Didžiuosius žaidimus įvairioms šventėms nuomojančios įmonės „Margas miškas“ įkūrėjos Judita Krasauskienė ir Ieva Kupstienė savo kūrybinę kelionę pradėjo nuo darbo renginių organizavimo srityje. Veiklios moterys planuodamos savo vestuves, vaikų krikštynas galvoje gvildeno idėjas, ką neįprasto, linksmo, įtraukiančio pasiūlyti svečiams? Taip prieš penkerius metus gimė unikali verslo idėja, kuri nepaisant dėl karantino stabtelėjusio švenčių organizavimo, toliau auga ir šį sezoną pasitinka su naujais žaidimais, pasiūlymais ir idėjomis.
Veikla, gimusi iš asmeninio poreikio

Pradėdami pokalbį su veikliosiomis „Lietuvos kūrėjų klubo“ narėmis Judita ir Ieva,  klausiame apie pačią pradžią ir apie „Margas miškas“ užgimimą. Nematytos Lietuvoje idėjos autorės teigia, kad žaidimų nuomos veikla gimė visiškai atsitiktinai.

„Atėjus laikui organizuoti didžiausias asmenines šventes – vestuves, vėliau vaikų krikštynas, susidūrėme su svečius nuo užstalės pakeliančių pramogų stygiumi. Jautėme, kad tradicinės pramogos ir banalūs žaidimai pabodo, tad ieškojome kitokių, originalesnių, švenčių dalyvius apjungiančių pramogų. Norėjome, kad žaidimai taptų stilingu, prasmingu šventės akcentu.” – apie pamatines vertybes pasakoja Ieva.

„Matėme viziją, kaip viskas turi atrodyti ir kokią emociją lauko žaidimai turi suteikti šventės dalyviams, tačiau aktyviai ieškodamos, ką gali pasiūlyti tuometinė Lietuvos rinka, nieko neradome.“

Judita priduria: „Matėme viziją, kaip viskas turi atrodyti ir kokią emociją lauko žaidimai turi suteikti šventės dalyviams, tačiau aktyviai ieškodamos, ką gali pasiūlyti tuometinė Lietuvos rinka, nieko neradome. Gal net kiek pervertindamos savo galimybes, nusprendėme nenumoti ranka ir pasigaminti sugalvotas bei net brėžiniuose nupieštas švenčių pramogas. Pasirodė, jog tai sunkiau nei manėme. Džiaugiamės, kad šalia turėjome auksarankių vyrų ir brolių pagalbą, todėl mūsų brėžiniai išvydo dienos šviesą.“

Netikėtas palaikymas ir pripažinimas

Sulaukusios netikėtai daug teigiamų atsiliepimų iš švenčių dalyvių, jau pačioje pradžioje kūrėjos pamatė, kaip žaidimai įtraukė, pralaužė ledus, tapo puikiu šventės akcentu, todėl natūraliai kilo idėja tą pasiūlyti ir kitoms šventėms. „Taip iš mūsų margų švenčių gimė „Margas miškas““ – apie kelionės pradžią pasakoja linksmosios pašnekovės.

Žaidimų nuoma užsiimančios verslios moterys savo veiklą skaičiuoja nuo 2017 m. ir šiemet jau pasitinka penktąjį vasaros švenčių sezoną. Auginti „Margą mišką“ pradėjusios dviese: Judita ir Ieva, yra ne tik draugės, bet ir šeimos narės – „Judita yra ištekėjusi už Ievos brolio“ – sąjungos stiprybę atskleidžia „Margas miškas įkūrėjos“.

Karantinas atvėrė duris naujoms idėjoms

Daugelis su šventėmis susijusių verslų kalba apie save minoriniu tonu, o šios moterys atvirauja nestokodamos optimizmo: „Mūsų verslas tiesiogiai susijęs su žmonių susibūrimais, asmeninėmis šventėmis, įmonių vakarėliais ir pan., todėl natūralu, kad karantinas ir visi apribojimai pačioje pradžioje buvo lyg ledinis kibiras vandens. Emocijoms nurimus supratome, kad laukti negalime, nežinia kiek tai užtruks, reikia galvoti kaip prisitaikyti prie esamos situacijos. Tuo metu visi sėdėjome namuose, bet pramogų poreikis išliko nepakitęs, nebuvo tik galimybių jas gauti. Todėl vėl, kaip ir veiklos pradžioje, susėdome prie braižymo lentos ir sukūrėme atskirą stalo žaidimų liniją, kuri staiga išaugo į antrą mūsų verslo kryptį. Paruošėme ir pristatėme tikrai įdomių, linksmų ir įtraukiančių stalo žaidimų skirtų visai šeimai nuolatiniam naudojimui.“ – apie rankų darbo žaidimų pardavimo idėjos priežastis pasakoja Judita.

Ieva papildo: „Karantino laiką stengėmės išnaudoti prasmingai, kūrėme naujus žaidimus ne tik namams, bet ir nuomai, o svarbiausia mėgavomės tuo procesu. Ieškojimuose gimė mūsų naujausias iš bendrojo mūsų asortimento tikrai išsiskiriantis, eleganiškas ir nuotaikingas žaidimų komplektas – „Girios broliai“. Šie penki žaidimai iš žaidėjų pareikalaus skirtingų savybių: logikos, greičio, atidumo ir komandinio darbo. Visai neseniai pristatėme juos plačiąjai auditorijai, todėl vis dar džiūgaujam kaip mažos mergaitės, kad šventės po mažu grįžta ir mūsų klientai turi galimybę išbandyti mūsų naujienas.“

Nuomojamų žaidimų meniu – per 30 variantų

Žaidimų nuomos klientų ratas nuolat auga, bet jis lyg šeima – visi susiję per tas pačias vertybes ir kokybiškų švenčių supratimą. Tad žaidimai turi keistis, kad vėl ir vėl grįžtantys rastų ne tik ką pakartoti, bet ir išbandyti naujo. Taip vieni žaidimai keičia kitus, tačiau šiuo metu „Margas miškas“ nuomai siūlo virš 30 skirtingų žaidimų. Ieva su Judita stengiasi, kad klientai visada turėtų iš ko rinktis, žaidimai atitiktų įvairausius poreikį ir skonį. Pasiūloje visada galima rasti azartiškų, loginių, komandinių ar rankos taiklumo reikalaujančių lauko ir vidaus žaidimų.

Pirmą kartą www.margasmiskas.lt svetainėje apsilankęs klientas gali pamatyti daug pažįstamų, vaikystės sentimentus sukeliančių žaidimų: Laivų mūšis, Didieji šachmatai / šaškės, Kaladėlių bokštas, Kryžiukai – nuliukai, Domino, Limbo ir kt.  Šio prekių ženklo kūrėjų idėja – senus gerus prisiminimus derinti su netikėtais atradimais, tad visada gyvena ieškojimais, ką įtraukti ir iš kitų kultūrų.

„Visa savo kūryba siekiame paneigti įsišaknijusią nuomonę, jog švenčių žaidimai skirti tik vaikams – mūsų kuriami žaidimai skirti suaugusiems, bet visuomet įtraukia ir vaikus.“

Todėl „Margas miškas“ žaidimų nuomos asortimente galima rasti ir Lietuvoje nelabai matytų, bet pasaulyje ypač populiarių pramogų, tokių kaip Kukurūzų futbolas, Korys, Golfo kopėtėlės, 4 eilėje ir kiti. „Mes girdime lūkestį rekomendacijoms ir pasiūlymams, nes asortimentas tikrai gausus, tad, kad mūsų klientams būtų paprasčiau išsirinkti, esame paruošusios populiariausių žaidimų komplektus atskiroms amžiaus grupėms ir skirtingų švenčių pobūdžiui.“ – apie vertes pasakoja lietuviško prekių ženklo kūrėjos.

Judita dar pamini: „Visa savo kūryba siekiame paneigti įsišaknijusią nuomonę, jog švenčių žaidimai skirti tik vaikams – mūsų kuriami žaidimai skirti suaugusiems, bet visuomet įtraukia ir vaikus. Mums didžiausias džiaugsmas matyti, kaip šventėse įsitraukia vaikai, tėvai ir seneliai. Mūsų kolektyvas gyvena ir kvėpuoja pramogų kūrimu, tad didžiausias komplimentas – sugrįžtantys, rekomenduojantys ir nuolat patenkinti klientai.”

Sparčiai augantis žaidimų namams asortimentas

Karantino metu pasiūlyta įsigijimo, mažesnių, šeimos švenčių žaidimų opcija iš karto sulaukė palaikymo ir susidomėjimo iš aplinkos. Kai kurie žaidimai – tai mažesnės nuomojamų žaidimų alternatyvos. „Asortimentą pardavimui nuolatos didiname, tikimės, jog greitu metu galėsime pasiūlyti daugiau žaidimų, kurie iki šiol buvo skirti išskirtinai tik nuomai. Šiuo metu pardavime turime 13 skirtingų žaidimų, visi jie gaminami iš medžio, mūsų rankomis, todėl jų kelionė iki kliento durų yra pakankamai ilga. Žaidimas pradžioje atsigulęs ant popieriaus lapo, keliauja į mūsų dirbtuves, įgavęs formą jis išbandomas, keliauja į artimų žmonių namus.“ – apie rankų darbo, medinių žaidimų kelionę pasakoja Ieva.

„Margas miškas“ klientų TOP žaidimas yra „Kaladėlių bokštas“, pasaulyje žinomas kaip „Jenga“. Žaidimas unikalus tuo, kad yra ypač azartiškas, vienu metu juo gali žaisti iki 10 žmonių, o bokštui išaugus virš žaidėjų galvų, prasideda pats smagumas ir emocijos tampa nebesuvaldomos. Dar azartišksnė žaidimo versija – Kaladėlių bokštas su užduotimis, kuomet gavęs užduotį žaidėjas turi iš karto ją įgyvendinti. Įmonės dažnai graviruoja savo logotipus ant kaladėlių galiukų, taip žaidimas tampa personalizuotas ir stilingas akcentas darbuotojų poilsio zonoje.

Karantino „atradimas“ – žaidimas „Kryžiukai nuliukai MINI“. Tai maža kelioninė šio žaidimo versija, kuri įtraukia visą šeimą. Personalizuojame žaidimą – ant jo lentos galima išgraviruoti įmonės logotipą ar kitą norimą žodį, taipogi galima gaminti individualias žaidimo figūrėles, kas itin pasiteisino kalėdiniu ir kitų švenčių laikotarpiu, kaip dovanėlės vaikams.

„Margas miškas“ – visoms gyvenimo šventėms

Rankų darbo išskirtinių švenčių žaidimų nuomos įkūrėjos, paklaustos, ar jau turi savo švenčių sąrašą, kurioms gali tikėtis užsakymų, teigia – kad jų žaidimai įsilieja ir įtraukia visų švenčių dalyvius. „Nuo močiutės jubiliejaus iki prabangių vestuvių…“ – juokiasi moterys.

„Kadangi mūsų asortimentas tikrai platus, šventės irgi labai įvairios: įmonių komandos formavimo šventės, vestuvės, gimtadieniai, krikštynos, išleistuvės, suvažiavimai, miesto šventės, bernvakariai ir mergvakariai. Jeigu klientams kyla klausimų, kokioms šventėms mes galime kažką pasiūlyti, visada sakome – Jūs tik įvardinkite šventę ir mes pasakysime, kurie mūsų žaidimai labiausiai tiktų.“ – papildo pokalbį Ieva.

Ypač po karantino, yra juntamas noras šventes švęsti dar prasmingiau, gražiau, ieškoti būdų į veiklas suburti visus iki vieno. Per ilgus veiklos metus, „Margas miškas“ kūrėjos pasitiki savo jėgomis ir teigia, kad visai nesvarbu, ar tai Prezidentūroje vykstanti iškyli puota, ar vakaras kiemelyje su šeima – mes tikrai galime pasiūlyti tinkamą pramogą kiekvienai progai.“

Apsilankykite:

Puslapis: www.margasmiskas.lt
Facebook: www.facebook.com/Margasmiskas
Instagram: www.instagram.com/Margasmiskas