„Paprastas stebuklas“, „Nerealus daiktas, kaip aš anksčiau galėjau be jo…“, „Puikiausia dovana mamai ir vaikui“, – taip Aušros Baublienės sukurtas daugiafunkces žindymo skraistes „COCÓN“ apibūdina jas išbandžiusios mažylius auginančios moterys. O pati kūrėja džiaugiasi, kad išradingos mamos randa vis daugiau šio gaminio panaudojimo būdų.

Aušros kelionė nuosavo verslo link prasidėjo besilaukiant trečiojo vaikelio. Beruošdama kraitelį kūdikiui, ji žinojo, jog reikia daiktų, kurie padėtų išvengti žindymo viešoje vietoje nepatogumų, apsaugoti mažylį nuo vėjo, bakterijų. Mat, kaip ir kitos mamos, savo pirmuosius vaikus automobilinėse kėdutėse dengdavo įvairiomis tam nepritaikytomis skaromis, o žindymas viešoje vietoje keldavo diskomfortą tiek jai pačiai, tiek aplinkiniams. Dukrelei gimus šiek tiek anksčiau laiko, noras ją apsaugoti išaugo dar labiau.

„Kadangi kiekvieną dieną susiduriu vis su naujais iššūkiais, mokausi iki šiol. Tačiau, nepaisydama visų sunkumų, galiu drąsiai teigti: dabar esu ten, kur ir norėčiau būti“

Ieškant aktualios informacijos Aušrai gimė idėja sukurti skraistę (gobtuvą), kuri ne tik tiktų prisidengti maitinant kūdikį, bet ir atliktų apsauginę funkciją. Siuvėjai pasiuvus prototipą, kūrėja kurį laiką jį testavo. Įsitikinusi, kad tai yra puikus sprendimas žindančioms, veiklioms ir nemėgstančioms tūnoti namuose mamoms, nusprendė imtis šių skraisčių gamybos.

Pradėjus šią veiklą ir vėliau, jau tobulinant skraistes, Aušrai teko mokytis nemažai naujų dalykų: nuo to, kaip atskirti kokybiškus, produktams tinkamus audinius, iki komunikacijos su klientais. „Kadangi kiekvieną dieną susiduriu vis su naujais iššūkiais, mokausi iki šiol. Tačiau, nepaisydama visų sunkumų, galiu drąsiai teigti: dabar esu ten, kur ir norėčiau būti“, – džiaugiasi Aušra.

Ji pripažįsta, kad pats didžiausias iššūkis – suderinti motinystę su verslu. „Esu trijų vaikų mama, todėl dažnai tenka persidėlioti prioritetus vaikams susirgus ar pradėjus lankyti neformalaus ugdymo būrelius. Jaučiu, kad kartais per daug jautriai reaguoju į kiekvieną tokią priverstinę pauzę savo veikloje, todėl bandau mokytis į tai reaguoti švelniau. Tokiais atvejais vadovaujuosi posakiu: „Jei negali pakeisti situacijos, keisk požiūrį į ją“, – šypsosi.

Pačiai Aušrai daugiafunkcė skraistė buvo didelis atradimas, kuris palengvino kasdienybę. „Nebesijaučiau visiškai priklausoma nuo vaiko dienotvarkės ir įkalinta tarp keturių sienų. Išvykstant iš namų nebekildavo nerimas, kad mažylis užsimanys valgyti ir teks jį žindyti viešoje vietoje. Nebereikėdavo nerimauti einant pro sergančius žmones poliklinikoje, – savo gaminio nauda džiaugiasi pašnekovė ir priduria: – Galiu drąsiai teigti – skraistė yra puiki depresijos po gimdymo prevencijos priemonė.

„Esu trijų vaikų mama, todėl dažnai tenka persidėlioti prioritetus vaikams susirgus ar pradėjus lankyti neformalaus ugdymo būrelius. Jaučiu, kad kartais per daug jautriai reaguoju į kiekvieną tokią priverstinę pauzę savo veikloje, todėl bandau mokytis į tai reaguoti švelniau. Tokiais atvejais vadovaujuosi posakiu: „Jei negali pakeisti situacijos, keisk požiūrį į ją“

Nors deklaruojama, kad ši skraistė turi penkias funkcijas, tačiau išradingos mamos vis pasiūlo naujų jos pritaikymo būdų – iki šiol jų žinoma net dvylika. Dažniausiai ji naudojama pagal pagrindinę savo paskirtį – žindymui viešoje vietoje. Dar vienas panaudojimo būdas – uždengti ja automobilinę kėdutę pernešant mažylį iš automobilio į patalpą esant stipriam vėjui, smulkiam lietui, sniegui ar žiedadulkėms.

Mamos džiaugiasi galėdamos paslėpti kūdikius nuo smalsuolių eidamos pas gydytojus ar į vaikų darželį pasiimti kitų mažųjų, apsipirkinėdamos prekybos centruose. Taip pat skraistė turi integruotą atšvaitą, todėl puikiai pasitarnauja tamsiuoju paros metu uždėta ant vežimėlio, automobilinės kėdutės ar ant mamos kaklo.

Dar vienas panaudojimo būdas – kavinėje uždengti ne visuomet švarią maitinimo kėdutę arba prekybos centre įtiesti į pirkinių vežimėlį. Aušra neabejoja, kad šio gaminio panaudojimo galimybių kur kas daugiau, nei ji su kitomis mamomis iki šiol yra atradusios.

Anot kūrėjos, visos skraistės pagamintos iš tampraus, orui pralaidaus audinio, todėl, jei jos yra atsakingai naudojamos, mamos gali nesibaiminti, kad jų vaikui pritrūks oro. Vis dėlto ji primena, kad labai karštomis vasaros dienomis nerekomenduojama aklinai dengti automobilinės kėdutės ar vežimėlio net marle.

„COCÓN“ įkūrėja labai daug dėmesio skiria ne tik gaminio kokybei, bet ir pakuotei – ši yra informatyvi, patrauklaus dizaino. Mat ji pastebėjo, kad nemažai skraisčių perkama dovanoms: palankynoms, kūdikio sutikimo šventei ar išlydint koleges į vaiko priežiūros atostogas.

Aušros gaminys patraukė ir ne vienos žinomos moters dėmesį. Televizijos laidų vedėja Beata Nicholson yra viena pirmųjų, išbandžiusių šią skraistę. „Beata ją naudojo ne tik su trečiuoju, bet ir su ketvirtuoju savo vaiku – man tai geriausias gaminio praktiškumo, kokybės įvertinimas“, – džiaugiasi kūrėja. Skraistėmis naudojosi ir daugiau žinomų Lietuvos moterų: tinklaraščio „BabyBlog“ autorė Sotera Sveikauskaitė apie jas parašė apžvalgą, Seimo narė Agnė Bilotaitė straipsnyje apie žindymą viešoje vietoje pasidžiaugė „kokono“ praktiškumu ir t. t.

Aušrai glosto širdį, kad didžioji dalis klienčių nuoširdžiai džiaugiasi atradusios šią skraistę ir dažniausiai lyg susitarusios kartoja negalinčios suprasti, kaip anksčiau be jos išsivertė. Neretai įsigyja sau keletą arba dovanoja draugėms. Kūrėją ypač džiugina, kad ne tik mamos, bet ir tėčiai nuoširdžiai dėkoja už šį praktišką gaminį ir jį rekomenduoja kitiems.

Sukūrus ir ištobulinus vos vieną gaminį, mamų vadinamą kokoniuku, Aušrai pavyko verslą paversti savo pagrindine veikla. Tačiau ji sustoti nežada ir artimiausiu metu ketina pasiūlyti daugiau naujų produktų, susijusių su stebuklinguoju moters gyvenimo periodu – kūdikio laukimu ir žindymu. Dalis jų jau baigiami testuoti.

Daugiau kūrėjos darbų – www.cocon.lt

Akvilės Razauskienės nuotraukos