Daugelio žmonių gyvenimai primena prisukamą karuselę: mes valgome, važiuojame į darbą, dirbame „dėl rezultato”, o pasiekimais nespėjame pasidžiaugti, nes priešajyje laukia naujas ciklas. Laukiant gražiausių metų švenčių ir metų sandūros „Lietuvos kūrėjai” portale įkvepianti jaunos moters, mamos Aistės Pamparienės istorija apie lėtesnio gyvenimo filosofiją ir kokybės paieškose užgimusią „Mornin” išskirtinių pižamų liniją.
Į kūrybą atvedęs noras keisti gyvenimą

Natūralus linas, romantiški, išskirtiniai modeliai ir net iš nuotraukų skriejantis kvietimas sustoti, pasimėgauti lėtesnio gyvenimo akimirka. Aistės klausiame, kokios patirtys ir ieškojimai atvedė ją į kūrėjo kelią.

„Savo karjerą pradėjau dar pirmaisiais studijų metais ir dirbdama komunikacijos agentūroje neskaičiavau darbo valandų. Aš buvau „madingai užsiėmusi”, džiūgavau semdama neįkainojamą patirtį, bet vis ilgiau užsitęsiantys vakarai darbe ir nemažėjantis darbų srautas sekino.“

„Priklausau tai kartai, kuriai buvo prižadėta, jog gyvenime viskas įmanoma. Taip pat esu iš tos pačios kartos, kurios lūkesčiai dažnai tokie ambicingi, kad nekoreliuoja su realybe. Savo karjerą pradėjau dar pirmaisiais studijų metais ir dirbdama komunikacijos agentūroje neskaičiavau darbo valandų. Aš buvau „madingai užsiėmusi”, džiūgavau semdama neįkainojamą patirtį, bet vis ilgiau užsitęsiantys vakarai darbe ir nemažėjantis darbų srautas sekino. Atėjo momentas, kai pajutau vis blėstantį entuziazmą ir mažėjančią meilę darbui. Tada supratau, jog atėjo metas pokyčiams”, – apie lūžį savo gyvenime pasakoja „Mornin” įkūrėja.

Įgijusi daug vertingos patirties, bet nusprendusi, jog nenori aukoti neseniai sukurtos šeimos, viso laisvalaikio darbui, moteris nusprendė keisti savo gyvenimą ir paliko gerai apmokamą darbą. Paskutinę darbo dieną Aistė sužinojo, kad laukiasi sūnaus Leonardo. „Ši žinia dar labiau patvirtino, jog pasielgiau teisingai ir laukimo laikas turi būti skirtas suprasti, kaip noriu gyventi toliau. Nors šį sprendimą priėmiau anksčiau, bet dabar suprantu, kodėl daugelį moterų tas stimulas aplanko susilaukus vaikų. Džiaugiuosi visomis savęs atradimų istorijomis, bet drauge liūdna, kad mūsų kartos atstovėms reikia tokio postūmio, jog sustotų, atsikvėptų ir pradėtų siekti gyventi taip, kaip visuomet svajojo”, – apie į kūrybą atvedusias aplinkybes pamini pižamų autorė.

Siekiamybė vartoti mažiau, bet kokybiškesnių daiktų

Palikusi samdomą darbą, laukdamasi mažylio „Mornin” įkūrėja nusprendė įgyvendinti romantišką svajonę – išmokti siūti. Pradėjusi lankyti kursus, diena iš dienos mokėsi naujo amato, kuris įtraukė taip stipriai, kad vis dažniau ėmė kirbėti mintis šioje srityje tęsti savo kelionę. “Kursų metu ne tik išmokau siūti, bet ir pažinau siuvėjų kalbą, terminus, atskirti audinius ir pamilau visą procesą – nuo idėjos sukūrimo iki jos įgyvendinimo”, – sako profesionalias siuvėjas pižamų siuvimui pasikvietusi Aistė.

„Užnugaryje palikau visus stereotipus apie lino audinį. Įsimylėjau jį iš naujo, kaip minkštą, purų, natūralų ir ilgaamžį. Nusprendžiau parodyti ir kitiems, kad miegoti lino pataluose yra gera, bet miegoti lino miego drabužiuose dar geriau,”

Besimokydama naujo amato, leidžiančio suprasti, kuris drabužis kokybiškas, kuris ne, moteris kardinaliai pakeitė požiūrį ir į spintos turinį, atsisakė visų greitosios mados gaminių. „Nuo to laiko atidžiau žvelgiu į rūbus: pildau savo spintą tik itin apgalvotais ir kokybiškais daiktais, kurie geba tarnauti ne vieną sezoną ir yra klasikiniai. Užnugaryje palikau visus stereotipus apie lino audinį. Įsimylėjau jį iš naujo, kaip minkštą, purų, natūralų ir ilgaamžį. Nusprendžiau parodyti ir kitiems, kad miegoti lino pataluose yra gera, bet miegoti lino miego drabužiuose dar geriau,” – apie savo atradimus nulėmusius pižamų linijos sukūrimą kalba versli moteris.

„Lėto gyvenimo“ esmė – ne rezultatas, o procesas, mėgavimasis kiekviena pragyventa akimirka. A. Pamparienė suprasdama, kad gyvenime neįmanoma visiškai sustoti, nusprendė pakviesti moteris išgyventi lėtesnius kasdienybės momentus: „Rytas lino miego drabužiuose tiesiog priverčia stabtelėti ir juo pasimėgauti, nes laimingas gyvenimas ir yra lėtas gyvenimas, kai jame gali įžvelgti smulkmenas, gebančias suvirpinti visą kūną. Iš šios idėjos gimė Mornin ženklas.”

Išskirtinis, romantiškas dizainas, kviečiantis puoštis ir skirti laiko sau

Šio prekių ženklo pižamos yra išskirtinės – dizainu, audiniais, žodžiais nenusakomu romantizmu. Į šiuos miego drabužius autorė siekė įnešti subtilumo ir unikalumo detalėmis, bet drauge juos dėvinčioms suteikti patogumo bei gaivos jausmą ne tik miego metu, bet ir poilsio valandomis.

„Mornin” – tai rūbai moterims, kurios myli savo kūną be jokių sąlygų, vertina natūralumą, patogumą. Tai miego drabužiai, mokančioms ar siekiančioms mėgautis lėtu gyvenimu. „Mornin“ taip pat skirta žmonėms, kruopščiai apgalvojantiems savo pirkinius ir besidomintiems savo paliktu CO2 pėdsaku. Ateities planuose pižamų linija augs ir kaip pati Aistė tikisi, „Mornin“ taps poilsio ambasadoriumi visai šeimai.

Pabaigai – apie svajones. Aistė siekia, kad moterys išgirstų jos istoriją, prisijungtų prie kvietimo sustoti, paklausti savęs, ar pasirinktas kelias gali priartinti prie svajonių. Taip pat, kad moterys leistų sau pasimėgauti poilsiu, puoštis netgi namų aplinkoje, nepaisaint, kiek vaikų ir kitų rupesčių suptų, ir be abejonės, rinktųsi apgalvotus ir tvarius pirkinius. „Aš gyvenu savo svajonėje ir idėjose, kurios yra gyvos mano kūryboje.“

Susipažinkite:
Facebook: Mornin
Instagram: Mornin
El.parduotuvė: www.themornin.com