Šiandienos skaitiniams nepaprasta nepaprastos moters istorija. Su Kristina Čyžauskiene susipažinome prieš pusantrų metų, mūsų organizuotos konferencijos “Lietuvos kūrėjų forumas 2019” metu ir draugystė, bendrystė tęsiasi iki šiol Lietuvos kūrėjų klube. Nuo pirmos pažinties akimirkos mus sužavėjo moters atvirumas, laisvė bendrauti ir nuoširdumas.
“šiuo metu man didžiausia sėkmė, jog galiu daryti tai kas miela širdžiai – kurti, puošti ir džiuginti.” – pozityviai užbaigiame šį sekmadienio pokalbį.“
🌿 Vaikystės prisiminimuose – paštininko dovanoti atvirukai su gėlėmis
Apie šilko gėlėmis puoštus lankelius žinia sklinda į tolimas šalis, jais puošiasi garsiausių fotografų modeliai. Kristina, paklausta apie savo idėjos pradžią ima pasakoti savo gyvenimo istoriją : “Labai senai, gal prieš 45metus, svečiuodamasi pas močiutę kaime, iš garbaus amžiaus paštininko dovanų gavau pluoštą naujų atvirukų su gėlėmis. Nuo tada pradėjau kolekcionuoti atvirukus, mėgindama juose pavaizduotas gėles perpiešti į sąsiuvinius.” Nors susižavėjimą gėlėmis pakeitė kiti pomėgiai – mezgimas, nėrimas, papuošalų iš akmenėlių kūryba, siuvimas, tačiau Kristina visada žengė koja kojon su kūryba.
🌿 Profesinėje karjeroje ir pradinių klasių mokytojos istorija
Paklausta apie profesinę karjerą ir jos ryšį su kūrybiškumu, Kristina nusišypso : “Aš – buvusi pradinių klasių mokytoja, o mes gi turime viską mokėti”. Paskutinius 8-erius metus veikli ir kūrybiška moteris dirbo prabangių užsienių gamintojų rūbų vaikams butikėlyje. Šiame darbe teko puošti mergaites suknutėmis išskirtinėmis progomis, prie suknučių derinti ir galvos papuošalus, lankelius. “Mergaitės ir moterys, pasipuošusios gėlių lankeliais, ištaigingomis suknelėmis mane taip sužavėjo, jog panorau pamėginti sukurti kokį išskirtinį aksesuarą.” – pasakoja “Šilkažiedė” įkūrėja.
🌿 Pirmieji bandymai ir kelias į šilko gėlių kūrybą
Pirmąsias gėles išskirtinių aksesuarų kūrėja pagamino iš sintetinių audinių, kol vieną kartą sulaukė žinutės iš nepažįstamos moters. Dabar šį lemtingą nutikimą ir šią paslaptingą damą Kristina vadina savo šilko gėlių krikštamote, paskatinusia pradėti kurti natūralaus šilko gėles japonų šilko gėlių gamybos technologija „Somebana“.
Nors skamba kaip pasaka, ši moteris Kristinai atsiuntė, paskolino neribotam laikui itin brangius aparatus, skirtus šių gėlių gamybai ir natūralaus, spec.tirpaluose mirkyto šilko.
“Man ji buvo tokia nežemiška, trapi. Nieko panašaus iki tol nebuvau mačiusi. Pajutau, jog šilko gėlių kūryba man taip artima ir svajota.”
“Pamenu, su kokiu jauduliu beldžiausi pas kaimynę, prašydama paskolinti dažų, skirtų šilko tapybai” – pradžią prisimena Kristina.
Taip lemtingai, prieš beveik 5 metus gimė pirmoji šilko gėlė. “Man ji buvo tokia nežemiška, trapi. Nieko panašaus iki tol nebuvau mačiusi. Pajutau, jog šilko gėlių kūryba man taip artima ir svajota.” – Kristinos veidas net pradeda švytėti.
🌿 Sprendimas palikti samdomą darbą ir lankelių kelionė po visą pasaulį
Supratusi, kad tai ne vienkartinis susižavėjimas, Kristina netrukus įsigijo savo priemones, iš užsienio kūrėjų parsisiuntė ir gėlių technikas aprašančių knygų, mokomosios medžiagos. “Pradžioje kūrybą derinau su samdomu darbu, o prieš porą metų, artėjant 50-mečiui, apsisprendžiau išeiti iš darbo ir atsiduoti širdžiai mielai veiklai – kūrybai.” – įkvepiančiu sprendimu dalijasi “Šilkažiedė” įkūrėja.
Savo gaminius kūrėja ėmė pardavinėti Facebook paskyroje. Socialiniai tinklai naują kūrybos liniją suradusiai moteriai nebuvo svetimi, nes jau prieš 6 metus savo kūrybai (mezginiai, papuošalai iš akmenėlių, siuviniai…) buvo sukūrusi verslo profilį. Vėliau, tik pradėjus kurti šilko gėles jį pervadino į Šilkažiedė (Silk flower).
Kristina taria nuoširdų AČIŪ gerbėjoms, kurios nuo pirmųjų metų buvo drauge, kurios matė kūrėjos augimą ir tobulėjimą bei kelionę į dabartinę veiklą. “Jų palaikymas ir šiltos padėkos žinutės skatina dar labiau stengtis ir mokytis, tobulėti.” – nuoširdžiai pasakoja kūrėja.
🌿 Geriausia reklama – iš lūpų į lūpas
Paklausta, kaip šiais pertekliaus laikais pavyksta pristatyti savo veiklą, Kristina kaip visada atvira: “Džiaugiuosi ir esu dėkinga, jog mano klietės grįžta. Ne tik grįžta bet ir rekomenduoja kitiems. Tai man ne tik leidžia visa turėti užsakymų, bet ir džiugina, nes, vadinasi, kuriu ne veltui.”
Pašnekovė tikra, jog kūrėjo nuotaika ir energetika persiduoda jo gaminiui, todėl jeigu tą dieną nekyla rankos ar nėra nuotaikos – nekuria. Norisi, jog klientas, įsigijęs individualiai jam sukurtą gėlės papuošalą, pajustų šilumą ir meilę. “Gal todėl visuomet siuntai pasiekus užsakovą sulaukiu padėkos žinutės.” – klientų pripažinimu dalijasi autorė.
🌿 Pabaigai – apie sėkmę ir laimę gyventi kūryba
“Turbūt esu gimusi po laiminga žvaigžde, nes mano kaip kūrėjos kelią lydi malonūs sutapimai. Prieš keletą metų vienas iš mano kurtų lankelių iškeliavo į Jungtinius Arabų Emiratus, Dubajų. Netrukus iš ten sulaukiau žinutės su pasiūlymu kurti šilko gėlių lankelius naujausiai jų proginių suknučių kolekcijai.
Mano gėlių aksesuarus užsako ir perka ne tik pavieniai asmenys, bet rengiame bendrus projektus su fotografais ir rūbų kūrėjomis Lietuvoje, Norvegijoje, Anglijoje.” – apie kūrybą kalba K.Čyžauskienė.
Paklausta apie savąjį sėkmės apibrėžimą, kūrėja atsako: “šiuo metu man didžiausia sėkmė, jog galiu daryti tai kas miela širdžiai – kurti, puošti ir džiuginti.” – pozityviai užbaigiame šį sekmadienio pokalbį.
Daugiau apie informacijos apie kūrėją ir jos kuriamus darbus galite rasti:
Facebook: https://www.facebook.com/silkaziede/
Instagram: https://instagram.com/silkaziede_silk_flower?igshid=t6e20bhrt2to