Tikrasis grožis slypi gamtoje, kuri turi galios kiekvieną apgaubti savo neapsakoma energija. Šia gamta norisi puoštis ir žydėti patiems, o tokią svajingą privilegiją kiekvienam besižavinčiam suteikia kūrėja Anastasija Kachovič, įkūrusi gamtos įkvėptą prekinį ženklą „Pelėdos dirbtuvė“. Anastasija pirmuosius savo papuošalus sukūrė dar 2016 metais, tačiau iki pat šiandien ji nepraranda kūrybinio polėkio. Kūrėja ir toliau dega noru kurti laikui nepavaldžius papuošalus, žinodama, kaip į juos tiksliai bei žavingai įkomponuoti net ir pačius trapiausius gamtos elementus.
Užgimęs noras pratęsti augalų gyvenimą, tapęs sėkminga veikla
Dar 2014 metais Anastasija atostogaudama svečioje šalyje netikėtai pamatė papuošalus su įamžintais gėlių žiedlapiais. Tuo metu dabar itin gausią auditoriją lojalių klienčių subūrusi kūrėja neturėjo jokio prekių ženklo, tačiau šis pamatytas vaizdinys ją dar lydėjo kurį laiką. Gimė nenumaldomas troškimas sugalvoti kažką nematyto, kas leistų kurti ir savo darbuose įamžinti gamtos elementus. Užliejus kūrybiškumui, moteris pradėjo studijuoti, kaip kurti papuošalus, panaudojant įvairias technologijas, o tai lėmė absoliučiai tuo metu neregėtus bandymus ir atradimus kūryboje.



„Mane įkvėpė mintis pratęsti augalo gyvenimą. Piešiau sau vizualus, pradedant nuo gėlių kompozicijų eskizų ir baigiant kokybiškų medžiagų pavyzdžių bei detalių paieškomis. Mano pirmi papuošalai, kuriuos nusprendžiau parodyti visiems, buvo sukurti dar 2016 metais, o nuo 2017 metų pradėjau dar aktyvesnę kūrybą, nes sulaukiau itin daug susidomėjimo ir užsakymų. Tai pakylėjo ir skatino nesustoti bei kurti toliau“, – pasakoja Anastasija.
Papuošalai su gamtos motyvais
„Mane įkvėpė mintis pratęsti augalo gyvenimą. Piešiau sau vizualus, pradedant nuo gėlių kompozicijų eskizų ir baigiant kokybiškų medžiagų pavyzdžių bei detalių paieškomis.“
Sėkminga kūrybos pradžia Anastasijai padovanojo nemažai lojalių klientų, kurie iki šiol rodo pasitikėjimą ir tęsia draugystę. Nors, kaip sako pati, jos papuošalai dėl didelio kiekio susidomėjusiųjų ilgai neužsilaiko, o pirmuosius papuošalus yra pasilikusi sau. Kūrėjos asortimente vis dar galima rasti panašių formų ir spalvų papuošalus, kurie primena pirmuosius darbus.



„Stengiuosi gaminti tokius papuošalus, kurie būtų nepavaldūs laikui. Nors, žinoma, net ir puoselėdama tradicijas, taip pat visada stengiuosi papuošalus tobulinti bei eksperimentuoti. Nuolat kažką meistrauju, testuoju įvairias technikas, tačiau ne viską parodau. Vis dėlto esu įsitikinusi, kad jau greitai ir eksperimentiniais kūriniais pavyks nustebinti savo klientus“, – teigia kūrėja.
Magiška „Miško pasakos“ kolekcija, puošta lietuviškais grybukais
Anastasija sako, kad miškas – ta vieta, kuri visada apgaubia sava, neapsakoma, energija. Miške galima pasijusti itin maža ir menka gamtos dalimi. Čia atsiveria naujas pasakiškas pasaulis, kurį aprėpia svaiginantis gamtos kvapas, paslaptingi garsai, užklupusios netikėtos emocijos ir jausmai, kuriuos pajunti vos įžengęs į mišką. Tokios magijos pilna ir „Miško pasakos“ kolekcija.


„Kolekcijos kūrimo procesas prasideda nuo eilinio malonaus pasivaikščiojimo miške, po kurio visada grįžtu laiminga ir su „derliumi“, net kai tenka kelyje sutikti nuliūdusius grybautojus su tuščiais krepšiais. O aš visad patenkinta – į mano miniatiūrinius grybukus nelabai kas ir pretenduoja. Jų dažnai net nepastebi. Kartais pavyksta rasti miniatiūrinius lobius ir tarp valgomų grybų. Tada mano šypsena būna dar platesnė“, – pasakoja kūrėja.





Svarbiausia, kad miške Anastasija kolekcijai randa viską, ko jai reikia, nes miškas dosnus ne tik grybais. Čia galima rasti pačių įvairiausių rūšių samanų, miško uogų, spalvotų lapelių, miško gėlių.
„Nagrinėjant gamtą, kiekvieną kartą galima atrasti vis kažką ypatingo. Vien tai jau yra magija“, – teigia Anastasija.
Kai kūrėja surenka miško „lobius“, vėliau prasideda surinktų gėrybių paruošimas, kuris skiriasi priklausomai nuo augalo. Kartais nuo rinkimo iki gamybos tenka išlaukti net 3 savaites ar mėnesį.
„Viena maloniausių dalių – kompozicijų kūrimas. Išdžiovinus gėrybes, atrenku geriausiai džiovinimą įveikusius augalus, kuriuos skirstau pagal dydžius ar panašumus, jei, tarkim, kuriu auskarus ar kokį nors komplektą.“
„Viena maloniausių dalių – kompozicijų kūrimas. Išdžiovinus gėrybes, atrenku geriausiai džiovinimą įveikusius augalus, kuriuos skirstau pagal dydžius ar panašumus, jei, tarkim, kuriu auskarus ar kokį nors komplektą. Vėliau su nekantrumu laukiu, kol užlieta kompozicija sustings ir ją bus galima „išvaduoti“ iš formos, kad suprasčiau, ar pavyko visi mano sumanymai.
Jei viskas pasiseka, įsitraukia ir mano vyras, kuris padeda su šlifavimu, poliravimu. Kai viskas baigta – belieka įklijuoti detales, nufotografuoti ir pasidžiaugti su visais, ką šį kartą mums pavyko sukurti“, – kolekcijos kūrybos procesu dalijasi Anastasija.

„Laiko metamorfozės“ – kolekcija, kurią gaubia gili prasmė ir sentimentai
Nors „Pelėdos dirbtuvė“ turi nemažai išskirtinių kolekcijų, kaip ir prieš tai minėtos „Miško pasakos“, kolekcija „Laiko metamorfozės“ – išskirtinė. Ji apsupta ne tik gilia prasme, bet taip pat yra įkvėpta praeities projektų.
„Šioje kolekcijoje ypač reikšminga laiko svarba. Gyvename beprotišku tempu, dažnai skubame ir verčiamės per galvą, tačiau pamirštame gyventi „čia ir dabar“. Laikrodžio detalės papuošaluose – it sustingusi laiko akimirka, kuri simboliškai primena nepamiršti atsipūsti, apsižvalgyti ir prisiminti, kad dėmesys sau ir tiems, kas mums yra brangūs, yra neįkainojamas. Šia kolekcija linkiu branginti laiką, kuris mums yra suteiktas“, – pasakoja Anastasija.





Ši Anastasijos kolekcija turi ypatingą prasmę, nes dar iki pradedant kurti papuošalus, kūrėja fotografavo. Ji buvo sukūrusi fotografijų seriją, kuriai buvo suteiktas toks pat pavadinimas – „Laiko metamorfozės“.
„Kadaise bandžiau išpildyti šią temą per fotografiją, o dabar tai stengiuosi daryti per papuošalus. Keičiasi kūrybos įrankis, tačiau mintis – išlieka“, – pasakoja kūrėja.
„Pelėdos dirbtuvės“ kuria papuošalus ir žmonėms, ir eglutėms
Šiais metais Anastasija gavo pirmąjį šiais metais savo kalėdinių žaisliukų užsakymą itin anksti, kuris kūrėją maloniai nustebino. Kaip sako pati, tai buvo papildomas priminimas paskubėti kurti, kad šventiniu laikotarpiu būtų galima nudžiuginti dar daugiau žmonių, norinčių papuošti namus „Pelėdos dirbtuvių“ kalėdiniais žaisliukais.





„Lapkritį ir gruodžio pradžioje kalėdiniai žaisliukai sulaukia daugiausiai dėmesio, nes šventinės nuotaikos jau yra įsisiūbavusios. Šiuo metu norisi ne tik įdomiau papuošti savo žaliaskarę, bet ir nudžiuginti artimuosius, draugus, kolegas. Kalėdinis žaisliukas, ypač rankų darbo, yra tikrai išskirtinė dovana su simboline prasme.
Šiais metais pasistengsiu nudžiuginti naujais kalėdiniais žaisliukais. Jų kūryba man pačiai yra labai miela širdžiai, nes prie gamybos prisideda ir mano dukra. Tai – atmosferinis procesas, kuris man ypač žavingas prieš gražiausias metų šventes“, – pasakoja Anastasija.




Kūryba būtų bevertė be meilės gyvenimui ir gamtai
Kadangi Anastasija ypač myli gamtą, o dar labiau – gyvenimą, visa tai – jos kūrybos variklis. Tik remdamasi šiuo jausmu, ji drąsiai eksperimentuoja su įvairiomis technikomis, stengdamasi kuo subtiliau išpildyti užduotį – papuošaluose perteikti gamtos grožį, laiko svarbą. Pasak jos, jei įmanoma kažką išsaugoti ar suteikti tam naują gyvenimą – tai tikra dovana sielai.
„Mano širdį ypač šildo papuošalų serijos, skirtos Lietuvai – pavyzdžiui – „Žydinti Lietuva“. Ši kolekcija gimė natūraliai ir lengvai, nes norėjau parodyti, kokia nuostabi aplinka mus supa. Lietuvos gamta tapo mano kūrybos ir gyvenimo dalimi, tad per savo darbus norisi dar kartą priminti ir parodyti kitiems, kad mūsų šalis – išskirtinė“, – mintimi dalijasi kūrėja.

Nors šiuo metu laukia itin daug darbų, Anastasija, apžvelgusi savo mieliausias kolekcijas, šiuo momentu turi itin žemiškas, bet žavingas svajones ateičiai.
„Norėčiau, kad kūryba neštų džiaugsmą ne tik man, bet ir tiems, kam galiu kurti, o brangūs man žmonės būtų šalia, sveiki ir laimingi“, – žavia mintimi pokalbį baigia Anastasija.
Anastasijos „Pelėdos dirbtuvė“ darbus visada rasite: https://www.peledosdirbtuve.lt/