Vaikų kambario interjero detalių, kūdikių prekių ir kitų dovanų idėjų prekių ženklas “Keturios kėdutės” – stabiliai augantis smulkaus verslo pavyzdys. Kokybe ir nuoseklumu grindžiamas asortimentas ir kūrybiškumą su taisyklėmis kliento naudai suderinanti komanda. Kaip to pavyko pasiekti ir kokie tolimesni planai, kalbamės su prekių ženklo įkūrėja Justina.

🖤 Išskirtinis kelias įtraukti į kūrybą savo pirkėjus

Veiklos pradžioje mažiesiems verslams pagrindiniu iššūkiu tampa klientų paieška ir lojalaus jų būrio užauginimas. Kai šis tikslas daugiau mažiau pasiektas, galima galvoti, o kas toliau? Paklausta, kuo dabar gyvena “Keturios kėdutės”, Justina atsako, kad šiuo metu visai komandai svarbiausia surasti būdų būti savimi bei suteikti tokią galimybę savo klientams.”Mes nuolat balansuojame tarp mūsų kėdutiško matymo ir tarp klientų kūrybiškumo bei noro gauti jų viziją išpildančius vaiko kambario atributus. Mes esame viduriukas tarp to, ką galima rasti parduotuvėje – standartizuoto, išdirbto, bet nepajudinamo – ir individualaus siuvimo, kur viskas derinama nuo A iki Z.”

Prekių ženklo įkūrėja pasakoja, kad per veiklos metus suprato, jog suteikus per daug laisvės pirkėjui ir aklai vykdant jo troškimus, galutinis variantas dažnai netenkina net pačio užsakovo, nes įsivaizdavimas, kaip tai turėtų atrodyti ir realus vaizdas skiriasi. “Kai žmogus mato standartizuotas kolekcijas vaikų kambariui (pataliukai, žaislai, chalatėliai),  tada jam daug lengviau žaisti formomis, dekoro detalėmis, spalvomis iš atrinkto pasirinkimų sąrašo. Tokiu būdu mes užtikriname 100 % patrauklų gaminio dizainą, o pirkėjas gali išlaisvinti savo norus.” – apie lankstumą ir suteikiamas galimybes pasakoja J.Obolevičienė.

“Natūralu, kiekvienam verslui norisi daugiau užsakymų, lojalių klientų, bet man kaip žmogui svarbu žinoti, jog aš ir mano kolegės esame ten, kur norime būti. Daug dėmesio skiriame procesams – klientų aptarnavimo, komandinio darbo, kūrybos. Dažnai net pamirštame galutinį rezultatą, kuris tampa apdovanojimu, kai viskas pavyksta.“

 “Keturios kėdutės” asortimentas toks platus, kad jau turėtų būti sunku sugalvoti ką nors naujo. Septynių žmonių komandą subūrusi vadovė pasakoja: “Kažkur skaičiau, kad tikra kūryba yra sugalvoti ne kažką naujo, bet iš visų galimų variantų atmesti tai, ko nereikia. Jeigu jaučiame, jog klientas iš mūsų tikisi vieno ar kito gaminio – ieškome būdų jam tai pasiūlyti bei viską ištobulinti, kad beliktų koreguoti, prisitaikyti pagal save.”

🖤Procesas ir meilė darbui svarbesni už pelną ir tikslų vykdymą

Į klausimą, kokie svarbiausi tikslai, Justina neabejodama atsako, jog jai svarbiausia, kad visos komandos narės būtų laimingos. “Natūralu, kiekvienam verslui norisi daugiau užsakymų, lojalių klientų, bet man kaip žmogui svarbu žinoti, jog aš ir mano kolegės esame ten, kur norime būti. Daug dėmesio skiriame procesams – klientų aptarnavimo, komandinio darbo, kūrybos. Dažnai net pamirštame galutinį rezultatą, kuris tampa apdovanojimu, kai viskas pavyksta. Mes neturime verslo planų ir pelno tikslų, nes nėra laiko laukti, kol kažkas bus įvykdyta. Mums svarbus kiekvienos dienos rezultatas, buvimas “čia ir dabar” ir, atrodo, kad mums tai pavyksta.” – kalba Justina.

“Viskas pas mus labai paprasta: darome, ką galime geriausiai ir klientai tai jaučia. O visa kita yra tik detalės – galėtume automobilius taisyti ar namus statyti – šiandien žmogui reikia žmogaus, žinoti, kad kažkas padės, kad kažkam rūpi.” – apie išskirtinį dėmesį klientams kalba kūrėja.

🖤Daugiau nei darbuotojų komanda

Savo komandos nares švelniai “ kėdutėmis” vadinanti versli moteris įvardija, kad visos jos susibūrė vedinos noro dirbti truputį kitaip: “Nei viena iš mūsų nesame profesionali siuvėja, sukirpėja, vadybininkė ar tuo labiau direktorė. Bet išsikėlusios norą gyventi “kitaip”, prisiėmėme nemažą atsakomybę, nes iššūkiai pasitinka kiekviename žingsnyje. Kai prie mūsų prisijungia naujas narys, visos perspėjam, kad nesijaudintų, pradžia būna ypač sunki – pas mus tai normalu. Po kelių mėnesių paklausus: ”na kaip?”, visada būna tas pats atsakymas: “sunkiau nei tikėjausi”.

Ir fizinis nuovargis yra mažiausiai reikšminga dalis. Kai dirbi mažame kolektyve, praktiškai vienoje patalpoje reikia atiduoti gerokai daugiau savęs nei būtum pats sau vienas atskirame kabinete. Tada ir prasideda gėris ir grožis – komanda yra žymiai stipresnė nei tie patys septyni atsikrai. Ypač jeigu jie stengiasi ne tik dėl klientų, gaminių, bet ir dėl viena kitos. Mūsų tikslas, kad darbas būtų kuo mažiau monotoniškas. Pavyzdžiui kiekviena iš trijų siuvėjų moka taip pat gerai sukirpti, dienos bėgyje jos keičiasi operacijomis.”

“Lietuvoj tiek talentingų žmonių ir daiktų gražesnių nei mūsų, bet daiktų mes nepardavinėjame. Pas mus žmonės randa idėją, ryšį, pasitikėjimą ir ramybę, kad viskas bus taip, kaip jiems būtų geriausia.”

 Justina tęsia: “Aš visas komandos nares laikau savo verslo partnerėmis, todėl visada dalinuosi patarimais, žiniomis, informacija, aiškinu kaip veikia rinka. Dar daugiau dėmesio skiriame komandos vidinei temperatūrai, emocinei būklei, siekiu, kad jos siektų ne tik profesionalumo, bet ir asmeninio augimo.”

Išskirtinis komandos susitelkimas darbui yra didžiausias “Keturios kėdutės” pranašumas. “Lietuvoj tiek talentingų žmonių ir daiktų gražesnių nei mūsų, bet daiktų mes nepardavinėjame. Pas mus žmonės randa idėją, ryšį, pasitikėjimą ir ramybę, kad viskas bus taip, kaip jiems būtų geriausia.” – išgrynintus pranašumus apibūdina komandos lyderė.

Tradiciškai baigdami pokalbį Justinos klausiame apie svajones. “Aš svajoju, kad dabartinė komanda nenustotų augti ir tobulėti – labai didžiuojuosi savo merginomis. Šiemet įvykdėme daug vidinių pokyčių, visiems reikėjo daug mokytis. Dabar jau laukiu stabilumo ir ramybės. Tikimės, dar labiau įsitvirtinti užsienio rinkose, bet jokiu būdu nepamesti to, ką sukūrėme Lietuvai. Labai lengva lėkti keturmyliais žingsniais, bet tada lygiai taip lengva ir prarasti vertybes, dėl ko visa tai darai, todėl sau asmeniškai palinkėsiu rasti laiko dažniau sustoti ir pasitvirtinti, kad esu ten, kur visada norėjau būti”. – artėjant metų pabaigai palinki sau Justina.

Susipažinkite:
Facebook: 4 kedutes
Instagram: 4 kedutes
El. parduotuvė: www.4kedutes.lt