Šiauliuose užgimusi keramikos studija “Menoja” – tai didelė kūryba alsuojančių žmonių bendruomenė. Per ilgus, nuoseklaus darbo metus susikūręs branduolys savo rankų šilumą dovanoja per išskirtinius, plazdančius balto molio gaminius. Norintys patys pasinerti į kūrybą – gali atverti vėl po karantino organizuojamų susitikimų duris tiek vaikams, tiek suaugusiems. “Menoja” vasaros sezoną pasitinka su pasiūlymais ieškantiems išskirtinių dovanų – čia apsigyveno ypatingos dovanų idėjos vestuvių, kitų svarbių akimirkų proga.
Keraminiai žiedai – tai kokybės ir patirčių simpoziumas

“Menoja” studijos kūrėjų, paklausta, kokiomis naujienomis alsuos šis vestuvių, krikštynų ir šeimos švenčių sezonas, teigia, kad sunku žodžiais nusakyti naujienas, nes kiekvienas gaminys yra savitas ir antro tokio nėra. Kiekvieną kartą atkartojant ar kuriant šeimos židinį, vazą ar paveikslą – dirbinys dėl šimtaprocentinio rankų darbo visada tampa nauju.  “Lipdant panašios stilistikos dirbinį, visada atsiranda noras juos patobulinti, įvedami nauji dekoro elementai, be to su kiekvienu kūriniu auga mūsų įgūdžiai, matymas, klientų įvertinimas. Jie tarsi panašūs, bet kartu visiškai skirtingi – tai it evoliucija.” – teigia Vilniaus kūrybos namų vadovė Ineta.

Laukia subtilumo ir nuoširdumo sklidinas vestuvių sezonas

Visi su nerimu laukė šio vestuvių sezono, nes ilgą laiką planuojantys savo šeimos šventę jaunavedžiai nežinojo, kokių ribojimų ar taisyklių gali tikėtis vasarą. Atėjus šiltąjam sezonui gerėjanti situacija nuteikia optimistiskai. “Labai norime tikėti, jog visas šis chaosas dėl pandemijos nesutrukdys jauniesiems tuoktis, planuoti šventes. Be to, reiktų paminėti, jog dėl epidemiologinės situacijos uždraudus rengti įprastas vestuves, daugiau dėmesio buvo skiriama simbolikai, švenčių atributams. Pvz. girdėjome jaunųjų atsiliepimus, kad šeimos židinio perdavimas tapo viena svarbiausių kuklios vakarienės akimirkų.” – apie savo kuriamų gaminių nenuvertėjantį aktualumą pasakoja Šiaulių studijos vadovė Daiva Stakvilevičienė.

Moterys teigia, kad ne tik karantino metu, bet ir po karantino pajuto aktyvesnę prekybą internetu. Seniau daugelis klientų norėdavo apžiūrėti gaminius gyvai, o dabar itin lengvai išsirenka ir užsako gaminius el.parduotuvėje. Tai lemia ir augantis žinomumas, rekomendacijos iš lūpų į lūpas kaip išskirtinės kokybės bei atidumo detalėms prekių ženklo. “Tikrai jaučiame, kad pas mus sugrįžta arba kreipiasi tie, kurie apie mus jau girdėjo” – įvertinimu džiaugiasi “Menoja” sielos Ineta ir Daiva

Didžiausias poreikis – personalizuotoms dovanoms

Diskutuojant apie tendencijas ir besikeičiančius klientų lūkesčius, I. Vaitekūnienė teigia, kad visada populiariausios yra personalizuotos dovanų idėjos. Tėvai, užsakantys šeimos židinius jauniesiems, prašo įspausti inicialus arba šeimos pradžios datą. “Taip pat jau kelis metus tarp populiariausių – mūsų žydintys keraminiai paveikslai su širdelėmis bei užrašais. Dar jaučiama tendencija, kad vis dažniau patys jaunieji rūpinasi šventės simboliais, taip palengvindami pasirinkimo naštą tėvams” – savo veiklos niuansais dalinasi “Menoja” atstovė.

Besiruošiančius šventei jaunuosius ar tokių švenčių svečius kūrėja kviečia nedelsti užsakyti gaminius, jeigu tikimąsi personalizuoto pasveikinimo. Molio dirbiniai yra imlūs laikui, ypatingai iš žirnio dydžio molio gabalėlių sulipdomi žiedynai. Vienam dirbiniui keramikos meistrai gali užtrukti daugybę valandų, o kur dar kelis kartus išdegti, glazūruoti. “Individualiai gaminamų užsakymų sąrašas jau pildosi kelioms savaitėms į priekį, tad net prieš nuoširdžiausio troškimo priimti paskutinės minutės užsakymus – to negalime padaryti.

Bet kuriuo atveju, mūsų klientai žino, jog visada stengiamės palaikyti ir pagamintų židinių, vazų, paveikslų, taupyklių asortimentą, kurios visais atvejais tampa išskirtine dovana. Itin dažnai švenčių svečiai pas mus įsigyja nevystančių, keraminių gėlių puokštes – skambantys žiedeliai idealus pasirinkimas, žinant, kad šventės kaltininkai išvyks povestuvinės kelionės.”- apie per patirtį atrastus pasiūlymus “Menoja” klientams pasakoja vadovės.

Baigdami pokalbį linkime šiai kūrybinei studijai pakilios vasaros su daugybe laimingų pirkėjų, naujų pažinčių vaikų stovyklose, suaugusiems skirtuose planeruose ir visokeriopos sėkmės. Per penkerius “Lietuvos kūrėjai” veiklos metus turėjome progą įsitikinti ne tik gaminių kokybe, bet ir šios studijos narių vertybėmis, kurios, giliu įsitikinimu, ir lemia ypatingą santykį bei neišblėstančią kūrybos istoriją.

Aplankykite “Menoja” internete:
Facebook: https://www.facebook.com/menojalt arba https://www.facebook.com/menojavilnius
Instagram: https://www.instagram.com/menoja.lt/

El. Parduotuvė: www.menoja.lt