Džiaugsmo ir malonių akimirkų kupinai vaikystei nebūtini brangūs, madingi žaislai ar egzotiškos kelionės. Tikrasis tarpusavio ryšys, artumas ir laimė gimsta iš brangaus tėvelių bei mažylių laiko kartu, kurį savo idėjomis praturtinti stengiasi kūrėja Rasa Pabarčienė, sukūrusi prekinį ženklą „Mažumė“. Siūdama žaislus mažyliams bei siūlydama kūrybinius siuvimo rinkinius šeimoms, Rasa skatina kūrybinį procesą konvertuoti į nekainojamą tarpusavio ryšį bei, sykiu, nuosavą žaislą, primenantį apie praleistą laiką kartu. Sužavėti šios idėjos, šiandien kalbiname kūrėją apie „Mažumė“ bei tai, kaip sekasi puoselėti šią žavią prekinio ženklo misiją.

„Mažumė“ – tai duoklė vaikystei ir kūrybiškumui

„Mažumė“ – kiek neįprastas, o gal net ir egzotiškas pavadinimas, tačiau, pasak Rasos, jis turi prasmę. Tai – žodžio „vaikystė“ sinonimas. Siekdama prekinį ženklą susieti su vaikyste ir nerūpestingumu, atradusi šį žodį, kūrėja užčiuopė jame gyslelę, kuri kaipmat „prilipo“ prie norimo sukurti prekinio ženklo identiteto.

Dar simboliškiau tai, kad Rasos meilė rankdarbiams užgimė taip pat tuo pačiu gyvenimo periodu – vaikystėje. 

„Galvoju, kada mano gyvenime atsirado kūryba ir suprantu, kad tokia buvau visada. Jau pradinės klasės mokytojai rodžiau savo megztą „kreivą šleivą“ šalikėlį. Taip pat pirmus žingsnius rankdarbių srityje padėjo močiutė – nuolat mačiau neriamas jos staltiesėles ir mezgamas kojines. Vėliau technologijų dalyko mokytoja, išmokė mane įvairiausių rankdarbių technikų olimpiadoms“, – pasakoja Rasa.

Nors kūrėja po studijų tapo manikiūro specialiste, kuri buvo tikrai mylima už savo kruopštumą bei piešinius ant nagų, gimus mažyliams, į Rasos gyvenimą vėl grįžo siuviniai bei kiti kūriniai.

„Gimus vaikams, pradėjau siūti rūbelius ir pataliukus. Žinoma, siuvau tik jiems. Na, o neseniai mano gyvenime atsirado ir žaisliukų siuvimas“, – sako kūrėja.

Paklausus, kaip kūrėjai gimė idėja kurti siuvimo rinkinius, jos atsakymas buvo paprastas – atostogaujant. Užteko pamatyti, kaip stipriai susvetimėję vaikai ir tėvai.

Paklausus, kaip kūrėjai gimė idėja kurti siuvimo rinkinius, jos atsakymas buvo paprastas – atostogaujant. Užteko pamatyti, kaip stipriai susvetimėję vaikai ir tėvai. „Atostogaujant Turkijoje pastebėjau, kad vaikai ir tėvai labai susvetimėję – jie sėdi prie vieno stalo, tačiau įnikę į telefonus. Taigi, vėliau pagalvojau, kaip galėčiau paskatinti tėvus ir vaikus daugiau laiko praleisti kartu, sustiprinti tarpusavio ryšį. Taip kilo mintis sukurti kūrybinius siuvimo rinkinius, kurie padėtų smagiai praleisti daugiau laiko kartu bei susikurti tėvų meile spinduliuojantį draugą“, – pasakoja Rasa.

Kūrybinių rinkinių pagalba kūrėja skatina ugdyti kūrybiškumą ir meilę rankdarbiams. Taip pat „Mažumė“ rinkiniai padeda puoselėti tvirtą santykį šeimoje, užsiimant bendra veikla. Verta paminėti ir tai, jog kuriant šių rinkinių pagalba, tausojama gamta – visas asortimentas yra sukurtas iš tekstilės atraižų. 

Su „Mažumė“ kurti gali net ir adatos rankose niekad nelaikę žmonės

Savaime suprantama, jog kai kurie prieš įsigydami „Mažumė“ siuvimo rinkinius abejoja ir svarsto, ar pavyks sukurti kažką gražaus. Visgi Rasa pagalvojo ir apie tuos, kurie nėra didžiausi rankdarbių mėgėjai. Būtent jiems atsirado antrasis kūrybinių rinkinių variantas, kuriame sunkiausias ir ilgiausias darbas – žaislo kūnelio siuvimas – jau įgyvendintas. Rinkinyje yra detali instrukcija su nuotraukomis bei nuorodomis į vaizdinę medžiagą, tad net adatos gyvenime nelaikęs žmogus tikrai sugebės pasisiūti žaisliuką.

„Kad ir kaip būtų sunku ar lengva, vis dėlto šių rinkinių esmė ne galutinis rezultatas, o kūrybinis procesas bei kartu su vaiku praleistas laikas“, – papildo Rasa.

Paklausus, nuo kokio amžiaus vaikais jau galėtų drąsiai siūti ir pats, Rasa neslepia – tai labai individualu, nes kiekvienas vaikas yra skirtingas. Nors „Mažumė“ rinkiniai yra suskirstyti pagal amžių, vertėtų atkreipti dėmesį į vaiko gabumus. 

„Šiais laikais, kai viskas gaunama akimirksniu, manau, sveika vaikus supažindinti su tuo, jog kartais tenka palaukti, įdėti pastangų, kad gautum kažkokį rezultatą“

„Rinkinius pagal amžių suskirsčiau įvertinusi klientų atsiliepimus ir savo vaikų patirtį. Rinkinys vaikams nuo 5 metų yra lengvesnis, bet jį drąsiai galima pirkti 8 metų vaikui, nelabai pasižyminčiam kruopštumu ar kantrybe. Rinkinys vaikams nuo 7 metų reikalauja jau šiek tiek daugiau kruopštumo ir kantrybės. Visgi, mano tikslas nėra, kad vaikas per valandą gautų naują daiktą ir vėliau jį numestų. Aš siekiu, kad tėvai su vaikais turėtų smagios veiklos vakarais po darbo, o kiek jau užtruks – tiek. Šiais laikais, kai viskas gaunama akimirksniu, manau, sveika vaikus supažindinti su tuo, jog kartais tenka palaukti, įdėti pastangų, kad gautum kažkokį rezultatą“, – sako kūrėja.

Rasos teigimu, daiktas, sukurtas įdėjus pastangų, be jokios abejonės visad įgauna kitą vertę. Tad pats kūrybinis procesas su „Mažumė“ rinkiniais – it stalo žaidimas. Pastarojo nežaidžiame vieni – tam skiriame laiko susirinkę su artimaisiais.

Jei vaikai mažesni, jų rankyčių lavinimui „Mažumė“ savo asortimente taip pat turi jau pasiūtus žaisliukus. Visi jie yra su rūbeliais, kurie nusiima bei pataliukais, kad vaikai su jais žaisdami galėtų išlaisvinti savo vaizduotę.

Šeimos, įsigijusios „Mažumė“ siuvimo rinkinius – džiaugiasi

Prasmingą misiją įgyvendinanti Rasa sako, kad jau turi klientų, kurie siunčia pačius gražiausius atsiliepimus. Pasak jos, klientai dalinasi, jog vaikams siuvimo rinkiniai padarė didelį įspūdį, o labiausiai juos sužavėjo ir gamybos procesas, ir ypač aiški bei detali instrukcija.

„Man asmeniškai labiausiai įsiminęs atsiliepimas yra apie mūsų patį pirmąjį kūrybinį rinkinį, kurį siunčiau testuodama. Mama rašė, kad mergaitė naują žaisliuką vadina „Mūsų lėlyte“. Savo rinkiniais būtent tai ir norėjau perteikti – kad vaikai gautų neįkainojamą daiktą, kuris primintų ne filmukų herojus, o laiką su mama. Ši mama siuvo žaisliuką su dukra savaitę, kol mažesnis sūnus džiaugdavosi pietų miegu. Tik įsivaizduokite, kokią meilės dozę gaudavo dukra. Joks tiesiog nupirktas daiktas to nesuteiktų“, – sako Rasa.

Įkvėpta nuoširdžių pirkėjų atsiliepimų, kūrėja jaučiasi laiminga ir artėjant Kalėdoms vis stipriau tiki savo prekinio ženklo misija.

„Svajoju, kad kuo daugiau tėvų suprastų, kokią didelę įtaką jų veiksmai daro vaikams. Svajoju, kad kiekvienas vaikas savo šeimoje jaustųsi mylimas, svarbus ir saugus. Tokie vaikai mūsų pasaulį paverstų daug geresne vieta gyventi. Tad artėjant Kalėdoms, kiekvienam linkiu šiame beprotiškai skubančiame pasaulyje išmokti sustoti ir pasidžiaugti akimirka, nes iš tiesų yra tik ji. Praeitis jau praėjo, o dėl ateities mes nesame tikri“, – prasmingu linkėjimu dalijasi Rasa.

Suraskite „Mažumė“ dovanų idėjas: https://www.mazume.lt/