Šv. Kalėdos ir Naujieji metai jau visai netrukus, todėl neabejojame, kad dovanų pirkimo bumas yra pasiekęs piką. Jeigu ir jūs tebeieškote tos vienintelės nuoširdžios dovanos besilaukiančioms ar neseniai susilaukusioms moterims, taupydami jūsų laiką su „Lietuvos kūrėjai“ komanda sudėjome išsamų pasiūlymų sąrašą, kokios rankų darbo dovanos galėtų pradžiuginti neseniai tapusias arba netrukus būsimas mamas.

5RPKIDS – ramybe ir jaukumu spinduliuojantys rankų darbo lininiai kūriniai, skirti džiaugsmingai vaikystei. Esamoms ar būsimoms mamoms tikrai patiks galimybė gauti laisvą minutę sau, kai į pleduką susupto vaikelio rankose bus minkomas nusiraminimo žaisliukas kiškutis, sukursiantis saugumo bei ramybės jausmą. Taip pat „5RPKIDS“ siūlo ir kitokių spalvų bei tipų nusiraminimo žaisliukus, kaip meškučiai ar kiškučiai, kurie taps geriausiais kelionės į miego karalystę kompanionais.

ADATYTĖ – tai antrą dešimtmetį rinkoje skaičiuojantis prekinis ženklas, kuris siūlo itin patogius rūbus moterims, kurie puikiai pasitarnaus laukimosi ar pirmaisiais vaikučio auginimo mėnesiais. Jos, pasivaikščiojimų metu, pasipuošusios ilgu, visiems figūros tipams tinkančiu, džemperiu „Ruonis“, jausis itin patogiai, o prireikus, labai lengvai galės pamaitinti kūdikį. Na, o mėgstančioms sukneles ar norinčioms paslėpti vis didėjantį pilvuką, rekomenduojame laisvalaikio „A“ formos suknelę „Varpelis“. Ja bus gera ir malonu pasidabinti tiek įprastoms, tiek šventiškoms progoms.

BIG HUG – tai riboto tiražo, rankų darbo, natūralios odos kuprines siūlantis prekinis ženklas. Visi puikiai žinome, kad mamos dažnai mėgsta su savimi susidėti begalę daiktų, kuriuos rankinėje nešiotis ne itin patogu ir praktiška. Tad kuprinė iš „Big Hug“ – patogiausias krepšys ne tik moterims, bet ir būsimoms ar neseniai vaikučio susilaukusioms mamoms. Ką bekalbėti apie kokybę ir ypač lengvą priderinamumą prie bet kokios aprangos bei po to dar ilgus metus džiuginantį dizainą ir kokybę. Rekomenduojame mamas nustebinti kuprinėmis „Messenger“, „Always a student“ arba „Explorer“, kurių patogiuose skyriuose nepasimes nei vienas, greitai reikalingas pasiekti daiktas, pasivaikščiojimų su mažyliu metu.

BOHO BOW dirbtuvėse gaminami plaukų aksesuarai tokie mieli, kad jų tiesiog neįmanoma nepastebėti. Nebrangūs, tačiau ypatingai žavūs plaukų lankeliai, segtukai bei galvos nevaržančios galvajuostės sutaupys jaunoms mamytėms laiko, puošiant savo mažus angeliukus. Verta pastebėti, kad esant progai ir aksesuarų ansamblyje ieškant derančių elementų su dukrele, plaukų segtukais galės pasidabinti ir pačios mamytės.

BUBOO prekinio ženklo siūlomi išskirtinių modelių rūbai – ne tik ypač gražūs ir pamalonina akis jaukiomis spalvomis, tačiau taip pat yra labai funkcionalūs. Aktyvios, dažniau su vaikučiais ne namie būnančios mamytės tikrai apsidžiaugs dovanų gavusios būtent maitinančioms mamoms pritaikytas kasdienes sukneles ar džemperius. Rūbuose įdiegti specialūs užtrauktukai leis subtiliai ir be jokio vargo pamaitinti mažuosius nepatiriant jokio nepatogumo net pačiose neįprasčiausiose vietose.

COCÓN daugiafunkcinės skraistės bus nepakeičiamas daiktas kiekvienos auginančios vaikutį mamos kasdienybėje. Ši žindymo skraistė dažniausiai yra naudojama kaip vežimėlio ar kėdutės apsauga nuo vėjo, lietaus, o šiuo metu – ir nuo aplinkoje tykančių virusų. Kompaktiška skraistė padės patogiai pažindyti mažylį, ją bus galima uždėti ant pirkinių vežimėlio, kad vaikutis kuo mažiau liestų nešvarius paviršius. Visos skraistės yra siuvamos iš kolekcinių audinių, todėl visos spalvos yra limituotos. Tinka dovanai – supakuotos išskirtinėje pakuotėje.

COZZZY rankomis kuriami ryškių spalvų aksominiai meškinai – tikras jaukumo, šilumos ir rūpestingumo simbolis, kuris lydės vaikutį nuo pirmų gyvenimo dienų iki universiteto suolo. Tai prisiminimų meškinai, kurie lydės vaikutį visose svarbiausiose progose ir kaups patirtis drauge. Svarbiausia, kad tokia apgalvota dovana mamytėms prisidėsite ne tik prie jos, bet ir prie vargingiau gyvenančių vaikučių džiaugsmo, kadangi visi pinigai, gauti už „Cozzzy“ meškius keliauja įvairiems paramos fondams.

CANYWHERE pavadinimas slepia du žodžius – can ir anywhere. Tai kūrėjų idėjos – drabužių, leidžiančių bet kur ir bet kada patogiai pažindyti mažylį – įprasminimas. Tad per šventes padovanoję jaukius, švelnių spalvų treningus ar šventiškai atrodančias sukneles, suteiksite žindančioms mamytėms patogumą, kurio kartais taip trūksta, kai mažylį tenka pamaitinti čia ir dabar. Dar svarbu, kad kūrėjos padeda individualiai pritaikyti rūbus prie besilaukiančios mamos figūros, kad rūbas būtų patogus tiek laukimo, tiek vaikučio auginimo metu.

DAME – svajonių įkvėpti ir su meile pasiūti rūbai, kurie tiek būsimoms, tiek esamoms mamoms suteiks pasitikėjimo savimi. Laisvo modelio suknelės „Izabelė“ ir „Guostė“, dvelkia ypatingu patogumu. Žemiškų spalvų rūbai sukurs galimybę ir būsimoms mamoms paslėpti pilvuką ir jaustis žavioms tiek kasdienėmis progomis, tiek šventėse, o patogiai atsisegančios ir užsisegančios sagutės neleis, kad maitinimo džiaugsmas sukeltų rūpesčių. Taip pat, jeigu žinote apie damą, planuojančią atostogas šiltuose kraštuose – padovanokite talpų ir itin estetišką krepšį padidėjusiam daiktų kiekiui sudėti.

DĖKINGUMO DIENORAŠTIS kuria ypatingas, dėkingumo ritualus talpinančias, knygutes. Kadangi mamos tikrai patiria pačių įvairiausių etapų, nuo maloniausių iki sunkiausių, svarbu ugdyti sąmoningumą ir išmokti padėkoti už kiekvienos dienos patirtį. Kiekvieną mamą ši dovana – dėkingumo dienoraštis tiek lietuvių, tiek anglų kalba – maloniai nustebins bei padės įprasminti laiką sau.

DIDŽIOJI MAŽOJI kuriamos ypatingos pasakojimų knygelės įkvėps mamytes papasakoti daugiau įdomių ir vaikučiams tikrai patiksiančių istorijų. Švenčių proga rekomenduojame mamytes su vaikučiais nustebinti knygelėmis „Būna visokių gyvūnų“ ir „Būna visokių daiktų“, kurios padės žengti pirmuosius žingsnius, susipažįstant su margaspalviu gyvūnų bei daiktų pasauliu.

DIFFERENTWE kūrėjos rankomis elegantiškam gyvenimui nulemia kokybiškus ir elegantiškus audinius, kad šie taptų ramybę spinduliuojančiais chalatais visai šeimai. Jeigu būsimoji mama greitu metu planuoja rankose supti naujagimį, tokia jauki dovana, kaip šilkinis arba veliūrinis chalatas, puikiai tiks tiek keliaujant į ligoninę, tiek poilsiui namuose. Padovanokite mamai priminimą, kad ji pirmiausia moteris ir privalo skirti laiko sau.

INEMA studijoje gimstantys papuošalai primena, kad progų puoštis yra visada, ir kai pilvelyje atėjimo į pasaulį laukia mažylis arba jau yra supamas ant šiltų mamos rankų. Pasikelti nuotaiką visada padės natūralių gėlavandenių perlų vėriniai ar kiti subtiliai blizgūs papuošalai, dabinti 18 karatų auksu.

K.N.ITTY – tai megztų, laikui nepavaldžių rūbų ir aksesuarų oazė, kurioje kašmyro ir merino vilnos gaminiai kiekvieną apgaubia šiluma ir kokybiškai apsaugo nuo bet kokio rudens vėjo ar žiemos speigo. Svarbiausia, kad dovana itin praktiška, nes esant reikalui itin šilti, vilnoniai šalikai gali tapti ir puikiu pleduku vaikučiui, riešinės leis mamai pasivaikščiojimų metu naudotis telefonu, o kepurė apsaugos nuo vėjo ir žvarbos.

KETURIOS KĖDUTĖS siūlo tikrą jaukių dovanų asorti mamai ir mažyliui. Čia rasite jaukiausius medvilnės chalatus ir patalynę mamos poilsiui bei daug mielų dalykėlių vaikučiui, pavyzdžiui, mielą lininį gultelį kūdikiui, kuriame jaukiai įsitaisęs mažylis užmigs kaipmat arba minkštas personalizuotas muzikines pagalvėles, nuraminsiančias jaukia melodija prieš pasineriant į saldų miegą.

LAUROS GALERIJA – tai nestandartinių albumų, praktiškų interjero daiktų ir namų puošybos elementų kūrybos erdvė, kurioje rasite jaukią dovaną, skirtą pirmiesiems mamytės ir vaikučio džiaugsmams. Padovanokite pirmąją vaiko skrynelę arba pirmąjį vaiko albumą, kuriuose saugiai nuguls visi džiaugsmingiausi prisiminimai ar brangūs, sentimentalūs daiktai.

MADE BY UGNE siūlo gausų jaukių siuvinių, mezginių ir keramikos gaminių asortimentą, kuriame visada rasite dovanų esamai ar būsimai mamytei, norinčiai kaip įmanoma geriau pasirūpinti savo mažu džiaugsmeliu. Puiki dovana šventėms – itin šiltos, merino vilnos kojinytės, kepurytės ar jaukūs pledukai.

MEDVILNIUKAS gimė iš meilės mezginiams, todėl čia gausu puikių dovanų mamytėms, mėgstančioms su vaikučiais net ir žiemą praleisti daug laiko lauke. Kad mamytės nesušaltų ir galėtų vaikučiui parodyti kaip įmanoma daugiau gražių žiemos paliestų vietų, nustebinkite jas iš vilnos pagamintomis kepurėmis, movomis arba dvigubai šiltumo suteiksiančiomis, populiariomis balaklavomis.

MINIME – INTERIOR DOLLS apsikabinimų žaislai. Tai gali būti pirmasis žaisliukas, kuris dar tik lauks ateinančio į šį pasaulį mažylio ir taps nepakeičiamu vaikystės simboliu. Jie švelnūs, mieli, labai labai gražūs, o svarbiausia patinka vaikams – kūdikėliai mėgsta liesti, o suaugę stipriai apkabinti. Pasirinkite zuikutį, pelytę, lapę ir leiskite mamai stebėti nepaprastą jos mažylio draugystę.

MIELA SIELA kuria išskirtinio dizaino medinius žaislus, skatinančius vaiką kurti. Todėl jeigu ieškote dovanos jaunai mamytei, neabejojame, jog būtent šie žaislai padės vaikutį užimti prasmingai, kad ji galėtų pailsėti po ilgos dienos. Mūsų rekomendacija – natūralus medinis kramtukas „Debesėlis“, pridedantis jaukumo vaikučio kambariui arba dekoro detalės – medinės vaikiškų baldų rankenėlės „Gyvūnai“, estetiški mediniai žaisliukai ant ratukų.

MUSĖS kuria unikalius sieninius kalendorius ir printus su žaismingomis frazėmis. Priminkite dažnai pavargstančioms, stiprybės aplinkoje ieškančioms mamytėms, kad viskas ir visada bus gerai. Tai padės įgyvendinti „Musės“ sukurtas printai „Nieko netrūksta“ arba „Gyvenimas yra gražus“ arba šmaikščių, nosį pakelti aukštyn kviečiančių sentencijų kupinas kalendorius.

NEAR ME kuria išskirtinius, į širdį įkrentančius papuošalus, kurie kupini meilės, prasmės ir puošnumo. Čia mamytėms rasite išskirtinę dovaną – sidabrinius paauksuotus pakabukus arba auskarus su žmogeliukais, kurie primins joms apie jų vaikučius. Tai – sentimentali dovana, kuri nustebins net visko mačiusias, tačiau papuošalus itin mėgstančias moteris.

NESHKIS asortimente gausu gaminių, kuriuose integruoti atšvaitai. Kad mamyčių pasivaikščiojimai tamsiuoju paros metu žiemą būtų saugesni, o svarbiausi mamyčių ir mažylių daiktai nepasimestų, padovanokite kokybiškas kuprines su atšvaitais arba mažesnius, mielus, tačiau labai stilingus atšvaitus-pakabukus su kutais.

ODROP – aromatų studija, kurioje gyvena išskirtiniai kvapai, pagaminti iš natūralių eterinių aliejų. Todėl mamoms, kurioms po ilgos dienos sunkiau sekasi nusiraminti ar kamuoja nuovargis, „Odrop“ eteriniai aliejai padės atrasti vidinę harmoniją. Čia kaip tik rasite „Mamos rinkinį“, kuriame sudėti levandų ir mandarinų kvapo eteriniai aliejai, o šalia jų pridėta ir knygutė aromaterapiją vaikučiams.

PATALYNĖS NAMAI – lino ir satino patalynės karalystė, kurioje patalai yra hipoalerginiai ir taps puikiu akcentu visos šeimos miegamuosiuose. Mamos sutiks, kad nauja patalynė visada pravers, todėl pasirinkite norimą medžiagą, spalvą, o kokybiška patalynė atliks savo darbą, leisdama pajusti ramybę net po ilgiausios dienos.

RAMUNĖS NAMEILĖ kuria keraminę juvelyriką, kuri stebina kiekvieną savo išskirtiniu dizainu. Jaunoms mamoms daug džiaugsmo suteiks apgalvota dovana – papuošalai su namuko simboliu, simbolizuojantys lizdo sukimą ir primenantys apie jaukių, šiltų namų, kuriuose laukia mylima šeima, prasmę.

ŠILKINĖS SVAJOS kuria tapyto šilko aksesuarus. Juos pamils kiekviena besilaukianti mamytė, ypač ta, kuri nori jaustis patogiai arba nori paslėpti augantį pilvuką po švelniais spalvingo šilko audiniais.

ŠARŪNĖ VAITKUTĖ kūrybinėje studijoje kuria unikalius, autorinius papuošalus, tarp kurių, kiekvienos moters širdį sukausto vos pamačius papuošalai su širdimis ar angelo sparnais. Tai – ideali dovana, kuri taps tarsi apsauga nuo pavojų tiek besilaukiančiai, tiek jau vaikelį supančiai glėbyje mamai, norinčiai, kad jos šeimos gyvenimas būtų ramus, o negandos – aplenktų.

ŠILKO JAUSMAS kūrėjos Aidos Urbonienės tapytos skarelės, kuriose žaidžia ryškios spalvos, daugelį žavi tiek savo tekstūra, tiek ryškumu. Tai bus puiki dovana kiekvienai mamai, kuri galės ne tik pasipuošti, bet taip pat stilingai prisidengti maitindama kūdikį viešumoje. Galima užsisakyti būtent Jūsų artimai damai sukurtą šalį.

SHINE IN RAIN natūralios odos, tvarios rankų darbo kuprinės – miela dovana skubančioms, daug daiktų su savimi besinešiojančioms ir stilingoms mamoms. Prie bet kokios aprangos derinamos, kiekvienos dienos nuotykiams puikiai tinkančios, vandeniui nepralaidžios kuprinės taps ilgaamžiu, pamiltu aksesuaru, kurį nešiojantis kartu, taps sunku įsivaizduoti, kaip anksčiau gyvenote šio patogaus krepšio.

SIMPLY UNIQUE prabanga spinduliuojantys chalatai primins mamoms apie moteriškumą, estetiką ir rūpestį sau. Organiškos medvilnės chalatas nukels būsimas ir esamas mamas į ramybės oazę po ilgos dienos žaidžiant su vaikučiu ar paprasčiausiai norint įsupti į save minkštą audinį, kurio prisilietimais mėgaujantis, sustos laikas.

SĖDINUKAS siūlo nuostabias sėdėjimo, atramines pagalvėles, skirtas sėdėti pradedančiam mažyliui, tačiau savo asortimente taip pat turi ir žindymo pagalvėles. Jų dėka maitinanti mamytė apsaugos savo stuburą, kuris įsitempia maitinant, o mažylis gaus geresnę, saugesnę prieigą prie maisto. Pagalvėlė užtikrins maksimalų mamos ir vaikučio patogumą intymiu metu.

SIVILĖ savo rankomis kuria įvertintus rankų darbo, autorinius, nišinius kvapus, vonios burbulus ir aromatines druskas. Pastarieji vonios kambario gėriai mamytėms padės atsipalaiduoti po sudėtingų, bemiegių naktų. Padovanokite joms kvapnios ramybės minutę, susigrąžinant jėgas su druskų mišiniais „Bergamot and patchouli“, alsuojančiais miško ramybe arba „Blood orange and lime“, sugrąžinsiančiais energiją bei nuotaiką.

STUDIJA „LAIKAS SAU“ – tai kūrybinė erdvė, kurią galite užsisakyti su įvairiausiomis veiklomis mamyčių kitokiam „babyshower“ vakarėliui ar kūrybinėms paieškoms, išvaduosiančioms sielą iš nuovargio bei kūrybinio bloko.

PELĖDOS DIRBTUVĖ yra įkvėpta gamtos, todėl joje gimsta sielai mieli kūriniai – nuo papuošalų iki dekoracijų ir suvenyrų. Tad per šias šventes pradžiuginkite mamytes primindami apie rūpestį sau ir grožio puoselėjimą, įteikdami miško elementais praturtintus papuošalus.

SU MEILE, KEKSAS – tai desertų namai, kuriuose gyvena širdį ir lūpas apsaldinantys skanėstai. Kiekviena mamytė sutiks, kad minutė sau su skaniu pyragėliu, tortu ar sausainiais tikrai sugrąžina jėgas dienos darbams. Tad užsukę į „Su meile, Keksas“, tikrai rasite, kuo pasaldinti esamos ar būsimos mamytės kasdienybę.

ŽEMYNA. GAMTOS DOVANOS. įkūrusi menininkė Lina Žemyna kuria nuostabias, savo pačios iliustruotas, pozityvumu spinduliuojančias, afirmacijų korteles. Jos skirtos tam, kad kiekviena moteris jaustųsi laiminga ir atrastų savyje meilę sau, apie kurią, rūpinantis mažyliais, kartais visai lengva pamiršti. Tai ideali dovana, kuri nudžiugins sielą ir kiekvieną mamą pavers dar stipresne nei buvo iki tol.

Nuoširdžiai tikimės, kad šis šventinių dovanų pasiūlymų sąrašas jums padės sutaupyti laiko ir atrasti tai, kas galėtų nustebinti būsimas ar esamas mamytes bei parodyti savo begalinę meilę joms. Tad kviečiame ne tik įsigyti šiuos unikalius rankų darbo gaminius, bet ir pasidalinti rekomendacijomis su kitais, kad šventiniu laikotarpiu brangios būsimos ar esamos mamytės jaustųsi ypatingai.

Jums patikusias dovanų idėjas galite apžvelgti iš arčiau, apie jas paskaityti plačiau ir net įsigyti, paspaudus ant prekinio ženklo pavadinimo bei nusikėlus į paminėtų kūrėjų internetines erdves.

Jaukių ir džiaugsmingų švenčių! Išsisaugokite šią apžvalgą, nes ji bus aktuali visais metų laikais!