Natūralumas, jaukumas ir meilė gamtai – tai kūrėjos Ingos Verbickės pagrindinės vertybės, iš kurių gimė prekinis ženklas „Samanotos gėlės“. Kurdama nuostabias gėlių kompozicijas, samanomis puoštus vainikus ir vesdama edukacijas tiek vaikams, tiek suaugusiems, Inga jaučiasi pakylėta virš kasdienybės. Taigi, įkvėpti Ingos kūrybiškumo ir atsidavimo savo veiklai, šiandien kalbiname kūrėją apie veiklos pradžią bei tai, kaip šiandien sekasi „Samanotoms gėlėms“.

Tarp gėlių – nuo pat vaikystės

Kiek Inga save prisimena, tarp gėlių ji buvo nuo pat vaikystės. Jos pirmasis gėlynas, sukurtas dar mokykloje, puoštas akmenų kontūrais, vis dar žydi ir simbolizuoja kūrėjos pirmuosius žingsnius svajonių veiklos link. Baigusi apželdinimo studijas, Inga įsidarbino įmonėje, kuri įrenginėja ir prižiūri aplinką, tačiau niekada neleido mylimam hobiui tapti tiesiog darbu. Net ir įsidarbinusi, gyvendama name, ji visad skiria ypatingą dėmesį savo terasai. Čia visada žydi gėlės. 

„Kiekvienos šventės ar sezono proga puošiu kiemą gėlėmis, dekoru iš augalų. Jau kelerius metus kartu su draugėmis darome rudenines bei pavasarines kompozicijas. Na, o pernai prieš šventes ieškojau idėjų kalėdiniam vainikui ir radusi samanotų vainikų pavyzdžius, juos tiesiog įsimylėjau. Pirmiesiems savo vainikams samanų prisirinkau nuo didelių apsamonojusių akmenų. Vėliau, išaugus samanų poreikiui, radau samanų tiekėjus Prancūzijoje. Iš ten ir siunčiuosi samanas“, – pasakoja Inga. 

Visgi kūrėja ne tik kuria vainikus, tačiau taip pat veda vainikų ir kalėdinių eglučių edukacijas. Pirmoji jų įvyko Ingos darbo kambaryje, kur ji pati siuva supynes. Kalędinių stebuklingų eglučių edukacijos sparčiai išpopuliarėjo mokyklose, mat jas tikrai nesunku pasidaryti net ir pradinių klasių vaikams.

„Savo darbo kambaryje galėjau priimti vos kelis žmones, tačiau didžiulis susidomėjimas samanotais vainikais privertė mane susimąstyti apie erdvę, kurioje galėčiau priimti daugiau žmonių. Taigi, pasitarę su vyru, nusprendėme būsimą garažą paversti dirbtuvėmis. Labai norėjau Velykas sutikti naujose dirbtuvėse. Vedini noro, darbus pradėjome jau vasario viduryje, žinodami, kad per Velykas jau galėsime priimti svečius“, – prisiminimais dalijasi kūrėja.

Pačių sukurta studija Ingai ir jos šeimai tapo mėgstamiausia vieta leisti savaitgalio vakarus. Čia vaikai žiūri vakaro filmus, kol Inga su vyru kalbasi prie židinio šuns draugijoje. Čia dažnai apsilanko Ingos draugai ir artimieji. 

Kodėl taip gera būti „Samanotų gėlių“ studijoje? Atsakymas paprastas. Inga visada stengiasi, kad čia būtų gera pačiai. Pradėdama naujus projektus, ji visada turi aiškią viziją, kaip turi atrodyti erdvė, kokius jausmus turi sukelti vieta. Dėl šios priežasties kūrėja niekada neskuba, leidžia sau išjausti kiekvieno daikto ar dekoracijos poreikį. 

„Aš pati dirbu namuose, tad nuolat sukuosi vienoje erdvėje. Dirbtuvės pirmiausia atliepia mano poreikį pakeisti aplinką, pailsėti, pasikrauti energijos ir kurti. Man tai tarsi atskira planeta. Čia įžengus laikas praranda prasmę, o jauki židinio šiluma leidžia atsipalaiduoti ir kurti“, – įspūdžius apie studiją pasakoja Inga. 

Edukacijų įvairovė, norintiems pažinti samanotus vainikus ir samanotą amarilį

Kūrėja teigia, kad kalėdinis laikotarpis visad yra labai ypatingas, todėl dirbtuvių poreikis ir pasiūla yra labai dideli. Nepaisant susidomėjusių gausa, Inga visada stengiasi sugalvoti kažką naujo ir įdomaus, taigi šiemet yra paruošusi apgalvotas ir ypač įdomias edukacijas vaikams bei suaugusiems.

„Su suaugusiais kursime samanotus vainikus ir samanotą amarilį. Amarilis – pati nuostabiausia kalėdinė gėlė. Be jos daugelis neįsivaizduoja Kalėdų, nes amarilis – ypatinga puošmena. Na, o su vaikais kursime Kalėdų simbolį – stilizuotą samanotą eglutę. Šią edukaciją vedu savo studijoje ir važiuoju į mokyklas“, – sako Inga. 

Paklausus, kuo darbas su suaugusiais skiriasi nuo darbo su vaikais, Inga atvira – jai su vaikais dirbti labai patinka. Jie – labai kūrybiški, tad suaugusieji neturėtų riboti jų kūrybiškumo. Visgi, dirbant su vaikais reikia turėti planą, kad juos būtų galima nukreipti tinkamu keliu. Su suaugusiais viskas paprasčiau – kiekviena edukacija jiems tarsi mažytė šventė.

„Jauki aplinka, kvepiančios arbatos ar kavos puodelis bei nuodėmingas keksiukas – čia tiesiog privaloma! Dirbtuvėse moterys nori pailsėti, pabūti su savimi ir moteriška draugija, kurti. Kūryba – neatsiejama moters dalis, kuri labiausiai atsiskleidžia, kai ši jaučiasi gerai. Jei moteris iš dirbtuvių išeina nustebinta savo kūrybiškumu, vadinasi tikslas pasiektas. Mažytė netikėta šventė įvyko“, – teigia kūrėja.

Ingos ir „Samanotų gėlių“ edukacijos paprastai tęsiasi visus metus. Pavasarį ir rudenį Inga kviečia kurti sezoninių gėlių kompozicijas, per Velykas moko kurti temines stalo dekoracijas ir kitus nuostabius gaminius, o Kalėdas kūrėja edukacijose pasitinka su samanotais vainikais ir amariliais. 

Kūryba – neatsiejama kiekvieno moters gyvenimo dalis, kuri labiausiai atsiskleidžia, kai ši jaučiasi gerai. Jei moteris iš dirbtuvių išeina nustebinta savo kūrybiškumu, vadinasi tikslas pasiektas. Mažytė netikėta šventė įvyko.

„Studijoje taip pat vyksta ir privačios šventės – gimtadieniai, moterų susitikimai. Jų metų sugalvojame įvairių floristinių užsiėmimų: gyvų gėlių puokštės, samanotas gėles, gėlių vainikus ir pan. Vasarą organizavau stovyklą vaikams. Joje vaikai leido laiką studijoje gamindamiesi pusryčius, atlikdami įvairias kūrybines užduotis“, – pasakoja Inga.

Svarbiausia – būti geriausia savo versija

Inga, atsidavusi savo kūrybinei veiklai, nenustoja stebinti studijos svečių, tačiau, kaip sako pati, norėtų labiau pasitikėti savimi ir neprarasti savęs, savo išskirtinumo ir unikalumo. Kiekvienam kūrėjui – tai lyg oro gurkšnis.

„Šiandieniniame skubančiame, materialiame pasaulyje dažnai žmonėse nebelieka šių savybių. Visi norime būti į kažką panašūs, populiaresni, uždirbti daugiau… Tampame vienodi. O aš nenoriu būti kaip kiti, noriu būti geriausia savo versija“, – sako Inga.

Norėtumėte tokių dirbtuvių ar vainiko – susisiekite su „Samanotos gėlės“ įkūrėja per socialinius tinklus:

https://www.instagram.com/samanotos_geles/

https://www.facebook.com/samanotosgeles

arba įsigykite darbus internetu: https://www.supuosi.lt/collections/samanotos-geles/geles