Juvelyrikos dirbiniai puošia ne tik kūną, bet ir sielą, suteikia nematomo pasitikėjimo, su sąlyga, jei yra išjausti, apgalvoti, subtilūs bei atskleidžiantys juos nešiojančią asmenybę. Tokios kūrybinės misijos laikosi juvelyrė, „Near Me“ prekių ženklo įkūrėja Viktorija Lapuškaitė- Medelinskė, kurios išskirtiniai, prasmingomis idėjomis užpildyti papuošalai dažnai tampa savo vertę žinančių žmonių vizitine kortele.
Lyg Alisa veidrodžių karalystėje

Viktorija ilgus metus savo profesinę karjerą sieja su verslu, jo valdymu, pardavimais. Bet noras pažinti, sužinoti, išlaisvinti kūrybiškumą, „Near me“ įkūrėją prieš daugiau nei penkerius metus nuvedė mokytis juvelyrikos meno. Kai pirmą kartą savo svajonę įgyvendinusi moteris apsilankė juvelyrikos dirbtuvėse – jose pasijuto it Alisa veidrodžių karalystėje, kurioje užsinorėjo pasilikti ilgiau.

„Atrodė lyg čiupinėčiau daug žėrinčių, netaisyklingos formos metalinių rutuliukų, iš kurių mano rankose stebuklingai gimdavo mane pačią žavintys papuošalai“, – sako menininkė.

Iš atradimų, patyrimų, iš troškimo kuo daugiau į save įsileisti to stebuklingo juvelyrikos pasaulio gimė prekių ženklas „Near Me“, lydimas prasmingų žinučių, nebyliai įliejamų į tauriuosius metalus. Viktorija sako: „Man namai- ne vieta ir ne šalis. Galbūt tai jausmas pasitikėjimo, jaukumo, šilumos, kurį mes susikuriame kasdieniais ritualais ar išjaustais bei suasmenintais papuošalais, kuriais puošiamės.“

Pastebiu, kad klientai renkasi mano sukurtus mažuosius žmogeliukus, simbolizuojančius jų vaikus, kuriuos jie nori nešioti arti širdies.

„Bendrai tariant, „Near Me“ – tai jausmai, santykiai, gamta ir kiti reiškiniai, inspiruojantys žmones, kasdien nešiojantys papuošalus, kaip praeities prisiminimus ar pažadus ateities nuotykiams. Pastebiu, kad klientai užsako mano sukurtus mažuosius žmogeliukus, simbolizuojančius jų vaikus, kuriuos jie nori nešioti arti širdies. Kartais – jie renkasi ir žmogeliukų porą, kuri mielai apsikabinusi žėrinčio deimantinio mėnulio šviesoje. Matyt, tai jiems primena nuostabų patirtą meilės jausmą“, – teigia kūrėja.

Pasak jos, pagrindinis prekinio ženklo siekis yra papuošalais įkvėpti kitus pasitikėti savimi bei savo vidiniais „namais“. 

Svarbiausia – kad papuošalai džiugintų

Viktorija paklausta, ar imasi išskirtinių prašymų sukurti konkrečiam žmogui skirtą papuošalą, atsako, kad tikrai neretai tenka įgyvendinti individualius užsakymus. Pavyzdžiui, moterys prašo perkurti sužadėtuvių žiedus, o vyrai užsako moterims žiedus ar auskarus su ypatingais akmenimis. Juvelyrė teigia, kad visiškai nesvarbu, ar jos darbus pasirinkę žmonės savuosius surado tarp jau sukurtų pavyzdžių, ar išsako individualius poreikius, nes visi jos klientai bei jų svajonės – ypatingi.“

„Labai vertinu savo klientus, nes jie leidžia man kurti. Stengiuosi dėl kiekvieno ir labiausiai džiugina, kai papuošalai nešiojami, o ne guli papuošalų dėžutėse“, – teigia pašnekovė.

Dažniausiai pirma pažintis ir į ilgas draugystes išaugantis kūrėjo ir pirkėjo santykis prasideda nuo pasirinkimų iš „Near me“ identiteto dalimi tapusių kolekcijų. Viena populiariausių – „Žmogeliukai“. Pasak juvelyrės, tai gali būti dovana sau ar mylimam žmogui, šie papuošalai atspindi santykį, jausmus patiems brangiausiems, tampa simboliu abipusio ryšio, kurį norisi išsaugoti bei kasdien turėti arčiau savęs.

Su gilia idėja gaminami ir koralai bei burbuliukai: „Kad ir kaip jie paprastai atrodytų, ši burbuliukų sfera – pati paslaptingiausia iš visų formų. Sfera – dieviškojo moteriškumo esmė. Šios kolekcijos kūriniai yra inspiruoti gamtos, pagaminti su natūraliais brangakmeniais ar pusbrangiais akmenimis, imponuojantys paslaptingumą bei moterišką energiją.“

Daugelį maloniai nustebina „Near me“ juvelyrinių dirbinių pakuotė, kuri simbolizuoja amžinybę skaičiuojančius akmenis. „Masonų simbolikoje „neapdorotas akmuo“ atitinka mokinio stadiją, o jo tikslas – tapti „šlifuotu akmeniu“. Būtent šio kiekvieno akmenėlio viduje sužėri apdirbtas pusbrangis akmuo ar brangakmenis, įstatytas į rankų darbo papuošalą“, – reikšmingomis kūrybinę mintį atskleidžiančiomis detalėmis dalinasi Viktorija.

Juvelyriniai dirbiniai – ne tik saviraiškos priemonė, bet ir investicija

„Near me“ rankų darbo papuošalai moterims ir vyrams kuriami su aistra menui ir minčių laisvei, kad ir kuo žmonės pasirinktų būti. Kiekvienas pirkėjas ateina su savo individualia istorija, todėl prisitaiko papuošalus savo kasdienybei arba juos “sluoksniuoja”, norėdamas būti pastebėtas.

Pašnekovė pokalbio metu dalinasi pastebėjimu, kad žmonės vis dažniau renkasi tauriųjų metalų papuošalus, užuot nešioję bižuteriją. „Juvelyro sukurtas autorinis papuošalas – tai meno kūrinys, kuris ir išlaiko vertę, ir nesunyksta, o kai kada gali tapti net ir investicija. Be to, ateities kartos galės džiaugtis mielais prisiminimais apie savo artimuosius. Papuošalas gali tapti iš kartos į kartą perduodama šeimos relikvija.“ – pridėtines vertes įvardija kūrėja.

Už laisvę būti savimi

Autorė sako, kad jos papuošalai – išskirtiniai, riboto leidimo, įprasminantys žmonių jausmus ir būsenas, kurioms ji renkasi ypatingus akmenis. Vis tik kūrėjos svarbiausias motyvas – papuošalais sukurti laisvę būti savimi.

Naudoju nešlifuotus deimantus, mane žavi, kai prabanga nepabėga toli nuo gamtos, atrodo jaukiai ir patogiai.

„Naudoju nešlifuotus deimantus, mane žavi, kai prabanga nepabėga toli nuo gamtos, atrodo jaukiai ir patogiai. Labai vertinu originalumą, tuo pačiu man labai svarbus kūrimo procesas, kad gimęs papuošalas neštų gerą energiją.

Tikiuosi, kad man pavyks išlaikyti šias kūrybines galias, nes tik tokiu atveju mano meno išraiška pasieks tikslą“, – neblėstančio kūrybiškumo svajone pokalbį baigia juvelyrė.

„Near me“ juvelyrikos dirbinius įsigykite: https://www.nearme.lt/

Sekite kūrėjos naujienas

Facebook: https://www.facebook.com/nearme/

Instagram: https://www.instagram.com/nearme_jewellery/