Žvakės ir namų kvapai – neatskiriamas šventėmis alsuojančio interjero atributas. Tai nuostabi dovana artimiesiems, kupina pozityvios energijos ir šviesos. Kauniečių Gintarės ir Žydrūno Bičių šeimai natūralios augalinio vaško žvakės – tai svajonė apie mažą šeimos verslą bei galimybė kurti ir džiuginti.
Verslo idėja gimė iš noro nustebinti artimuosius

Daugeliui mūsų skaitytojų naujai skambantis pavadinimas “KamKam” – tai prekių ženklo sumanytojų dukryčių pirmosios vardų raidės K ir A, kurias sujungia Meilė – meilė šeimai, gamtai, gyvenimui ir visam tam, kas džiugina kasdienybėje ar darbe. Gintarė ir Žydrūnas Bičiai – kerinčiais aromatais sklidino “ KamKam candles” įkūrėjai, kuriems visada buvo smagu artimuosius ir draugus džiuginti savo rankų darbo dovanomis..

“Buvo labai smalsu Kalėdoms pabandyti pagaminti natūralaus sojų vaško žvakes, visada daug domėjomės apie šią sritį. Kai sulaukėme daugybės teigiamų įvertinimų, nusprendėme gilinti savo žinias ir pabandyti pateikti gaminius platesniam vartotojų ratui. Iš nuoširdaus noro stebinti bei suderinti naują pomėgį 2019 m. gimė KamKam candles.” – apie verslo idėjos pradžią pasakoja aktyvi šeima.

Išskirtinumo siekia įdėdami kuo daugiau rankų darbo

Asortimentas greitai pasipildė. “Žvakes mes labai mėgstame, juk tai nesenstanti klasika, tačiau nuo pat pirmų dienų mintyse sukosi idėjos pagaminti sojų vaško pakabinamus kietuosius namų kvapus, juos dekoruoti pačių surinktais ir džiovintais augalais.” – apie išskirtines, kvapnias namų puošmenas, skirtas spintoms, vonios kambariams pasakoja Gintarė. Bičių šeimą užvaldė idėja kuo daugiau savęs sudėti į gaminamus produktus, tad jau 2019 m. vasarą pradėjo rinkti įvairius pievose ir gėlynuose žydinčius augalus.

“Po daug bandymų ir testavimų, sukūrėme ir pagaminome cementinius indelius, į kuriuos šiai dienai galime išlieti savo sojų vaško žvakes. O žvakes išdeginus, indelis tampa vazonėliu sukulentams ar kitiems augalams. Kiekvienas indelis yra savitas ir unikalus dėl rankų darbo gamybos.”

“Pirmųjų veiklos metų Kalėdoms pristatėme dekoruotas, kvapnias namų puošmenas kaip alternatyvą natūraliems Kalėdiniams žaisliukams ant eglutės ar kaip mažas dovanėles verslo klientams, draugams ir artimiesiems įvairių švenčių proga. Dekoruojant šiuos pakabinamus kvapus namams sudedama visa mūsų meilė ir kūrybiškumas.” – apie vizitine kortele tapusius kvapukus pasakoja “KamKam Candles” įkūrėjai.

“KamKam candles” vienas išraiškingiausių gaminių – žvakės betono indeliuose, kurių idėja gimė ieškant alternatyvų įprastoms žvakėms stikliniuose induose. Gintarė pasakoja: “Po daug bandymų ir testavimų, sukūrėme ir pagaminome cementinius indelius, į kuriuos šiai dienai galime išlieti savo sojų vaško žvakes. O žvakes išdeginus, indelis tampa vazonėliu sukulentams ar kitiems augalams. Kiekvienas indelis yra savitas ir unikalus dėl rankų darbo gamybos.”

Mūsų gaminiai ypatingi tuo, kad viską darome patys: renkame augalus ir juos džioviname, gaminame betoninius indelius žvakėms ir į juos liejame sojų vaško žvakes. Be to viską stengiamės klientams pateikti gražioje pakuotėje.” – namuose vykstantį procesą apibendrina Žydrūnas.

Antrosioms veiklos metų Kalėdoms pristatyta prabanga dvelkianti kolekcija

Pirmaisiais veiklos metais, didžiausio įvertinimo sulaukė pakabinami namų kvapukai, kurių pardavimai nesustojo visus metus – klientai sugrįždavo ir pirkdavo juos krikštynų/vestuvių proga kaip padėkos dovanėles svečiams, tiek kaip smulkią padėką verslo partneriui. Taip pat klientai įvertino žvakes betoniniuose indeliuose, jas renkasi tie, kurie ieško šiuolaikiškų sprendimų interjerui ar dovanai.

“Supratę, kad savo asmeniniu indėliu ir išskirtinumo paieškomis užsitarnavome klientų lojalumą, šių metų lapkritį išleidome visiškai naują, prabangos sklidiną kolekciją. Pagrindinis tikslas buvo pasiūlyti kažką naujo tiems, kurie pirko praėjusiais metais” – apie žvakes ir namų kvapus juoduose matiniuose indeliuose pasakoja kūrėjai.

“Net negalėjome įsivaizduoti, kad sulauksime tokio palaikymo iš sugrįžtančių pirkėjų. Džiaugiamės, kad visus taip džiugina pakuotė, kurią mums padėjo sukurti „Original Ideas“ dizainerė. Idėja daryti pakuotę kaip namo iliuziją kilo Žydrūnui ir ją tobulinome, kol sukūrėme norimą rezultatą.” – pirmaisiais naujos kolekcijos rezultatais džiaugiasi Gintarė.

Kvapai – net išrankiausiai uoslei

Paklausti, kokius kvapus renkasi žvakių ir namų kvapų praturtinimui, Gintarė pasakoja: “Mūsų kvapai pakankamai švelnus, neįkyrūs, dvelkiantys prabanga, naudojame aukštos kokybės sertifikuotus aromatinių aliejų mišinius, taip pat turime ir produkcijos su eteriniais aliejais. Pakabinami kvapai populiariausi su levanda ir citrinžole, nes ne paslaptis, kad šie eteriniai aliejai apsaugo nuo kandžių ir kitų nepageidaujamų vabzdžių.”

Po sukurta koduote kvapus slepiantys kūrėjai intriguoja išbandyti ir pasakoja, kad pats populiariausias kvapas Kam 2, dėka savo universalumo, o iš naujienų lyderio pozicijas užsitikrino Kam 8.

Pabaigai – į tradicinį klausimą apie svajones – G. ir Ž. Bičių šeima tik pajuokauja, kad svajonių tikrai netrūksta. Daug vilčių dedama į augantį “KamKam”, kuris artimiausiu metu toliau augs ir asortimentas pildysis, tad žodžio “candles” prekių ženkle gali ir nelikti. Kūrėjai racionaliai vertina konkurencinę situaciją, tačiau sako, kad pakuotė ir neišsenkančios idėjos, jų nuomone, gali padėti išsiskirti.

“Labai tikimės plėsti verslo klientų/partnerių ratą, kad vis daugiau mūsų produkcijos turėtų atsirasti fizinėse mažose dovanų parduotuvėlėse. Taip pat planuose internetinė elektroninė parduotuvė.” – augimo tikslus vardina “KamKam candles” šeima.

Šiuo metu Bičiai džiaugiasi gyvenimo suteiktomis galimybėmis mylimą veiklą derinti su trijų mergyčių auginimu. “Praėjusiais metais, kai viskas tik prasidėjo turėjau priimti sprendimą, ar sugrįžti į darbą finansų sektoriuje, ar ne ir kaip tik sužinojom, kad laukiamės mažosios dukrelės, kuriai dabar 8 mėn”. – apie likimo dovanas pasakoja šeima.

“Gyvenimas mums pasiūlė progą išbandyti save – dabar tuo ir naudojamės!” – pozityvumu baigiame įkvepiantį pokalbį su bendryste alsuojančia šeima.

Susipažinkite:
Facebook: KamKam candles
Instagram: KamKam candles