Vasaros pradžioje lankydami išskirtinių, unikalių, Lietuvoje sukurtų ir Europoje registruoto dizaino aksesuarų autorę Rūtą Piekurienę kalbėjomės apie dideles svajones šventiniu sezonu papuošti kuo daugiau vyrų ir moterų, pažadinti jų norą išpildyti savo įvaizdį, pasitelkiant žiogais pavadintus kaklaraiščio ir peteliškių pusbrolius. Rugpjūčiui skaičiuojant paskutines dienas sugrįžtame į “Ruty design” kūrybos namus ir pristatome Jums klientų įkvėptą, naująją vaikiškų žiogų kolekciją.

Vaikiška aksesuarų linija – organiškas “Ruty design” atsakas į klientų poreikius

Rūtos Piekurienės sukurtas išskirtinės formos ir konstrukcijos aksesuaras gimė kaip vyriško kaklaraiščio giminaitis, savyje talpinantis dėvėjimo patogumą, platų spalvų ir elementų pasirinkimą, subtilų kitoniškumo prieskonį. “ Su žiogais esu kartu jau devinti metai! Pirmiausia jais puošiau vyrus, nes tokia ir buvo pirminė idėja. Vėliau prisijungė ir jau papuoštų vyrų damos, sakydamos, kad jos seniai svajojo apie tokį papuošalą. Galiausiai – tie, kurie tuokėsi ryšėdami vestuvinį žiogą, po kurio laiko atvyksta krikštynoms žiogų dueto: tėčiui ir mažyliui.”

Rūta sako, kad tos šeimos, kurios įsileidžia jos kurtus aksesuarus į savo šeimas, suranda vis naujų progų juos pritaikyti: “Vaikui ūgtelėjus, tėveliai ieško darželinukams ar mokyklinukams šventinių žiogų, o didžiausias tėvų minimas privalumas – universalumas, kad jie tinka ir mergaitėms, ir berniukams. Lankydami įvairius būrelius vaikai dažnai koncertuoja, o scenoje žiogas visus maloniai nustebina. Tai visada kažkas naujo ir niekas kitas tokio neturi!“

Nuo universalumo iki individualaus požiūrio į kiekvieną klientą

Išskirtinių kaklo aksesuarų kūrėja apie vaikiškos kolekcijos gimimą pasakoja kaip apie kelionę : “Anksčiau visiems pradėjusiems lankyti mokyklą vaikams rekomenduodavome jau standartinio dydžio žiogą. Šio aksesuaro kaklo apimtis lengvai reguliuojama, ypatinga konstrukcija yra unikali dėl savo dėvėjimo patogumo, o mažesnio modelio vienklostis žiogas puikiai tinka pradinukams. Toks užmanymas atliepia tvarumo idėją, nes tuo pačiu žiogu gali dalintis visa šeima! Juk vaikai taip greitai auga, tad atrodė, kad išskirti dar mažesnį žiogą nėra būtina. Patiems mažiausiems personalinius žiogus siūdavome tik pagal užsakymą.”

“Ruty design” kūrybinėje kelionėje vienas svarbiausių atributų visada buvo ir bus – žmogus.

“Ruty design” kūrybinėje kelionėje vienas svarbiausių atributų visada buvo ir bus – žmogus. “Mano el. parduotuvėje išdėliota šimtai dizaino variantų, tačiau pritrūkus būtent TO žiogo visada imuosi užsakymo ir leidžiuosi į paieškas. Vaikiški žiogai – ne išimtis. Kaip galiu mano aksesuarus pamilusiems klientams atsakyti, jog tradicinis aksesuaras negali sumažėti ir tapti nuostabiu vaikišku žiogeliu?” – vertybėmis ir atidumu klientų poreikiams dalinasi Rūta.

Didžiausias įvertinimas kūrėjui – klientų lojalumas ir galimybė auginti savo veiklą.  “Mugėse, gyvai bendraujant su žmonėmis nuolat  girdime klausimus apie vaikiškus aksesuarus. Jaučiame, jog artėjant mokslo metų pradžiai tai tampa ypač aktualu, o po to žiemą Kalėdų Senelis taip pat labai mėgsta po eglute nutupdyti mūsų kurtus žiogus. Tad pamatę, kad žiogų reikia vis mažesniems vaikams, nutarėme paruošti tikrą vaikišką kolekciją. Jai sukūrėme šiek tiek paprastesnę konstrukciją, parinkome tvirtesnius audinius, linksmus ornamentus bei dekorą ir štai – vaikiškų žiogų kolekcija jau startuoja! Jau šį rugsėjį  jais puošis nemažas pulkelis mergaičių ir berniukų!“ – naujienas pristato autorė.

Kaklaraiščiai „Ruty design“ kūrėjos rankose virsta žiogais

Pirmąsyk atradusiems Rūtos Piekurienės aksesuarus reiktų priminti istoriją, jog žiogas gimė kūrėjai eksperimentuojant su kaklaraiščiais – pirmieji unikalūs aksesuarai gimė būtent iš senų kaklaraiščių. Dabar toks žiogo dizainas galimas sentimentams įamžinti – persiūti tėčio, senelio ar kitą prasmingą istoriją menantį kaklaraištį.

Tuo tarpu žiogas – trumpas vertikalus mazgas. Jis lengvai užsegamas ir  visada stabilus. Tvarkingai atrodyti taip daug paprasčiau, o ir vaikams jį nešioti gerokai patogiau.

Vis tik, išpildant vaikų poreikius, anot „Ruty design“ įkūrėjos daugėja atvejų, kai sulaukiama prašymo mokyklinius kaklaraiščius persiūti į žiogus. Pasirodo, tėveliai ir mokytojai ne visada patenkinti šia uniformos dalimi. Dažnai skundžiamasi, kad ji trukdo dailės pamokose, valgykloje, vaikams žaidžiant, dūkstant ir t.t. Ir tai visai suprantama. Ilgokas kaklaraištis plaikstosi, vis taikosi „įlįsti“ į sriubą ar į guašą. Mokyklinės peteliškės  irgi „kaprizingos“ – jos nuolat persisuka, sunkiai išbūna numatytoje  horizontalėje. Tuo tarpu žiogas – trumpas vertikalus mazgas. Jis lengvai užsegamas ir  visada stabilus. Tvarkingai atrodyti taip daug paprasčiau, o ir vaikams jį nešioti gerokai patogiau.

 Žiogas, pasak Rūtos, jau tampa kai kurių vaikų mokyklinės uniformos dalimi. Tiesa, tai atskirų šeimų sprendimas,  priderintas prie mokyklos tradicijų. „Sukurti žiogą, kuris tiks prie bet kurios mokyklinės uniformos  – man maloni ir įdomi užduotis. Jau turėjau keletą susitikimų su mokyklų vadovais, galvojančiais žiogais papuošti savo mokinukus. Esu sukūrusi  Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos orkestrui muzikinių žiogų kolekciją.“ – apie lietuviškų aksesuarų įsitvirtinimą mokyklose pasakoja autorė.

Vaikiškas žiogas – šventinis, proginis papuošalas

Kasdieninėje aprangoje populiarėja patogumas, laisvalaikio rūbai, net biuro aprangos kodas tampa nuosaikesnis, tad šventėse, minėjimuose reiktų nepraleisti progų pasipuošti, dėvėti eilutę išpildančius aksesuarus. „Man ypatingai gražu, kai šeima užsisako žiogų ir žiogaičių kolekciją savo šeimyninėms šventėms, krikštynoms, jubiliejams ar tiesiog fotosesijoms.

Esu tikra, kad mano kurti aksesuarai tampa prisiminimus kaupiančiais simboliais, kuriuos norisi išsaugoti kaip ypatingų progų detalę.

Esu tikra, kad mano kurti aksesuarai tampa prisiminimus kaupiančiais simboliais, kuriuos norisi išsaugoti kaip ypatingų progų detalę. Kadangi esu pastebėjusi, kad šeimynos mėgsta vienodus, suderintus žiogus, tai labai noriu paminėti, jog žiogą vaikui galima sukurti iš bet kurio audinio, kurį matysite mūsų parduotuvėje www.rutytie.com. Jei rinksitės  žiogą sau ir norėsite šalia vaikiško žiogiuko iš to paties audinio -visada mielai padėsime!“ – kalba Rūta.

Vaikų stilių formuoja tėvai. Nors mažieji mėgsta herojus, populiarius personažus, tačiau proginei aprangai galioja kitos taisyklės, tad net vaikai sutinka šventėms pasirinkti solidesnę, skatinančią pasitempti eilutę. „Nuo mažens mokyti vaikus suprasti šventės formatą ir apranga pagerbti aplinką, įstaigą, organizatorius – ateityje praversiantys gebėjimai, tad vaiko skonį, supratimą, ką ir kaip dėvėti, svarbu formuoti nuo pat mažų dienų.“ – atkreipia dėmesį „Ruty design“ įkūrėja.

Tautinis žiogas – tradicijų puoselėjimui visoms progoms ir kasdienybei

„Ruty design“ kolekcijose galima aptikti ir tautinius žiogų variantus. Kalbant apie vaikiškus tautinius žiogus, autorės manymu, jie visada tinka mokykloje. R. Piekurienė sako: „Tai vienas iš patriotiškumo, meilės Lietuvai ženklų, kuriuose dailiai dera trispalvė ir Vytis. Vaikai  džiaugiasi šia simbolika ir mugėse, renginiuose stovėdami prie žiogų stendo, jie rankytes pirmiausia tiesia į tautinius žiogus. Mokykloje jie tampa universaliais aksesuarais, o miesto ar šalies šventėse jais puošiasi kaip proginiais ženklais, didžiuodamiesi savo valstybės simboliais.“

Baigdami pokalbį dar paklausiame, kur slypi energija ir stimulas kurti, plėsti kolekcijas, žiogus tobulinti ir ieškoti kuo juos dar papuošti? Išskirtinių aksesuarų autorė sako: „Pirmasis ir pagrindinis stimulas  yra mano klientų poreikis. Ir nepaisant, jog praėjo beveik 9 metai nuo pirmojo žiogo gimimo, mane tai vis dar be galo džiugina. Naujieji vaikiški žiogeliai tokie žaismingi, net į juos žiūrint norisi šypsotis. Tada ir gimsta idėjos, kad juos galima dekoruoti inicialais, mokyklos simboliais ar kitais mielais ženkliukais, kurių norės vaikas.

Mano kūryba yra apie saviraišką – pagalbą žmogui atrodyti ir jaustis išskirtiniu. Šioje vietoje susitinka mano ir kliento kūryba, kuri virsta nesustabdoma energija“. – pokalbį baigia „Ruty design“ vadovė Rūta Piekurienė.

„Ruty design“ žiogus tiek suaugusiems, tiek vaikams įsigykite: https://www.rutytie.com/collections