Šiandienos istoriją pasakoti kaip niekada lengva. Svečiuose – itin mūsų mylima ir vertybiškai viena artimiausių kūrėjų – Skaistė Paulauskienė ir jos “Cozzzy” meškinai.
Kaip ir įprasta susitikus, pirmiausia klausiame, kaip gyvenate, o tiksliau, kuo šiuo metu gyvena Cozzzy meškinai?

Skaistė pasakoja, kad aktyviausias įmeškinimo sezonas jau į pabaigą. Šiais metais Cozzzy šeimyna aplankė daugybę krikštynų švenčių, pirmųjų gimtadienių, susipažino su būsimomis mamomis arba išskrido pas mylimus gimines, sklidini linkėjimų ir ilgesio.  Jie apsigyvena su naujais savo draugais saugoti jų prisiminimų, skleisti saugumo ir artumo jausmą. Dar keletas meškių nudžiugins mažuosius Kalėdų rytą, o Skaistė visą dėmesį skiria paramos akcijoms ir dalinimuisi. “Tai yra maloniausias laikas, nes galiu savo dėmesį skirti socialinėms iniciatyvoms, jas paremti finansiškai ar pasiūti ir padovanoti pačius meškinus likimo nuskriaustiems vaikams.  Man artimos visos formos, pvz. šiuo metu kiekvieną vakarą, šiltai įsitaisiusi prie televizoriaus, mezgu kojinaites ankstukams. Dalintis su stokojančiais – tai ne tik misija, bet ir parakas, kuriuo įkraunu savo kūrybiškumą.” – pasakoja “Cozzzy” įkūrėja.

Ar žmonės supranta prisiminimų meškio idėją ar vis tik dažniau juos renkasi dėl grožio?

Prisiminimų saugotojo idėją ir apie meškinus, einančius iš kartos į kartą lengviau papasakoti jau bendraujant su užsakovu, derinant detales, galimybę išsiuvinėti vaiko vardą, suteikti meškučiui balsą. Aišku dažnai rekomendacija apie juos sklinda iš lūpų į lūpas ir perpasakojama “prisiminimų sergėtojo” idėja, tačiau vis tik reiktų pripažinti, kad “Cozzzy” atveju tinka patarlė: “Sutinka pagal išvaizdą, išlydi pagal protą” – juokiasi Skaistė.

Šių prisiminimų meškinų dizainas atpažįstamas ir nesupainiojamas, tačiau drauge labai mažo tiražo. Kūrėja yra užsibrėžusi, kad šie vaikų draugai bus labai riboto leidimo, nesvarbu, kokio pasisekimo sulauktų viena ar kita spalva ar tekstūra – kaip ir gamtoje, vienodų meškių “vadoje” gimsta vos po kelis vienetus ir jie nepakartojami. Ši taisyklė net pačiai kūrėjai leidžia atskirti ir prisiminti ne tik meškius, bet ir jų įmeškinimo istorijas, o pamačius jų smagių gyvenimo akimirkų nuotraukas socialiniuose tinkluose – pasidžiaugti gražiomis draugystėmis.

Mes žavimės Skaistės aktyvumu socialinės atsakomybės iniciatyvose, ji prisijungė prie visų mūsų inicijuotų projektų (“Už sveikus vaikus”, “Laikykitės, medikai”, pastaroji “Niekieno vaikams”) ir dažniausiai su gausiu kiekiu gaminių. Toks dosnumas stebina ir klausiame, ar turi užsibrėžusi, kiek laiko, pastangų ar % nuo meškių Skaistė skiria rėmimui.  

“Niekada neskaičiavau, kažkaip net nebuvo minties skaičiuoti, nes šita patirtis yra neįkainojama. Visada prisijungiu, kai tik galiu, ar laiku, darbu, ar pinigais. Tiesa pasakius, jei ne vyras, tai turbūt ir visą savo atlyginimą iš pagrindinės veiklos išleisčiau paramai ir socialiniams projektams.” – apie prioritetus juokiasi Skaistė. Finansų srityje dirbanti moteris nuoširdžiai prisipažįsta, kad kai apima sentimentalios emocijos, galėtų viską atiduoti ypač stokojantiems vaikams, kuriems visas gyvenimas prieš akis, o vaikystėje tenka susidurti su sunkiomis ligomis ar kitais sunkumais, paliekančiais pėdsakus ir skaudulius ateičiai.

Kūrėja džiaugiasi, kad “Cozzzy” meškinų veikla nėra pagrindinis pajamų šaltinis, todėl jame svarbiausia pati idėja, kokybė, galimybė aukoti, dalintis, klausytis vaikų istorijų . “Kadangi niekada neturėjau plano iš meškių uždirbti, todėl net neskaičiuodama esu įsitikinusi, jog išleidžiu tikrai daugiau nei gaunu pelno” – apie savo ne verslo tikslus pasakoja Skaistė.

“Man nepaprastai svarbu, kad meškinas būtų perkamas apgalvotai, kad pasidžiaugus dieną nebūtų pamirštas it “žaislų istorijose”, o gyventų šeimose, kuriose galioja principas  “mažiau yra daugiau”.

Kaip ir įprasta, pabaigai klausiame, apie tai, kokia yra didžiausia “Cozzzy” ir Skaistės svajonė?

“Man nepaprastai svarbu, kad meškinas būtų perkamas apgalvotai, kad pasidžiaugus dieną nebūtų pamirštas it “žaislų istorijose”, o gyventų šeimose, kuriose galioja principas  “mažiau yra daugiau”. Keliu sau užduotį dažniau papasakoti savo kūrybos idėją, kad naujasis šeimininkas žinotų, jog jis ir jo įmeškintas draugas padėjo kitam į bėdą pakliuvusiam draugui. Noriu kurti dovanas, turinčias daugiau prasmės, sielos, kurios gebėtų pakeisti pasaulį.” – labai prasmingai ir nuoširdžiai pokalbį baigia S. Paulauskienė

P.S.: Šiai dienai jau yra įmeškinti 202 #cozzzy meškinai ir sentimentalu bei simboliška, kad 200-asis jubiliejinis meškis buvo nupirktas  #Niekenovaikai akcijoje .