Mylėti save ir leisti sau rinktis kokybę kasdienybėje – gana sunki, tačiau labai svarbi užduotis. Namų aplinkoje žmogus nori būti savimi, nusiimti visas kaukes, socialinius vaidmenis, pajusti ramybę, jaukumą, susitikti su geriausia savo paties versija. Būtent apie tai yra 2019 m. Olgos Altuchovos įkurtas prekių ženklas „La Tendresse Homewear“, kurio asortimente – prabanga alsuojantis, platus kašmyro chalatų bei šilko ir satininės medvilnės miego rūbų pasirinkimas.
Ateityje – ambicingi užmojai

Prieš 3 metus dienos šviesą išvydusio lietuviško prekių ženklo kelionė prasidėjo nuo aukščiausios kokybės kašmyro chalatų moterims. Tai buvo pirmasis rinkai pristatytas „La Tendresse Homewear“ gaminys, kurio idėja gimė iš asmeninio Olgos poreikio, nes net po ilgų ieškojimų niekur nepavyko rasti būtent „norimo, idealaus mezgimo ir tankio silueto“, Kiek vėliau asortimentas išsiplėtė ir elektroninėje parduotuvėje pasirodė kruopščiai atrinktų audinių ir modelių laisvalaikio bei miego drabužiai.

Nors vos pasirodę ir į aukščiausią kokybinę kartelę nusitaikę gaminiai džiugina daugelį pirkėjų, Olga teigia, kad jos ateities vizijoje kur kas aukštesni tikslai ir prisipažįsta: „Oficialiai veikiame jau trejus metus, tačiau tik šiais metais galime didžiuotis seniai išsvajotų, naujų modelių pristatymu rinkai. Iki tol mano prekių ženklo trajektorija buvo banguojanti.

2022 m. pristatėme ilgai brandintą ir ištobulintą kolekciją, kuria labai didžiuojamės.

„Verslą kūriau ir naujus kūrybinės veiklos iššūkius derinau su darbu teisininkės pareigose. Vėliau, išėjusi motinystės atostogų, galvojau turėsiu marias laiko kūrybai, tačiau pasirinkau kuo daugiau kokybiško laiko skirti dukrai. Daug įtakos turėjo ir 2020 m. nutikęs karantinas, kurio metu sutriko kruopščiai atrinktų, sunkiai pakeičiamų kitomis žaliavų tiekimas. Taigi „La Tendresse Homewear“ augimas nebuvo toks tolygus, kaip norėta, tačiau 2022 m. pristatėme ilgai brandintą ir ištobulintą kolekciją, kuria labai didžiuojamės. Pamažu, nors ir nevienodo dydžio žingsniais, bandome įsitvirtinti Lietuvos rinkoje, tačiau jau mąstome ir apie tolimesnę prekinio ženklo plėtrą kitose šalyse“, – pasakoja prekių ženklo įkūrėja.

Visas dėmesys – kokybei, funkcionalumui ir grožiui

Kiekvienas gaminių modelis praeina visus būtinus technologinius kūrimo etapus ir yra kruopščiai derinamas su konstruktore bei siuvėja. Tai svarbu tam, kad gaminiai atlieptų didžiausią prekinio ženklo siekiamybę – sukurti kokybišką ir visapusiškai patrauklų pirkėjui gaminį.

Mūsų tikslas – kiekviename gaminyje apjungti šias savybes: nepriekaištingą kokybę, funkcionalumą ir grožį.

„Mūsų tikslas – kiekviename gaminyje apjungti šias savybes: nepriekaištingą kokybę, funkcionalumą ir grožį. Stengiamės, kad kiekvienas gaminys subtiliai pabrėžtų moters žavesį, leistų jaustis laisvai, nevaržomai. Taip pat, mūsų nuomone, gaminys turi tarnauti žmogui – jis turi būti patogus dėvėti, prižiūrėti. Pavyzdžiui, šilkinėje braletėje pridėjome papildomą sagutę pločiui reguliuoti, tačiau ją paslėpėme taip, kad ji nesugadintų bendros gaminio estetikos“, – detales atskleidžia Olga.

Tam, kad gaminiai būtų patrauklūs bei kokybiški, ypatingai svarbus medžiagų pasirinkimas. Taigi visai kolekcijai naudojamos tik natūralios medžiagos, tokios kaip: natūralus šilkas, organinė medvilnė, kašmyras, merino vilna.

„Kaip aš mėgstu sakyti, gyvenimas yra per trumpas, kad dėvėtume sintetinius rūbus ant nuogo kūno. Natūralus audinys yra tarsi antroji oda, kuri leidžia kūnui kvėpuoti, nesukelia alerginių reakcijų ir yra malonus liesti“, – savvo požiūriu dalijasi pašnekovė.

Svarbiausia – meilė sau

Prekių ženklo įkūrėja nuoširdžiai tiki, kad moteris – unikalus Dievo kūrinys, kuris iš tiesų galbūt turi antgamtiškų galių. Tačiau, kad jos „veiktų“, reikalingas balansas tarp darbo krūvio ir poilsio, tarp atsidavimo kitiems ir dėmesio sau.

„Kiekviena moteris turi labai daug skirtingų vaidmenų savo gyvenime, todėl labai dažnai susiduria su tuo, kad išdalinusi save kitiems per rūpesį, globą, skirtingas meilės išraiškas ar atsakomybes, sau jau nieko nebegali duoti, nes nebėra iš ko. Joms dažnai nebeužtenka jėgų ir resursų pasirūpinti savimi tam, kad atstatytų savo vidinį balansą“, – kūrybinės minties ištakas aptaria Olga.

Pasak jos, nors visi aplinkui ir ragina mylėti save, verta kvestionuoti, ką šis raginimas reiškia. Ar tai reiškia nueiti nusipirkti naują drabužį, kurį pamatys kolegos darbe ir gavus komplimentą bus galima pamaloninti savo ego? Galbūt šis kvietimas mylėti save yra paskata pagaliau „išvalyti savo čakras“, atsikratant senienų namuose, padarant spintos reviziją ir pradėjus medituoti, pasakant šeimynai, kad nuo šiol pagaliau daugiau meilės skirsite sau, todėl teks pamiršti kasdienę rutiną ir atsakomybes? 

Grįžę namo, tenkinamės nuskalbtais treningais ir dėmėta palaidine, nes namuose niekas mūsų nemato. Tokiu atveju kyla klausimas, dėl ko mes gyvename, dėl ko mes puošiamės?

„Viena iš svarbių meilės sau formų yra ta, kada esi namuose, kur niekas, išskyrus namiškius, nemato, kaip atrodai ar kaip iš tiesų nori atrodyti. Jei tavo širdis reikalauja šilkinio kimono iki žemės, tu privalai jį įsigyti. Jei tu jauti ramybę užsidėjus dešimtmečio senumo megztinį, tai yra puiku. Esmė ta, kad mes norime gražiai atrodyti tik išoriniam pasauliui, prieš į kurį išeinant, „išsikedename plunksnas“, apsirengiame gražiausius drabužius ir keliaujame „rodytis“. Tačiau grįžę namo, tenkinamės nuskalbtais treningais ir dėmėta palaidine, nes namuose niekas mūsų nemato. Tokiu atveju, kyla klausimas, dėl ko mes gyvename, dėl ko mes puošiamės?“ – sako moteris.

Štai, kodėl „La Tendresse Homewear“ prekių ženklo filosofija yra apie meilę sau, net jei tai iš tiesų sudėtingas ir atsakingas darbas, reikalaujantis daugiau atidumo sau, įsiklausymo į save.

„Kiekvienos moters užduotis yra išsiaiškinti, kas jai gali suteikti jėgų „nuversti kalnus“. Jei tai yra atsikėlimas 30 minučių anksčiau ryte ir smulkių darbų atlikimas, šią užduotį verta puoselėti iš meilės sau. Tam, kad išlaikytume kūno ir proto sveikatą, nebeužtenka vadovautis tokiomis nuorodomis, kaip: kokybiškas miegas, sveika mityba ir fizinis krūvis“, – mintimi dalijasi Olga.

Taigi, pasak miego rūbų prekių ženklo įkūrėjos, dar vienu meilės sau pavyzdžiu gali būti ir tiesiog elementarus moterų pasiruošimas miegui, kuris prasideda kur kas anksčiau nei jos atsigula į lovą: „Kiekviena moteris turi savo ritualus prieš miegą, kurie jai svarbūs. Jie dažniausiai atliekami apsirengus patogius miego drabužius. Moterys tuo ir skiriasi nuo vyrų, nes jos yra apie detales, o ne visumą. Daugeliui moterų svarbi kiekviena šio ritualo detalė, įskaitant aprangą, kosmetikos priemones, aksesuarus, kvapus.“

Šalin stereotipus

Visuomenėje egzistuoja gajus stereotipas, kad moteriškas chalatas turi būti frotinis, nuo svorio turi nulinkti pečiai, o susiveržus diržu, akimirksniu turi išryškėti liemuo. 

Chalatai gali būti elegantiški, universalūs, žavingi

„Mano didžiausias noras, kad tokie chalatai dingtų iš moterų vonios kambarių ir rinktųsi dėl noro, o ne dėl „įprastumo“. Man svarbu, kad jos galėtų suprasti, jog gali būti ir kitaip, nes kartais užtenka plono mezgimo gaminio, kuris ne tik šildo, bet ir verpalų unikalių savybių dėka, gali ir atvėsinti įkaitusį kūną. Chalatai gali būti elegantiški, universalūs, žavingi“, – sako pašnekovė.

Štai, kodėl Olga svajoja, kad kiekviena moteris tiesiog netvertų nekantrumu grįžti į namus ir pagaliau ant savo gležnų pečių užsidėti elegantišką „La Tendresse Homewear“ kašmyro chalatą, kuris yra ir jos pačios mylimiausias namų rūbas.

Kašmyro chalatai su natūralaus šilko apsiuvimu yra technologiškai itin sudėtingas gaminys. Iš daugelio mezgyklų buvau gavusi atsakymą, kad tokio kokybiškai neįmanoma pagaminti, kol po ilgų ieškojimų galiausiai radau partnerius, galinčius įgyvendinti mano aukštus technologinius reikalavimus. Natūralaus šilko apsiuvimas yra atliekamas rankomis, tai daroma tam, kad skirtingos gaminio tekstūros (šilkas ir mezginys) tolygiai sueitų per siūles ir nesukurtų disbalanso tarp dviejų medžiagų“, – gamybiniu procesu dalijasi Olga. 

„La Tendresse Homewear“ pirkėjas jungia vertybių bendrystė

Pasak prekių ženklo įkūrėjos, nepaisant to, koks yra pirkėjų socialinis statusas, kokias pareigas užima, turi ar neturi vaikų, visos pirkėjos turi vieną svarbų bruožą – jos mokosi arba jau išmoko puoselėti dėmesį bei meilę sau. Jos brangina laiką sau ir dienotvarkę dėliojasi taip, kad turėtų laiko užsiimti savo mylima veikla.

Mano pirkėjos iš šių smulkmenų kuria savąją „meilę sau“ – per šilko prisilietimą prie kūno, per pusvalandį sau, per ryto ir vakaro ritualus, suteikiančius papildomų jėgų įveikti visus gyvenimo iššūkius.“

„Tikiu, kad šios moterys taip pat galimai yra susidūrusios su suvokimu, kad verta ieškoti balanso tarp darbų, šeimos, hobių. Aš manau, kad tai yra beprotiškai nuostabu. Mūsų gyvenimas susideda iš smulkmenų, kurias labai svarbu išmokti laiku pastebėti. Taigi, mano pirkėjos iš šių smulkmenų kuria savąją „meilę sau“ – per šilko prisilietimą prie kūno, per pusvalandį sau, per ryto ir vakaro ritualus, suteikiančius papildomų jėgų įveikti visus gyvenimo iššūkius.“, – pokalbį baigia pašnekovė. 

El. parduotuvė: https://latendresseknitwear.com/

Facebook: https://www.facebook.com/latendresseknitwear

Instagram: https://www.instagram.com/latendresse_homewear/