Mylima veikla prasideda nuo paprasčiausio noro kurti. Nuo mokyklos laikų gaminusi papuošalus sau ir artimiesiems bei pro įvairių siuvimo detalių parduotuves kadaise negalėjusi ramiai praeiti kūrėja Ineta Žukauskaitė – Rauluškevičė vieną dieną prieš ketverius metus impulsyviai sukūrė paskyrą socialiniuose tinkluose, skirtą parduoti savo sukurtus papuošalus. Tačiau tai buvo startas kūrėjos prekiniam ženklui „Inema“, kurio pavadinimas, pasufleruotas mylimojo, tikslingai simbolizuoja magiją ir paslaptingumą, apjuosiantį Inetos gaminius. Taigi, šiandien su Ineta šnekučiuojamės apie neblėstančią papuošalų kūrybą, unikalius aksesuarus ir ateities svajones.
Kai gyvenimas sukasi aplink kūrybą

Prisimindama pirmuosius savo prekinio ženklo žingsnius, Ineta neslepia, jog sprendimas sukurti puslapį, skirtą parduoti papuošalus, nebuvo pats drąsiausias gyvenime žengtas žingsnis. „Kūrėjų Lietuvos rinkoje yra tikrai daug, tačiau tikėjau ir tebetikiu, kad kiekvienas esame kitoks. Kažkur širdyje neabejojau, kad ir aš rasiu klientes savo papuošalams.“- teigia Ineta.

Inetai atrasti savo auditoriją pavyko. Tačiau, kūrėjos teigimu, kaip ir kiekvieno prekių ženklo gyvavime, kiekvieną dieną reikia atkakliai dirbti ir nepasiduoti sunkumams. Svarbiausia juos įveikti ir paversti savo stiprybėmis.

„Kartais kuriant verslą pačiam, tenka būti „žmogumi orkestru“, kuris turi atlikti įvairiausias funkcijas, išlikti pozityviu ir kūrybingu“

„Kiekvieno žmogaus gyvenime gausu iššūkių, o kai gyvenimas sukasi aplink kūrybą, viskas tampa kiek sudėtingiau. Kūrėjui visada svarbu stebėti rinką, tobulėti, pasiūlyti kažką naujo. Taigi, kartais kuriant verslą pačiam, tenka būti „žmogumi orkestru“, kuris turi atlikti įvairiausias funkcijas, išlikti pozityviu ir kūrybingu. Tai  kartais tikrai sudėtinga.“ – patirtimi dalinasi „Inema“ įkūrėja.

Kūrėja tikina, kad ji – maksimalistė, visada reikalaujanti iš savęs ypač daug. „Tiek kurdama, tiek prieš išsiųsdama gaminį, kokį milijoną kartų tikrinu, ar tikrai nėra trūkumų, ar viskas gerai su įpakavimu.“- pasakoja papuošalų autorė.

Verslios moters perfekcionizmas tapo „Inema“ papuošalų kokybės įrodymu. Aukštų reikalavimų sau, detalėms ir patiems gaminiams kėlimas atima nemažai energijos. Taigi, Ineta teigia, kad tokią būseną geriausiai padeda įveikti poilsis.

„Vos tik pajuntu, kad perdegsiu, tiesiog atitrūkstu. Nespaudžiu savęs kurti, nes manau, kad prastos emocijos gali persikelti į gaminį, o jį gavęs žmogus tai gali pajusti. Taigi, kelios dienos su šeima, artimaisiais, laikas gamtoje keliaujant, atrandant naujas vietas ir erdves mane visada atgaivina. Pailsėjusi grįžtu su pliūpsniu energijos, kurį visada noriai atiduodu tik kūrybai.“- pasakoja pašnekovė.

Papuošalai, subrendę kartu su kūrėja

Inetos teigimu, kuriami papuošalai augo, keitėsi ir brendo kartu su ja. Kiekvienas gyvenimo etapas atsispindėjo būtent juose.

„Pirmieji mano kurti papuošalai dar mokyklos laikais buvo masyvūs, blizgūs ir ekstravagantiški. Man bręstant, kolekcija kito. Ji pasipildė odos gaminiais, rankinėmis, nes išaugo mano pačios poreikis tam tikro dizaino kokybiškoms rankinėms, o pasirinkimo rinkoje tuo metu nebuvo. Man susiformavus kaip asmenybei, papuošaluose ir aksesuaruose atsirado daugiau elegancijos, minimalizmo.“- apie virsmą dalinasi kūrėja.

Prekinio ženklo „Inema“ kūrėjos teigimu, tapimas mama taip pat suformavo poreikį šį išskirtinį gyvenimo etapą įamžinti papuošalų kūryboje. Pasak jos, greitu metu pasirodys simbolinė kolekcija, kuri neš aiškią ir jai kaip mamai brangią žinutę.

Papuošalų pasirinkimas reikalauja atidumo

„Lietuvos kūrėjų“ klubui priklausančios kūrėjos teigimu, ne tik renkantis rūbus, bet ir papuošalus, reikalingas atidumas. Pasak moters, papuošalus besirenkantiems, pirmiausia verta atsižvelgti į jų kokybę. „Papuošalui ypatingai svarbi yra kokybė, o tai, žinoma, lemia naudojamos medžiagos. Rinkitės tik natūralių akmenų, tikrų kristalų ir iš kokybiško metalo pagamintus papuošalus. Juos įsigykite tik iš patikimų pardavėjų ir nepamirškite, kad kokybiškas aksesuaras negali būti pigus, nes medžiagos jam pagaminti kainuoja pakankamai daug, jau neskaitant autoriaus darbo, idėjų ir pan.“ – patirtimi dalinasi pašnekovė.

Pašnekovė atkreipė dėmesį ir į tai, kad labai svarbu papuošalus derinti prie veido formos: „Jei papuošalus rinksitės tinkamai, jie ne tik papildys jūsų stilių, tačiau taip pat išryškins ir jūsų patraukliausius veido bruožus.“

Papuošalų kūrime svarbiausia vizija, minimalizmas ir elegancija

„Inema“ prekių ženklo įkūrėjos teigimu, jos kūrybinė vizija aiški, todėl gaminti papuošalus pagal individualius užsakymus, kurie neatspindi vizijos – būtų per daug sudėtinga.

„Džiaugiuosi, kad mano klientės pasitiki mano skoniu ir leidžia būtent man nuspręsti, koks turėtų būti galutinis papuošalo variantas. Tačiau, jeigu nutiktų taip, kad gaučiau užsakymą, neatitinkantį mano vizijos, tikriausiai nesutikčiau jo pagaminti. Tiesiog pažįstu save ir suprantu, kad būtent toks darbas būtų ne apie mano kūrybą, o papuošalo gaminimą tik dėl finansinių paskatų. Man tai yra nepriimtina.“ – atviravo Ineta.

Todėl kalbėdama apie savo kuriamus papuošalus, kūrėja neslėpė, jog jos kūryboje svarbiausia – minimalizmas, elegancija ir kažkiek klasikos, kuri kartais pasipildo „kitoniškumo“ prieskoniu.

„Mano papuošalai skirti moteriai, kuri nori žydėti, augti, skleisti savo moteriškumą ir sukurti aplink save pasitikėjimo savimi aurą.“

„Tokie papuošalai yra universalūs ir jie puikiai dera prie laisvalaikio aprangos. Tuo pačiu jie puikiai atrodo prie elegantiškos suknelės. Mano papuošalai skirti moteriai, kuri nori žydėti, augti, skleisti savo moteriškumą ir sukurti aplink save pasitikėjimo savimi aurą. Tai – papuošalai, kurie gali pasakoti istorijas apie kiekvieną moterį – nuo paaugliškos, besiformuojančios iki brandžios ir išmintimi spinduliuojančios moters.“ – šypsosi kalbėdama Ineta.

Ateities svajonėse – prekinio ženklo augimas

Pašnekovė teigia, kad šiuo metu ji turi nemažai svajonių, susijusių su prekiniu ženklu, tačiau jos – labai žemiškos. Pirmiausia pašnekovė viliasi plėsti asortimentą:  „Visada žinojau kokius produktus noriu pasiūlyti savo klientėms ir koks asortimentas turi būti plėtojamas po mano prekės ženklu. Tačiau kiekvienas kokybiškas gaminys reikalauja laiko, kruopštumo ir bandymų. Taigi, man gana sunku pristatyti viską, ką noriu „čia ir dabar“. Tačiau, kai galiausiai kūrybinės idėjos ir galimybės išsigrynins, tai asortimente bus gausu ne tik papuošalų.“

Taip pat, kūrėjos teigimu, viena didžiausių svajonių – jauki studija. „Visa ši pasaulinė pandemijos situacija ir dukrytės gimimas planus įsirengti studiją kiek pristabdė. Tačiau tikrai žinau, kad artimiausiu metu, jaukioje aplinkoje gros rami muzika, visus pasitiks mano augintinis ir čia gardžiam puodeliui ar ramiam pašnekesiui galėsiu pakviesti savo klientes.“- svajingai interviu užbaigia kūrėja.

Daugiau kūrėjos dirbinių galite rasti: https://inema.lt

Facebook: https://www.facebook.com/InemaDesign/

Instagram: https://www.instagram.com/inema_design/