Ar žvarbus ruduo, ar šiltas vasaros vakaras, jauki žvakių šviesa aplinką visada padaro jaukesne. Nuo seno jos yra daugelio pamėgtas atributas įvairiems ritualams, atsipalaidavimui, romantiškos aplinkos sukūrimui. Todėl nenuostabu, kad šiandien žvakių galima įsigyti beveik visur. Tačiau iš Kaišiadorių raj. kilęs ir Tauragėje šiuo metu gyvenantis kūrėjas Alius Verumbickas žino, jog ne visos žvakės yra naudingos žmonėms. Norint pajusti tikrąją žvakių ir kvapų magiją, reikalingas natūralumas ir kruopštumas. Nuo vaikystės susižavėjęs kvapais bei vedinas smalsumo, Alius Verumbickas baigė botaninės parfumerijos mokymus ir įkūrė prekinį ženklą „Made by hand candle“. Šiandien jis puikiai žinomas kūrėjas Lietuvoje ir pirkėjams siūlo aukštos kokybės rankų darbo žvakes bei namų kvapus. Tad apie kūrybą, prekinio ženklo plėtrą ir ateities vizijas kalbame su Aliumi.
Atrasti savo identitetą per kūrybą

Alius pradėdamas pokalbį džiaugėsi, jog pastaruoju metu jaučiasi atradęs save kūrybinėje srityje: „Man gera kurti ir pasidalinti tuo jausmu su kitais ne tik žvakių, bet ir namų kvapų pavidalu.“

Pašnekovas tikina, kad būtent tai suformavo jo prekinio ženklo identitetą, kuris, matoma, jog jau yra puikiai atpažįstamas pirkėjų. „Mano kuriamas prekių ženklas tikrai žinomas Lietuvoje. Mane atpažįsta iš mano logotipo, kuris pasako viską apie mano kūrybą ir veiklą. Taip pat rudas stiklas. Tai – „Made by hand candle“ vizitinė kortelė, todėl dauguma mano gaminių yra būtent rudo stiklo induose.“ – pasakoja kūrėjas.

„Rudas stiklas – „Made by hand candle“ vizitinė kortelė, todėl dauguma mano gaminių yra būtent rudo stiklo induose.“

Sunkiausia – pradžia

Kūrėjas, prisimindamas veiklos pradžią, teigia, jog kuriant ir norint pasidalinti savo produktais su aplinka, sunkiausia yra pačioje pradžioje. Pradžia, kol apie prekinį ženklą išgirsta, pamato bei pabando ir įvertina produkciją, tikrai nėra lengva. Tačiau Alius įsitikinęs, jog įdedant daug pastangų – viskas įmanoma.

Taigi, kūrėjas neslepia, jog svarbiausia nepasiduoti, o ypač daug įtakos turi kitų palaikymas: „Man labai padėjo socialiniai tinklai, Lietuvos kūrėjų klubas, gauti kitų kūrėjų patarimai, turinio su mano produktais pasidalijimai ir kt.“ 

Būtent iš pokalbių ir asmeninės patirties Alius sužinojo, jog pradėjus kūrybinę veiklą, labai sunku atrasti bendrą kalbą su butikais ir partneriais. Kartais bendradarbiavimui taikomos gana nepalankios sąlygos. Todėl Alius nuo pradžių viltis dėjo į elektroninę parduotuvę.

„Elektroninė prekinio ženklo „Made by hand candle“ parduotuvė, klientų patirtys ir atsiliepimai čia man labai padėjo. Vedamas to aš užaugau. Svarbu daryti tai, ką norisi daryti. Pradedantiems svarbiausia priimti kritiką ir jeigu ji argumentuota, keistis techniškai, tačiau išlaikant save ir savo braižą.“ – patirtimi dalijasi A. Verumbickas.

Socialiniai tinklai – puiki priemonė garsiai kalbėti apie savo veiklą

Kol daugelis šiandien stengiasi atsiriboti nuo socialinių tinklų, galvodami apie jų neigiamą įtaką, kūrėjams – tai puikus būdas papasakoti apie savo veiklą, parodyti kūrybinio darbo užkulisius. Todėl Alius teigia vertina socialinius tinklus ir tikina, kad juose ne tik įsikvepia, bet ir sutinka kūrėjų draugystei, bendradarbiavimui. 

„Labai vertinu socialinius tinklus. Jie padeda kalbėti apie save, o ir žmonėms tai labai įdomi užklasinė veikla, kurioje galima lengvai parodyti žvakių gamybos procesus, papasakoti apie rankų darbo gaminius, jų kainą, išskirtinumą ir vertę.“ – pasakoja kūrėjas.

Vis dėlto „Made by hand candle“ žvakių kūrėjas atviras, socialinių tinklų naudojimo pradžioje buvo kiek sunku. 

„Pačioje pradžioje tikrai buvo sunku perlipti per save, parodyti save, kalbėti, daryti vadinamuosius „storius“. Tačiau, kai „įsivažiuoji“, tai tampa kasdienybe, prekių ženklo rutinos dalimi. Na, o kad neatsibosčiau vien tik su savo veiklos rodymu, dažnai dalinuosi ir savo kelionių įspūdžiais, pokyčiais kieme. Taip pat kalbu tai, ką noriu pasakyti, nes kai kalba eina apie rankų darbo gaminius, jų kūrėjus, man labai svarbi visuma. Rūpi pamatyti, koks yra kūrėjas ne tik savo veikloje, bet ir laisvalaikiu.“ – teigia pašnekovas.

„Visada kalbu tai, ką noriu pasakyti, nes kai kalba eina apie rankų darbo gaminius, jų kūrėjus, man labai svarbi visuma. Rūpi pamatyti, koks yra kūrėjas ne tik savo veikloje, bet ir laisvalaikiu.“

Svajonėse – kvapų namai

Alius atviras, jam, kaip ir kiekvienam savo gaminius vertinančiam kūrėjui, pirmiausia norisi, kad prekės ženklas pasiektų kuo daugiau žmonių, plėstųsi asortimentas. Ne veltui jau greitai pasirodys pirmieji Aliaus kurti kvepalai „El Teide“. Tačiau, pašnekovo teigimu, šiuo metu daug vietos svajonėse užima asmeniniai kvapų namai.

„Svajoju apie savo kvapų namus, kuriuose būtų mano gamybos studija, vieta kūrybinėms dirbtuvėms, jaukiems, kvapniems vakarams, tačiau nenoriu, kad kūryba liktų antroje vietoje.“

„Svajoju apie savo kvapų namus, kuriuose būtų ir mano gamybos studija, ir vieta kūrybinėms dirbtuvėms, jaukiems, kvapniems vakarams. Žinoma, puikiai suprantu, kiek visa tai kainuoja – ir tikrai nenoriu, kad kūryba liktų antroje vietoje, o galvą skaudėtų nuo mokesčių, nuomos bei kitų su verslu susijusių reikalų. Tačiau neabejoju, kad vieną dieną pavyks tai įgyvendinti.“ – apie svajonę pasakoja kūrėjas.

Pasiruošimas didžiosioms metų šventėms – nuo vasaros

Alius teigia, kad Kalėdoms ruošiasi jau nuo vasaros pabaigos. Kukliai pasiteisindamas, kad tai gali skambėti keistai, pašnekovas paaiškino, jog svarbiausia kurti neskubant.

„Labai mėgstu posakį – „mažiau yra geriau“. Todėl tikriausiai ir nesistengiu kaskart pristatyti naujienų, o jeigu tai ir darau, tai būna naujas aromatas, naujas indas ar pan. Kuo platesnį asortimentą turi, tuo sunkiau jį suvaldyti, todėl atsirenku tik tai, kas patinka man, ir tai, ką vertina klientai.“ – baigdamas pokalbį savo kūrybos principais dalinasi „Made by hand candle“ įkūrėjas.

Daugiau kūrėjo darbų: https://www.madebyhand.lt
Facebook: https://www.facebook.com/madebyhandcandle
Instagram: https://www.instagram.com/madebyhand_candle/