasakoja Indrė.
„Turiu labai tvirtą taisyklę – pavargusi, jaučianti pyktį, liūdesį, nerimą – jokiu būdu neliečiu šilko, nes jis tarytum nuo manęs pabėga. Šimtus kartų įsitikinau, kad kai ne visa širdimi atsiduodi tapybos momentui, nutinka visokios nesėkmės, brokai.“
Nors “Silky lady design” kūrėja puikiai išmano verslo procesus, principus, tačiau prasitaria, kad pragmatiškumas kūrybiniame procese negalimas. Tapyba ant šilko – ypatinga veikla. Tapydama ji visad turi vieną svarbią taisyklę.
„Turiu labai tvirtą taisyklę – pavargusi, jaučianti pyktį, liūdesį, nerimą – jokiu būdu neliečiu šilko, nes jis tarytum nuo manęs pabėga. Šimtus kartų įsitikinau, kad kai ne visa širdimi atsiduodi tapybos momentui, nutinka visokios nesėkmės, brokai“, – dalijasi kūrėja.
Tapyba ant šilko padėjo užaugti ir puoselėti ateities planus
Indrė neslepia, kad besitęsiant kūrybinei kelionei, ji pajuto neapsakomą augimą tiek meistriškumo, tiek savirealizacijos, saviaktualizacijos ir tikėjimo savimi prasme. Kūrėjai visa tai tapo tiesiog šventu ritualu, nes tapyboje ant šilko save įmanoma išreikšti visaip, nėra teisingo ar klaidingo matymo. Tai viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl ši veikla tapo tokia svarbia gyvenimo dalimi.
„Pradedi nuo taško be jokios idėjos ir užbaigi sudėtingiausiu piešiniu. Atsispiri nuo konkrečios vizijos, o galutinis rezultatas pakeliui įgyja begalę kitų objektų. Kai sluoksnis po sluoksnio lieji karštą vašką ir dažus, o atradimo jausmą patiri tik išimdama vašką, tuomet visas darbas pasirodo visu savo gražumu.
Tapyboje ant šilko tu gali lieti spalvas kaip su akvarele. Gali palikti dažų dėmes kaip tapyboje su aliejiniais dažais ar tempera. Gali būti itin tikslus lyg grafikoje, tačiau gali tiesiog lankstyti, sukti, volioti lyg skulptūroje. Čia leidžiama tiesiog marginti ir žaisti spalvomis, tai laisvė priimti save ir savo kūrybą, kuri gali būti visokia… Tai ir atsispindi mano kūryboje – nuo liejimo laisvai iki kruopštumo detalėse, tam pasitelkiant įvairias technikas tapybai ant šilko maišymu“, – pasakoja kūrėja.
Indrei itin svarbu, kad kiekvienas pirkėjui iškeliavęs darbas būtų originalus, tad kiekviena „Silky lady design“ idėja – savaip išieškota, su didele meile kurta, sukomponuota ir nutapyta. Ji savo darbų, kaip sako pati, „neštampuoja“, tad remiasi unikalumu, originalumu, kad įgytas daiktas būtų vienintelis toks pasaulyje.
Tikiu, kad mano kūrybą renkasi panašūs į mane – svajingi, kūrybiški, švelnūs, jautrūs aplinkai, ramūs žmonės, kuriems svarbu būti originaliems, save perteikti per spalvas, dėmes, linijas, taškus.
„Tikiu, kad mano kūrybą renkasi panašūs į mane – svajingi, kūrybiški, švelnūs, jautrūs aplinkai, ramūs žmonės, kuriems svarbu būti originaliems, save perteikti per spalvas, dėmes, linijas, taškus. Bet kartu tai šviesios asmenybės, kurioms gėlių motyvai ir spalvingas koloritas leidžia būti savimi“, – sako Indrė.
„Silky lady design“ įkūrėja ateityje svajoja stiprinti savo prekių ženklo įvaizdį ir plėsti tikslinės auditorijos ratą. Tačiau, nepaisant to, jai svarbu išlaikyti pasitikėjimą, kokybės kartelę ir santykį su tais, kurie jau yra kažką įsigiję.
„Tikrai žinau, kad noriu išlaikyti unikalumą tapydama savo idėjas bei tai, kad nenoriu visko paversti masine gamyba. Taip pat kartais užgimsta ir daug kitų svajonių – nuo asmeninės parodos iki „plius dydžio“ drabužių, tapytų ant šilko, kurias tikiu, jog vieną dieną įgyvendinsiu“, – pokalbį paleisdama pozityvius ateities troškimus užbaigia pašnekovė.
Aplankykite: https://silkyladydesign.com/krautuvele/