Artėjant Šv. Kalėdoms norisi kalbėti apie jaukumą, šilumą ir dovanas. Šiandien kalbamės su Gintare ir Žydrūnu Bičiais, apie prekių ženklo „KamKam namų kvapai“ kelionę, į kurią dar prieš 4 metus drąsiai išsiruošė ši kauniečių šeima. Nuo pirmųjų žvakių iki itin plataus namų kvapų asortimento. Nuo pirmųjų žingsnių versle iki aiškaus ir savo liniją turinčio kūrybinio veido atradimo. Įsibėgėjus intensyviam kalėdiniam sezonui, kūrėjai pristato naujienas ir dalinasi, kokios svarbiausios patirtys atėjo su prekių ženklo branda bei apie ką svajoja šiuo ypatingu pasikeitimų ir augimo metu.
Nenutrūkstantis gaminių naujienų srautas

Dar visai neseniai prekių ženklas „KamKam namų kvapai“ vadinosi „KamKam candles“. Pasak kūrėjos Gintarės, pasikeitimui daugiausiai įtakos turėjo veiklos augimą ir svajones ribojantis pavadinimas. „Prekių ženkle skambantis žodis „žvakės“ (angl. candles) mus tarsi uždarė mažoje dėžutėje, kad esame tik žvakių gamintojai, nors mūsų asortimentas nuo pat veiklos pradžios sparčiai augo. Šiuo metu savo pirkėjams siūlome gausų žvakių, namų ir automobilių kvapų asortimentą, įvairiausius dovanų rinkinius. Bėgant laikui nusprendėme pasikeisti ir prekių ženklo vardą, siekdami tiek esamiems, tiek naujiems vartotojams prisistatyti tinkamai“, – apie priimtus pokyčius pasakoja Gintarė.

Prisimenant pastarąjį pokalbį su Gintare ir Žydrūnu, praėjo beveik 2 metai. Nuo to laiko „KamKam namų kvapai“ asortimentas pagausėjo, atsirado prabangių rinkinių linija. „Prieš metus pasiūlėme pirkėjams žvakes juodame blizgiame indelyje bei sukūrėme Advento kalendorių iš 24 arbatinių žvakučių vakaro ritualams. Na, o šiais metais išleidome naują premium namų kvapų liniją. Taip pat, reaguodami į klientų pageidavimus, šioms Kalėdoms pristatėme riešutmedžio automobilio kvapus į groteles. Esame be galo laimingi, kad ir esami klientai, ir nauji labai pozityviai priėmė naujienas, bet neužmiršo ir mūsų populiariausių produktų – namų kvapų su lazdelėmis, kvepiančių žvakių, automobilio ar spintos kvapų“, – dalinasi kūrėjų šeima.

Svarbiausia – augantis lojalių klientų ratas ir partnerystės

Gintarė su Žydrūnu labiausiai džiaugiasi ne tiek dėl didėjančio asortimento, aiškesnio prekių ženklo identiteto, kiek dėl augančio pirkėjų rato. Kūrėjai pastebi, kad vis dažniau jų gaminiais domisi ir vyrai. „Per pastaruosius metus dažniau pradėjome dalyvauti mugėse. Šiemet jų aplankėme net 11. Gyvų pažinčių dėka jaučiame, jog klientai grįžta, daug aktyviau dalinasi savo kvapniomis patirtimis, pasakoja, kuris kvapas patiko labiausiai. Vyrai atkreipia dėmesį į juodo stiklo dizainą, automobilinių kvapų asortimentą, teigia, jog pas mus randa aromatus, kurie juos maloniai nustebina.“ – pokalbį tęsia Žydrūnas.

Kūrėjai didžiuojasi ir partnerystėmis. Šiam Kalėdų sezonui kartu su „Ceramicat“, keramikų šeima iš Panevėžio, pasiūlė bendrus dovanų rinkinius iš puodelių, žvakių ir kitų gaminių. Keraminių rankų darbo indų kūrėjai Inga su Viktoru Pociuliai taip pat pagamino ir žvakides arbatinėms žvakutėms, kurias kvapų kūrėjai siūlo kaip priedą prie Advento kalendoriaus.  

Premium linija – prabangioms dovanoms

Paklausus, kuo gi skiriasi naujoji premium namų kvapų linija nuo kitų, Gintarė tikina – tai – nauji, aukščiausios kokybės, dovanoms sutverti produktai.

Norėjome pasiūlyti kažką reikliam, vertinančiam kokybę ir labai užimtam žmogui, kuris nori dovanoti lietuviškus gaminius, bet neturi laiko apmąstyti pakuotės, maišelio, komplektacijos. Ieškojome produktų ir pakuotės sprendimo – taip gimė premium kolekcija.

„Norėjome pasiūlyti kažką reikliam, vertinančiam kokybę ir labai užimtam žmogui, kuris nori dovanoti lietuviškus gaminius, bet neturi laiko apmąstyti pakuotės, maišelio, komplektacijos. Ieškojome produktų ir pakuotės sprendimo. Siekėme pasiūlyti idėją, kurią būtų galima tiesiog pasiimti į rankas ir keliauti į svečius. Šiai linijai labai ilgai užtrukome rinkdamiesi namų kvapų buteliukų dizainą, nes išsikėlėme tikslą surasti tokius, kurių dar Lietuvos rinkoje nėra. Mums tikrai pavyko – klientų atsiliepimai byloja, kad naujieji atrodo subtiliai prabangiai, tinka prie įvairaus interjero, minimalistiniai ir tiesiog sutverti dovanoti. Šios naujos kolekcijos „Išlaisvink prisiminimus“ buteliukai – iš Italijos, planuose sieksime pasiūlyti ir žvakes priderintuose indeliuose“, – naujienas pristato Gintarė.

Nauja „KamKam namų kvapai“ kvapų kolekcija „Išlaisvink prisiminimus“, pasak Gintarės, apima tris naujus, subtilius ir prabangius aromatus, kurie turi savotišką sąsają, bet sykiu yra skirtingi. Tai – kvapai, kurie atspindi gyvenimą miesto ritmu. „Kiekvienas prisiminimas, patirta emocija asocijuojasi su tam tikrais kvapais ir vaizdiniais, todėl kiekvienam klientui linkime mėgautis mūsų naujais aromatais namuose ar biure bei išsilaisvinti įsimintinus, ypatingus momentus“, – sako kūrėjai. 

Nuo idėjos iki naujų kvapų linijos „KamKam“ autoriams prireikė beveik metų, tačiau rezultatu kūrėjai yra labai patenkint. „Didžiuojamės galutiniu produktu, jo išpildymu. Labai norėjome išbandyti tiesioginę spauda ant buteliuko ir džiaugiamės šiuo rezultatu, nes tai atrodo daug geriau nei paprastas lipdukas“, – apgalvotomis smulkmenomis dalinasi Gintarė. 

Namų kvapų ir žvakių magija gimsta namuose

Kūrėjai neslepia – savo žvakes ir namų kvapus gamina rankomis. Gintarė ir Žydrūnas neturi jokių gamybos linijų, tad kvapni ir jauki kūrybos magija puoselėjama vietoj garažo įkurtose dirbtuvėse. Kiekvienas užsakymas reikalauja kūrėjų įsitraukimo, nes didžioji dalis užsakymų gaminami tik po užsakymo. „Pagamintų gaminių sandėlio likučiai minimalūs – tiek, kiek reikia palaikyti itin skubių užsakymų poreikį. Spintos kvapai visais atvejais gaminami tik gavus užsakymą, norint išlaikyti geresnę kvapo sklaidą ir jo kokybę“, – apie kokybę užtikrinančius procesus pasakoja Gintarė.

Užtikrindami kvapų kokybę, Gintarė ir Žydrūnas bendradarbiauja tik su profesionalais. „Aromatinius aliejus perkame jau paruoštus iš profesionalių parfumerių. Jie turi saugumo sertifikatus. Mums tai ypatingai svarbu.“ – teigia kūrėjai. „Klientai vis klausia apie populiariausius kvapus. Pas mus vis dar karaliauja tas pats „Kam #7- Obuoliai ir beržas“ kvapas, nenuleidžiantis savo pozicijų jau ketvirtus metus. Kiek žemiau pagal TOP kvapus pirkėjai žavisi „Kam #6 – Bijūnas ir ličio vaisius“ bei „Kam #13 – Duetas“ kvapais. Na, dar vis dėl pirkėjų simpatijų pasivaržo ir „Kam #8 – Granatai“, – aromatus aptaria Bičių šeima.

Naujieji kvapai sukurti tik premium „KamKam namų kvapai“ kolekcijai „Išlaisvink prisiminimus“. Pasak Gintarės, tai – rytietiškas, solidus ir viliojantis –  ENERGINGAS RYTAS, šiltas, rafinuotas ir medienos – MALONI DIENA, užburiantis jaukumu, vanilinis ir elegantiškas – RYTIETIŠKA NAKTIS, sparčiai užkariaujantis savo tvirtą poziciją.

Aplink namų kvapus zuja visa šeimyna

Nuo prekių ženklo veiklos pradžios praėjo jau 4 metai. Drauge su augančiu prekių ženklu, paaugo ir kūrėjų dukrytės. Vyriausiai dukrai dabar 11 metų, o mažiausiai – vos 3. Tai šeimos verslas, todėl visi uoliai zuja aplink „KamKam namų kvapai“ gaminius ir vieni kitiems padeda.

„Nors esame lygiaverčiai partneriai kūrybiniame versle, Žydrūnas dar dirba ir savo pagrindiniame darbe, kuriame gausu atsakomybių. Turime aiškius susitarimus, kad už gamybą, pakavimą esame atsakingi abu ir darome tai drauge.

Naujų idėjų generavimas naujiems projektams yra mūsų abiejų darbas, nors dažniau Žydrūnui šauna į galvą geros mintys, o tada abu svarstome, ar gali iš to gimti naujas produktas. Jis taip pat atsakingas už tiekėjų paiešką. Ten, kur reikia daug kūrybiškumo, Žydrūnas palieka man, todėl aš prižiūriu el. parduotuvės plėtrą, socialinių tinklų turinį, rinkodarą, bendrauju su verslo klientais ir partneriais“, – atsakomybių pasidalinimą atskleidžia Gintarė.

„KamKam namų kvapai“ tiek „įaugo“ šeimoje, kad tai tarsi dar vienas vaikas, tačiau svarbiausia – vienas kito palaikymas ir parama.

Kūrėja juokauja, kad „KamKam namų kvapai“ tiek „įaugo“ šeimoje, kad tai tarsi dar vienas vaikas, tačiau svarbiausia – vienas kito palaikymas ir parama.  „Darbais pasiskirstome savaime. Net ir mūsų paaugusios merginos mums tikrai daug padeda. Jau moka pakuoti tam tikrus gaminius. Prisideda net ir mažiausioji. Svarbiausia, kad joms visa tai patinka daryti. Dukrytės supranta, kad Kalėdų laikotarpis ar mugės – tai laikas, kai tėveliai turi dirbti daugiau, nes kitu laikotarpiu to darbo būna tikrai mažiau. Po to stengiamės kompensuoti prarastą laiką drauge“, – apie šeimos ir darbo balansą pasakoja Žydrūnas. 

Ateičiai – daug svajonių ir prasmingų planų

Kūrėjų teigimu, „KamKam namų kvapai“ prekių ženklui augant, svajonių yra išties daug, tačiau jų įgyvendinimui koją pakiša tai laiko stoka, tai finansinės galimybės. „Nieko nepadarysi, pas mus gal kartais viskas vyksta lėčiau, bet kokybiškai ir užtikrintai. Norime pateikti produktą klientams jau pilnai ištestuotą ir tokį, kokį tikrai įsivaizduojame“, – sako kūrėjai. 

Gintarė atskleidė ir dar vieną svajonę, kurios nebuvo sakiusi garsiai. Tai – studijos su sandėliavimo ir gamybos patalpomis atradimas. „Čia galėtume rengti edukacijas, susitikti su klientais, bendrauti“, – garsiai mintis dėsto Gintarė.

Na, o kol paleistos svajonės pildosi, kūrėjai taip pat pasinaudojo proga pranešti, kad netrukus pirkėjų laukia naujienos. Pirmoji – žvakių gamybos namuose rinkiniai, kurie el. parduotuvę turėtų pasiekti jau gruodžio pradžioje. Antroji – atsinaujinusios gaminių pakuotės.

„Kitais metais norime atnaujinti mūsų pirmosios kolekcijos pakuotes, nes paskutiniu metu susiduriame su iššūkiais dėl naudojamo auksinio dekoratyvinio popieriaus. Jo arba vis nėra prekyboje, arba jo kaina labai išauga, todėl nenorėdami, kad kainą stipriai lemtų pakuotės dizainas, turime ieškoti sprendimų. Taigi, kiti metai bus skirti produktų tobulinimui, asortimento plėtimui. Labai tikimės jau kitais metais asortimente turėti purškiamus kvapus namams“, – ateities planais baigdami pokalbį pasidalina kūrėja.

Linkime Gintarei ir Žydrūnui Bičiams visokeriopos sėkmės ir visų įgarsintų svajonių išsipildymo. Jų gaminius suraskite: https://kamkam.lt/

Ankstesni straipsniai: