Krikšto sakramentas – ypatingas etapas kiekvieno mažylio gyvenime. Tad sakralią akimirką švenčia visa šeima, o vienas pagrindinių šventės atributų – vaiko krikšto rūbai. Kad mažyliai krikštynų metu atrodytų nepriekaištingai, krikštynų rūbais jau dešimtmetį rūpinasi kūrėja Inesa Blėdienė, įkūrusi prekinį ženklą „Jolainė“. Tad šiandien apie verslo ilgaamžiškumo paslaptis, krikštynų madas ir kūrybinę veiklą kalbiname Inesą.
Veiklos dešimtmetis – tik pati pradžia

Kūrėja atvira – nors dešimt mylimos veiklos metų atrodo daug, tai yra tik krislas jūroje, atnešantis daug pamokų, bandymų ir patirčių.


„Ilgaamžiškumo paslaptį tikriausiai žino tie, kurie skaičiuoja jau bent keletą verslo veiklos dešimtmečių. Aš jos dar nežinau. Dešimt metų tai tik įžanga: daug mokymosi, bandymų, pritaikymų ir naujų patirčių „savo kailiu“. Tačiau tai nuostabus kūrybinis kelias, kuris šią gegužę skaičiuos jau vienuoliktus metus. Šiuo metu manyje vyrauja suvokimas, kad tas dešimtmetis suteikia pasitikėjimą. Tampa lengviau suprasti, kad nueitas kelias nemenkas“, – teigia Inesa.

„Mano sėkmės paslaptis – būti įsimylėjusiai tai, ką darau, stipriai tikėti savo idėja, nuoširdžiai ir daug dirbti, auginti save, galvojant apie savo klientą, siekiant jo nenuvilti. Man svarbu žingsnis po žingsnio siekti tvarumo ir išlaikyti tikrąsias vertybes“, – pasakoja Lietuvos kūrėjų klubui priklausanti kūrėja.

Laikas bėga – mados keičiasi

Inesos teigimu, per dešimtmetį įvyko daug pokyčių: „Jei lyginsime, kas buvo prieš 7 ar 10 metų, šiandienos pirkėjas yra kūrybiškas, stilingas, laisvas, atsakingas. Jis skiria didelį dėmesį ne tik krikšto rūbams ir aksesuarams, bet ir šventės visumai: bendram stiliui, dekorui, svečių aprangai bei,  svarbiausia, šventės turiniui. Rūbas tampa dalimi visumos.“

„Anuomet, dažnu atveju, pagrindiniu krikštynų šventės akcentu buvo tik krikšto rūbai. Tad net ir seniau dominavusią baltą spalvą, ypač berniukų rūbuose, šiandien keičia spalvų įvairovė. Vis dėlto balta išlieka kituose krikšto atributuose, pavyzdžiui, krikšto skraistėje. Ji simboliškai nugula į krikštadėžes, kartu su rūbais, kurie verti būti išsaugoti jaunesniam šeimos nariui ar net kitai kartai“, – pasakoja Inesa.

„Šiandien gyvename tokiais laikais, kai daiktų pasiūla ypač didelė, tad trūksta ne tik tvarumo, bet ir tradicinių vertybių puoselėjimo, atsisukimo į šaknis. Manau, kad tradicijos ir autentiškumas puoselėja lėtą madą.“

Kūrėja priduria ir tai, jog negalima nepastebėti ir to, kad šiandienos pirkėjui labai rūpi vaiko rūbų patogumas, kokybė, natūralumas ir tvarumas. Klientai vis daugiau vertina rankų darbą, išskirtinumą ir autentiškumą: „Siuviniai ir dekoracijos ant mūsų krikšto rūbų yra rankų darbo. Svarbiausia, kad jie pagaminti Lietuvoje, naudojant mūsų tautinius raštus ir ornamentus, kurie puikiai tinka ypatingoms šventėms bei išlieka brangiuose prisiminimuose. Šiandien gyvename tokiais laikais, kai daiktų pasiūla ypač didelė, tad trūksta ne tik tvarumo, bet ir tradicinių vertybių puoselėjimo, atsisukimo į šaknis. Manau, kad tradicijos ir autentiškumas puoselėja lėtą madą.“

Krikšto rūbai neturi galiojimo laiko

Nors Inesa yra sukūrusi nemažai krikšto rūbų kolekcijų, moteris neslepia, jog jos neturi daug ryškių skirtumų: „Kartais krikštynos nukeliamos net metams. Dėl šios priežasties visad atsiras tų, kurie labai norės įsigyti tai, kas buvo pernai. Klasikiniai, nedaug kintantys rūbai išlieka madingi visada, net praėjus keliems metams, todėl jie tinkami perduoti kitiems broliams ar sesėms, arba net padėti į prisiminimų skrynią ateinančiai kartai.“

Galima sakyti, kad krikšto rūbai neturi galiojimo laiko ir populiarūs visada, tačiau prekinio ženklo asortimente šiuo metu galima rasti ir naujienų.

„Pagrindinė šių metų „Jolainės“  naujovė – romperiukai kūdikiams iš lino, skirti krikštui ar kitai progai. Šį variantą pasirinkome dėl ypatingo patogumo mažiausiems“, – naujienomis dalinasi kūrėja.

„Žinoma, kad ir kokių naujienų turėtume krikšto rūbų asortimente, populiarumo viršūnėje berniukams išlieka kostiumai su petnešomis ir peteliškėmis. Taip pat ne mažiau populiarūs ir kostiumai su šortukais. Tai yra klasika. Mergaitėms teikiama pirmenybė baltoms suknytėms. Ypač vertinamas linas, nėriniai, rankų darbo aksesuarai į plaukus. Kalbant apie spalvas, labai populiarūs neutralesni, žemės ir pasteliniai atspalviai. Vienus ar kitus ryškius atspalvius renkasi drąsesni“, – apie tendencijas pasakoja Inesa.

Kaip tėveliams pasiruošti mažųjų krikštynoms?

„Rūpinantis klientų poreikiais, pastebėjau, kad didžiausias tėvelių rūpestis – krikšto rūbelių įsigijimo procesas ir trukmė. Paprastai norimus rūbelius reikia užsakyti labai anksti. Šiuo atveju „Jolainė“ turi privalumą – bet kokiu metų laiku galime pasiūlyti iškart įsigyti jau pagamintų, įvairių modelių, dydžių ir spalvų rūbelių“, – patirtimi dalinasi kūrėja.

Pasak jos, net ir baigiantis rūbelių atsargoms, gamybos procesas, siuvant naujus rūbelius, taip pat netrunka ilgai.

„Mums rūpi, kad viskas derėtų tarpusavyje ir tėveliams nereikėtų užsiimti atskirų detalių paieškomis. Manau, kad šiuolaikinio pasaulio skubančiam pirkėjui tai labai svarbu“

„Jei išparduodame turimų rūbelių atsargas, pasiūti naujus paprastai netrunkame ilgiau dviejų savaičių. Šventei galime pagaminti ne tik rūbelius, bet ir visus derančius atributus – nuo galvos aksesuarų iki batukų. Mums rūpi, kad viskas derėtų tarpusavyje ir tėveliams nereikėtų užsiimti atskirų detalių paieškomis. Manau, kad šiuolaikinio pasaulio skubančiam pirkėjui tai labai svarbu“, – apie užsakymo galimybes pasakoja Inesa.

„Tėveliams paprastai rekomenduoju įsigyti rūbelius likus maždaug mėnesiui iki šventės, nes vaiko augimas nenuspėjamas. Taip pat raginu atsižvelgti ir į kokybę. Dėl jos rūbai tarnaus ilgiau, galės būti perduodami broliams, sesėms ar net kitai kartai bei, žinoma, tokiu būdu bus prisidedama prie tvarumo. Nepamirškite ir patogumo, sudėties. Pavyzdžiui, „Jolainėje“ rūbelius siuvame iš lino, kuris užtikrina gerą vaiko savijautą, lengvumo pojūtį“, – rekomendacijomis dalinasi kūrėja.

Ateities tikslas – nesustoti

Inesos teigimu, ilgalaikėje perspektyvoje norėtųsi nesustoti daryti tai, kas artima ir miela.

„Šiuo metu svajoju jaukiai įsikurti naujoje „Jolainės“ studijoje. Apie ją galvojau dar prieš metus ir tik visai neseniai persikėliau. Viliuosi, kad „Jolainei“ ir toliau pavyks augti bei išpildyti visas kūrybines idėjas, kurių tikrai yra nemažai. Na, o sau palinkėčiau turėti laisvus savaitgalius krikštynų sezono metu ir dar nors savaitės atostogų su šeima vasarą“, – mintimi pokalbį užbaigė Inesa.

Apžiūrėti krikšto rūbelių ir aksesuarų asortimentą bei įsigyti galite „Jolainės“:

Internetiniame puslapyje – https://jolaine.lt

Facebook – https://www.facebook.com/jolaine.lt
Instagram – https://www.instagram.com/jolaine.lt/