Iš didžiulės meilės visiems pasaulio vaikams ir savo specialybei du profesionalūs lėlių teatro aktoriai, vyras ir žmona – Remigijus ir Indrė – palaipsniui, intuityviai sukūrė “Ridikėlių mokyklėlę”. “Tai pirminis impulsas, vidinis “cinkt” ir pajautimas, jog turime tai padaryti” – apie aplankiusį įkvėpimą sukurti edukacinį teatriuką vaikams pasakoja aktorių pora.

Šis susitikimas – tai viena dviejų žmonių istorija, gausi pasakojimų, idėjai užaugti padėjusių nutikimų. Matyt, kitaip ir negali būti, bendraujant su žmonėmis, gyvenančiais kūryba ir kasdien
kuriančias mūsų mažųjų ryšį su teatru, istorijomis, kultūra.

Indrė pasakoja apie pradžių pradžią: “Lėlių teatro spektaklyje vaidinau 3 metų mergaitę ir vienoje scenoje yra siužetas, kad slepiuosi nuo tokio didelio keisto katino bei šoku nuo scenos priešais pirmą eilę. Pasislepiu, visi vaikai mane mato, bet saugo, “slepia”. Ir vienąsyk pirmoje eilėje sėdėjo tokie mažuliukai, telpantys po du kėdeje. Mane apėmė toks keistas jausmas, žiūriu aš į juos ir galvoju: ką aš čia darau, man jau trisdešimt, o jūs žiūrit į mane ir tikit, kad man trys? Kaip? Kodėl? Man jau augint vaikus reiktų, o ne vaidint” – apie staiga aplankiusį suvokimą, kokią galią, įtaigą ir milžinišką poveikį vaikams turi teatras!

“Kokią gerą ištrauką perskaičiau. Darom spektaklį!” Po šio pasakymo viskas užsikūrė : “‘Mintis po minties, pokalbis po pokalbio. Ši idėja įtraukė mus abu. Iš karto sau kėlėme didesnius tikslus, nenorėjome tapti dar vienu pramoginiu spektaliu, ieškojome prasmės, svarbios žinutės ir taip pamažu išgryninom edukacinio teatro viziją”

Neilgai trukus aktoriai susilaukė pirmosios dukrytės ir kartą Indrei prieš miegą skaitant istoriją iš Pūkuotuko pasaulio, mintyse piešėsi spektaklio siužetas. Užmigdžiusi mažąją Medutę, kupina kūrybinio įkvėpimo, aktorė pristatė naujai užgimusią idėją sutuoktiniui: “Kokią gerą ištrauką perskaičiau. Darom spektaklį!” Po šio pasakymo viskas užsikūrė : “‘Mintis po minties, pokalbis po pokalbio. Ši idėja įtraukė mus abu. Iš karto sau kėlėme didesnius tikslus, nenorėjome tapti dar vienu pramoginiu spektaliu, ieškojome prasmės, svarbios žinutės ir taip pamažu išgryninom edukacinio teatro viziją” – prisipažįsta kūrybinis duetas.

Kalbantis karantino akivaizdoje, kai visi aktoriai skundžiasi sunkmečiu, iš Indrės ir Remigijaus sklinda nesustabdomas optimizmas, net akimirkai neleidžiantis suabejoti jų kaip kūrybinės komandos būsima sėkme. Aktoriai pasakoja, kad pirmojo “Ridikėlių mokyklėlės” gimtadienio proga išleido premjerą ir savo repertuare jau turi du edukacinius spektaklius. “ Gyvename pozityviai, nepasiduodame ir nenuleidžiame rankų. Kai apie situaciją pagalvoji istorijos perspektyvoje, žmonės dar ne tokius laikus išgyveno. Gaila, kad turėjom atšaukti daug suplanuotų pasirodymų, tačiau kadangi situacijos negalime pakeisti – reaguojam ramiai ir ieškome teigiamų pusių.

“Juk visi mus pažįstantys žino, ko besiimtumėm – visada tai darome geriausiai kaip tik galime. Puse kojos mums neišeina. Taigi noriu tikėti, kad šis Kalėdų senelio video skambutis vaikams darželiuose arba į namus bus tikras, nuoširdus bei paliks neišdildomų teigiamų įspūdžių”

Aišku pasiilgstam scenos, gyvo bendravimo su žiūrovais, to atgalinio ryšio pajautimo, bet šios aplinkybės privertė išlipti iš komforto zonos. Mums visada buvo labai nepatogu prašyti atsiliepimo, rekomendacijos, net reklamuotis nedrąsu. O dabar, kad galėtumėm prisistatyti ir pasakoti apie save kitų lūpomis, paprašėm atsiliepimų iš žiūrovų, įstaigų, kuriose vaidinome. Kokių gražių žodžių žmonės prirašė!” – džiaugiasi grįžtamuoju ryšiu “Ridikėlių mokyklėlės” įkūrėjai.

Indrė pasakoja, kad netrukus pristatys naują, šiam laikotarpiui subalansuotą galimybę vaikams virtualiai pasikalbėti su Kalėdų seneliu. Moteris juokauja, kad Remigijus šiuo metu kaip niekad užimtas: “Siuvasi naują raudoną kostiumą, matuojasi ilgą baltą barzdą, per naktis skaito vaikų laiškus Kalėdų seneliui. Šis laikotarpis verčia ieškoti naujų formų, o joms įgyvendinti automatiškai reikia kažką naujo išmokti. Tik kažką naujo išmokęs judi pirmyn ir tobulėji”.

Vos pranešę apie naują kūrybinį, edukacinį sumanymą įsikūnyti į Kalėdų senelį – aktoriai sulaukė neįtikėtino palaikymo. “Juk visi mus pažįstantys žino, ko besiimtumėm – visada tai darome geriausiai kaip tik galime. Puse kojos mums neišeina. Taigi noriu tikėti, kad šis Kalėdų senelio video skambutis vaikams darželiuose arba į namus bus tikras, nuoširdus bei paliks neišdildomų teigiamų įspūdžių” – apie idėją, pritaikyti aktorystės ir patirties su vaikais įgūdžius pasakoja Remigijus.

Pabaigai įprastai kalbame apie svajones ir ateities planus. “Ruošiu virtualių teatro pamokų ciklą “Teatro tiltai”. Vasaros pabaigoje gavau stipendiją iš Lietuvos kultūros tarybos joms pasiruošti. Mano tikslas supažindinti su teatru iš arti, parodyt, koks tai mechanizmas, kokių rūšių būna spektaklių, kiek skirtingų lėlių valdymo būdų…” – apie naują edukacinę misiją pasakoja aktorė.

Pokalbį užbaigiame kupina prasmės “Ridikėlių mokyklėlės” įkūrėjos misija: “Mano siekis – kuo daugiau vaikų užburti teatro magija ir pakviesti pažiūrėti į šį meną giliau, supažindinti su amatu, meistryste. Man svarbu perteikti informaciją taip, kad po tokios virtualios pamokos vaikai norėtų lankytis spektakliuose ir iš jų išsineštų kuo daugiau”.

Susipažinkite:
Instagram: Ridikeliu mokyklele
Puslapis: www.ridikeliu.lt