Pačioje Šiaulių širdyje įsirengusi keramikos studija „Menoja“ – meilės kūrybai alsuojančios bendruomenės namai. Juose apgyvendinti ir talentingų rankų lipdomi balto molio gaminiai jungia tiek ateinančias į užsiėmimus moteris, tiek giminystės ir sielų ryšiais susaistytas studijos įkūrėjas Inetą Vaitiekūnienę bei Daivą Stakvilevičienę. Šiemet „Menoja“ mini net 13 metų sukaktį, taigi, šia ypatinga proga kalbiname šventiškai nusiteikusias Inetą ir Daivą.
Kūrybinė studijos veikla, atgaivinanti širdį

„Moterų kūrybinės studijos veikla remiasi gražia bendryste. Į užsiėmimus ateinančias moteris vienija meilė kūrybai ir grožiui. Didžioji dalis moterų čia ateina atsipalaiduoti po dienos darbų, išreikšti ir suprasti savo emocijas per kūrybinę veiklą. Čia gimsta pažintys, peraugančios į ilgametes draugystes. Neretai sulaukiame gerų atsiliepimų, iš kurių galima suprasti, jog „Menoja“ studijos užsiėmimai suaugusiems – tai tikra atgaiva širdžiai ir puiki galimybė sukurti gražių gaminių savo namams bei artimiesiems.“ – pasakojo Ineta.

Per bendrystę ir artimą santykį kuriama studijos veikla leidžia dvigubintis idėjoms, sprendimams bei įgalina drąsiai kurti ir svajoti.

„Per bendrystę ir artimą santykį kuriama studijos veikla leidžia dvigubintis idėjoms, sprendimams bei įgalina drąsiai kurti ir svajoti. Čia visada šalia bus žmogus, į kurį galima atsiremti, pasitikėti, dalintis, papildyti vienas kitą.“ – Inetos mintį papildė Daiva.

Pašnekovių teigimu, išsikėlusios aukštus reikalavimus, aplink save jos subūrė ypatingą ratą žmonių, kuriems nėra svetimos panašios idėjos ir pasaulio suvokimas per estetiką bei kūrybą. 

„Padėdamos augti kitiems, augame ir mes. Kartais labai smagu prisiminti veiklos pradžioje kurtus gaminius, kurie ne tik ištobulėjo, tačiau jau yra atskiriami iš daugelio kitų. Aukšta kartelė mums neleidžia sustoti, todėl mes nesiliaujame kopti aukštyn. Žvelgiame į naujus iššūkius ir kuriame naujus tikslus, kurių prieš akis dar visa galybė. Svarbiausia, kad visada turime idėjų. Tik norėtųsi sau palinkėti, kad užtektų laiko joms visoms įgyvendinti.“ – atviravo kūrėjos.

„Menoja“ – daugiau nei paprasta prekė

„Šiuo keramikos atgimimo laikotarpiu, ypač, kai keramikos studijų, bei keramikos dirbinių pasiūla tokia didelė, būti savimi – sudėtinga. Tačiau mums svarbiausia būti ištikimiems savo stilistikai ir jausmui, kuris lydi visame „Menoja“ gyvavimo kelyje.“, – pasakojo Ineta.

Visa tai, pasak kūrėjų, parodo, jog „Menoja“ yra daugiau nei prekė. Tai – meilė, kūryba ir išskirtinumas.

„Mūsų gaminiai nėra kuriami masiniam pardavimui. Tai – asmeniški, jaukūs bei spinduliuojantys meile kūriniai, kurie reikšmingi tiek pirkėjui, tiek kūrėjui. Branginame ir vertiname ryšį su savo klientais.“, – mintimi pasidalino Daiva.

„Šiais metais, norėdamos nustebinti klientus, pradėjome kurti naują šeimos židinių kolekciją, kuri dienos šviesą išvys jau pavasarį. Na, o Kalėdoms paruošėme stilingų dovanų iš juodojo molio – žvakidžių rinkinį „Penki elementai“ bei unikalių automobilių kvapų kolekciją. Puoselėjame viltį, jog visiems norintiems jų užteks.“ – išskirtinėmis asortimento naujienomis pasidalino pašnekovės.

Misija – per gaminius perduoti  grožio bei šilumos jausmą

Kūrėjos neslepia, „Menoja“ kuriamų molio gaminių asortimentui daug įtakos turi klientai. Tačiau stilistikos bei dizaino sprendimai kūrėjas aplanko intuityviai: „Gamtos grožis bei noras užčiuopti savo vietą po saule, atvedė mus ten, kur esame ir padiktavo, kokią žinutę norime nešti žmonėms.“

Visi esame sutverti įprasminti žmogiškąją egzistenciją, o mūsų misija – per savo kuriamus gaminius perduoti grožio ir šilumos jausmą.

„Visi esame sutverti įprasminti žmogiškąją egzistenciją, o mūsų misija – per savo kuriamus gaminius perduoti grožio ir šilumos jausmą. Menininkas mato, jaučia ir savo kūryba išreiškia jausmus. Pirkėją tai veikia. Jis savo vidumi pajaučia menininko impulsą ir reaguoja. Tikime, kiek gėrio atiduosi – tiek gausi atgal. Taip auga „Menoja“ gerbėjų gretos, o mes džiaugiamės, kad mūsų siųstos žinutės sėkmingai pasiekia žmonių širdis.“, – prasminga mintimi pasidalino Ineta ir Daiva.

Kiekvienas gaminys pasakoja atskirą istoriją

„Jei reikėtų išsirinkti mėgstamiausią „Menoja“ kūrinį, tai tikriausiai būtų neįmanoma. Dažnai gaminiai mintyse brandinami metus laiko, kol išsikristalizuoja ir išvysta dienos šviesą. Mūsų gaminiai mums – tarsi vaikai – išmyluoti, apgalvoti iki smulkmenų.“ – mintimi apie gaminius pasidalino Ineta.

„Kiekvienas gaminys – tai atskira istorija su savo pradžia, gimimu, augimu, tobulėjimu. Visi artimi ir brangūs.“ – Inetai pritardama pokalbį mintimi užbaigė Daiva.

Sukaktį švenčiančios „Menoja“ studijos darbus galite pamatyti apsilankę internetiniame puslapyje: www.menoja.lt
Arba apsilankę socialiniuose tinkluose:

Facebook: https://www.facebook.com/menojalt/

Instagram: https://www.instagram.com/menoja.lt/