Natūralaus augalinio vaško žvakės ir aromatais hipnotizuojantys namų kvapai – ne tik nesenstanti klasika, bet ir vienas geriausių būdų namuose sukurti jaukią atmosferą. Taigi, neseniai antrąjį prekinio ženklo „KamKam Candles“ gimtadienį atšventę, kvapnias namų puošmenas kuriantys, kauniečiai Gintarė ir Žydrūnas Bičiai džiaugiasi, jog tai suprasdami, klientai grįžta vis dažniau, o pats prekių ženklas tampa vis labiau atpažįstamas rinkoje. Praėjusiame interviu Gintarė ir Žydrūnas mums pasakojo apie kūrybos ištakas, o šiandien kūrėjai dalinasi, kaip sekasi šiandien bei kokios naujienos greitai pasieks rankų darbo žvakių mėgėjus.
Kūrybiniame kelyje – produktyvumas, sėkmė ir šlakelis iššūkių

Pradėdami pokalbį, Gintarė ir Žydrūnas teigia, kad šiuo metu veikla – itin produktyvi ir sėkminga: „Per praėjusius metus atsirado nemažai partnerių, norinčių prekiauti mūsų produkcija. Ypač džiaugiamės pradėję bendradarbiauti su Kauno raj. Akademijos bendruomenės įkurta vietinių gamintojų parduotuve „Lokali“. Taip pat pastebėjome, kad mūsų prekinis ženklas vis dažniau atpažįstamas rinkoje – mūsų pačių ieško įmonės, norinčios su mumis bendradarbiauti. Tačiau svarbiausia, kad šiandien turime vis daugiau pas mus sugrįžtančių klientų bei dažnai sulaukiame gerų atsiliepimų ir net palinkėjimų „išlikti tokiais, kokie esame“. Mums tai labai svarbu. Tai – didelė paskata eiti tolyn.“

Vis dėlto kūrėjai atviri – jų neaplenkė ir iššūkiai, kuriems įtakos turėjo pandemija. Gintarės teigimu, metų pradžioje teko ieškoti naujų tiekėjų, kurie sutiktų bendradarbiauti išlaikant optimalų kokybės ir kainos santykį. Tačiau iššūkį pavyko įveikti, todėl „KamKam Candles“ jau pasiruošę trečiajam savo Kalėdų sezonui.

Kalėdų sezonas – pats aktyviausias

Nors kiekviena kūrėjų darbo diena – aktyvi, pats darbingiausias – kalėdinis sezonas. Gintarės ir Žydrūno teigimu, dažniausias iššūkis šiuo laikotarpiu – laiko stoka. 

„Nors kalėdinis sezonas verčia paplušėti, manau, kad šiemet esame labiau pasiruošę ir jau žinome, kam galime pasiruošti iš anksto, kam ne. Pavyzdžiui, dekoruotus pakabinamus kvapus namams mes gaminame pagal užsakymus, kad nenukentėtų jų kokybė. Taigi, šio produkto, skirtingai nei žvakių ar namų kvapų, negalime prisigaminti ypač daug.“ – pasakoja kūrėjai.

Prie kūrybinio proceso prisideda ir vaikai

Gintarė ir Žydrūnas Bičiai ne tik sėkmingai plėtoja verslą, bet taip pat augina tris žavias dukrytes. Todėl, kūrėjų teigimu, laiką, skirtą „KamKam Candles“ darbams ir kūrybai dažnai diriguoja būtent jos.

„Galima sakyti, kad dažnai dienos planai dėliojasi pagal jas, ypač, kol mažiausioji namie ir dar nelanko darželio, o kitas dvi dukrytes reikia nuvežti į darželį, mokyklą, būrelius. Į tai atsižvelgdami, su Žydrūnu derinamės ir skirstomės darbus. Aš, dar būdama vaiko priežiūros atostogose, dirbu, kai mažoji miega pietų miegą, o Žydrūnas prisideda prie „KamKam“ darbų grįžęs iš pagrindinio darbo vakarais ar savaitgaliais.“- pasakoja Gintarė.

„Į žvakių ir namų kvapų kūrybą įsitraukia visa šeima – pagalbon pašaukiame ir vyresnes dukras. Joms labai patinka padėti dekoruoti pakabinamus kvapus namams ar juos supakuoti, išlankstyti dėžutes.“

Kūrėjų teigimu, į žvakių ir namų kvapų kūrybą, kartais įsitraukia visa šeima: „Kartais būna tokių dienų, kai į pagalbą pašaukiame ir vyresnes dukras. Joms labai patinka padėti dekoruoti pakabinamus kvapus namams ar juos supakuoti, išlankstyti dėžutes. Tarkime, rišant lazdeles namų kvapams su viduriniąja dukra tuo pačiu mokomės skaičiuoti. Jei tik pas dukrytes yra noro, kiek leidžia galimybės, visad jas įtraukiame į „KamKam“ darbus.“

Kartu su rudeniu – naujienos 

Gintarė ir Žydrūnas pavasarį pristatė kvapus automobiliams ir žvakes, įpakuotas pačių pasiūtuose veliūro maišeliuose su norimu palinkėjimu. Tačiau ruduo atnešė ir daugiau naujienų.

„Nuo šio rudens žvakėms uždengti pradėjome naudoti Lietuvoje pagamintus ąžuolinius dangtelius. Taip pat šiuo metu planuojame pristatyti žvakes naujo dizaino betoniniuose indeliuose su ąžuoliniu dangteliu bei ąžuolinius padėkliukus žvakėms ir namų kvapams, pagamintus pagal mūsų užsakymą Lietuvoje. Dar viena naujiena – lapkričio mėnesį pirkėjai tikriausiai jau galės įsigyti naujų dovanų rinkinių.“ – visai šviežiomis „KamKam Candles“ naujienomis dalijasi kūrėjai.

„2 iš naujų namų kvapų aromatų yra nestandartiniai – sudėtyje turi apynių, kurie primena alaus aromatą.“

Pašnekovų teigimu, nuo praėjusio sezono, prekinio ženklo asortimentą papildė ir 4 nauji aromatai namų kvapams bei žvakėms. 2 iš naujų namų kvapų aromatų yra nestandartiniai – sudėtyje turi apynių, kurie primena alaus aromatą. Tačiau kūrėjai atskleidė paslaptį, kad lapkritį turėtų pasirodyti ir dar 2 nauji kvapai. 

„Dar vienas šių metų projektas – mūsų elektroninė parduotuvė, kurioje kol kas dar vyksta paskutiniai paruošiamieji darbai. Tačiau labai tikimės, kad lapkričio pabaigoje galėsime ją pristatyti klientams.“ – pasakoja Gintarė ir Žydrūnas.

Daugiau dėmesio tvarumui ir originalumui

„KamKam Candles“ įkūrėjai tikina, kad per kelis veiklos metus labiausiai didžiuojasi pristatyta ir pasiteisinusia kolekcija „Namų klasika“ su pakuote „Namo iliuzija“. 

„Norisi vis sparčiau žengti tvarumo link. Todėl smagu, kad galime pasiūlyti pakuotę, kuri sunaudoja mažiau popieriaus nei įprasta dėžutė.“

„Norisi vis sparčiau žengti tvarumo link. Todėl smagu, kad galime pasiūlyti pakuotę, kuri sunaudoja mažiau popieriaus nei įprasta dėžutė. Nuo šio sezono tokiu principu pakuosime ir betonines žvakes.“ – teigia pašnekovai.

Gintarės ir Žydrūno nuomone, daug įtakos prekinio ženklo sėkmei ir atpažįstamumui turi originalumas: „Klientai apie gaminius atsiliepdami itin palankiai, savo nuomonę grindžia tuo, jog itin gerą įspūdį palieka originali pakuotė. Dažnai originalumas pritraukia ne tik individualius pirkėjus, bet ir įmones, ieškančias dovanų verslo partneriams.“

Originalūs nauji projektai ir partnerystės

„Šiuo metu siekiame stiprinti savo pozicijas gaminant verslo dovanas klientams ir personalizuojant gaminius pagal jų poreikius.“ – pasakoja pašnekovai.

Gintarės ir Žydrūno teigimu, svarbiausia – lankstumas: „2020 m. Kalėdoms gaminome žvakes betoniniuose indeliuose Kauno technologijos universitetui, su graviruotu jų logotipu. Kitai įmonei gaminome personalizuotus namų kvapus su lazdelėmis, kaip kalėdines verslo dovanas jų klientams ir partneriams. Šiais metais taip pat jau turime užsakymų kalėdinėms verslo dovanoms ir tikimės, kad užsakymų tik gausės.“

Kūrėjai atskleidė, kad bendradarbiavimas atneša ir galimybių sukurti naujus unikalius projektus.

„Nuo pavasario iki vasaros turėjome projektą su KTU – jie į mus kreipėsi su idėja, kad pagamintume betoninius suvenyrus, reprezentuojančius jų mokslininkų sukurtą ir patentuotą betoną. Kadangi Žydrūnui labai patinka eksperimentuoti su betonu, su mielu noru ir užsidegimu sutikome įgyvendinti šį projektą. Kartu su KTU gvildenę idėją, ją įgyvendinome – gaminome betonines vazas ir betoninius suvenyrus – statulėles su organinio stiklo elementais, kurios buvo panaudotos, kaip apdovanojimai fakultetams.“- pasakoja Gintarė.

Gintarei ir Žydrūnui linkime sėkmės tolimesniame kūrybiniame darbe ir kviečiame įsigyti „KamKam Candles“ gaminius:

Facebook: https://www.facebook.com/kamkam.candles
Instagram: https://www.instagram.com/kamkamcandles2/

Ankstesnis Gintarės ir Žydrūno interviu: https://www.lietuvoskurejai.lt/kamkam-candles-i-kiekviena-zvake-idedame-dalele-saves/