Pamažu artėja gražiausios metų šventės – Šv. Kalėdos ir Naujieji metai. Taigi, ypatingas šventinis laukimo laikas įpareigoja pradėti galvoti apie jaukias ir prasmingas dovanas mylimiems žmonėms. Svarbiausia, kad siekiant išrinkti mielą dovaną, tikrai ne visada reikia išleisti solidžią sumą pinigų. Mes parengėme jums sąrašą atrinktų lietuviškų prekinių ženklų siūlomų dovanų iki 15 Eur, kurios nudžiugins ir nustebins jūsų artimuosius. Rinkitės šias idėjas ir nustebinkite kolegas, bičiulius, artimuosius – jos gali būti dovanojamos tiek kaip pagrindinė dovana, tiek tapti puikus priedas prie Jūsų rankomis iškeptų sausainių ar būti komplektuojami į didesnius rinkinius šeimoms.

AUREART – tai žaismingai išpieštus ir ištapytus daiktus interjerui bei dovanoms siūlantis prekių ženklas. Jo asortimente galima rasti įvairiausių mielų mažmožių – nuo medinių dekoratyvinių namukų iki krapštukinių ir vintažinių cementinių sukulentų vazonų. Neabejojame, kad įspūdį jūsų mylimiesiems tikrai paliks dekoratyvinis angelas su žvaigždute už 13 Eur, betono vazonėlis „Baltas Volkswagen“ už 10 Eur arba miniatiūriniai, spalvingi raktų pakabukai, kurių kaina prasideda vos nuo 7 Eur.

AVILIO ISTORIJOS – ekologiškas Smaidrių šeimos bitynas, Dieveniškių regioniniame parke veikiantis dar nuo 2015 m. Bityne zujančios bitutės rūpinasi, kad į medaus ir vaško gaminius sutilptų gausybė meilės, nuoširdžių istorijų, tikrumo bei kokybės. Savo mylimuosius tikrai nustebinsite kalėdinėmis dovanėlėmis „Rogutės“ po 3.5 Eur, įvairių skonių medumi nuo 2.8 Eur arba pievomis kvepiančiomis arbatinėmis bičių vaško žvakutėmis, kainuojančiomis po 8 Eur už rinkinį.

BALTIJOS KVAPAI – čia gimsta viliojančiai kvapnios ir kokybiškos sojų vaško žvakės. Kūrėjai joms naudoja augalinius aliejus ir natūralų sojų vašką, kurį išpila rankomis ir sukuria aromatingą istoriją. Jei ieškote dovanos artimiesiems, kurie puoselėja gamtą ir ieško būdų namams suteikti harmonijos ir jaukumo, rekomenduojame juos nustebinti kvepiančiomis sojų žvakėmis „Įkvėpimas“, „Smilkalai ir mira“, „Kūčių naktis“, „Trobelė pusnyne“, „Ąžuolas ir gintaras“ ar „Šiltas sapnas“. Jų kainos svyruoja nuo nuo 12 iki 15 Eur. Taip pat rasite po 5-6 val (1 vnt.) degančių arbatinių žvakelių rinkinį „Kvepia Lietuva“ už 9.6 Eur.

BOHO BOW – nuostabūs subtilios vaikystės detalių kūrybos namai, kuriuose gimsta žaviausi plaukų segtukai, plaukų gumytės, lankeliai ir galvajuostės, kuriomis nesinorės nustoti dabintis net praėjus šventiniam laikotarpiui. Visas mergytes tikrai nudžiuginsite padovanoję pastelinių spalvų aksominius bei velvetinius plaukų segtukus, kainuojančius vos nuo 3 Eur/vnt.

BY VAIDA PETREIKIS – jaukių ir žiemiškų interjero detalių karalystė, kurioje skoningai veliami įvairiausi gaminiai, sušildysiantys ir kūną, ir sielą. Jauki dovana artimiesiems – veltos gilės ar gnomai, kuriais galima puošti tiek iš gamtos parsineštas šakeles, tiek dovanų pakuotes ar kalėdinę eglutę. Šių rankų darbo dirbinių kaina – nuo 7 Eur.

DO STYLE – ir kūdikių, ir suaugusiųjų šiluma besirūpinantis prekinis ženklas, kuriam svarbus tvarumas ir išskirtinė kokybė. Čia rasite tikrai ne vieną šiltą ir piniginės per daug neištuštinsiančią dovaną, kuri pradžiugins mylimuosius. Patiems mažiausiems šeimos nariams rekomenduojame pirmąsias megztas kojinytes naujagimiui iš avies vilnos už 7 Eur, o suaugusiems – margas, žaismingas, tvarias kojines iš siūlų likučių už 12 Eur.

G’DAY COFFEE ROASTERS – šviežiai skrudinta kava iš egzotiškiausių pasaulio kampelių. Čia gyvena skoniai, kurie privers naujai pamilti kavą ir pažinti jos teikiamą neapsakomą malonumą kūnui. Tai – ne tik puikiai nuteikianti, tonizuojanti, bet ir praktiška dovana tikram „kavomanui“ ar „kavomanei“. Juos tikrai nustebinsite braziliškų ir etiopiškų pupelių kava „Jazzy Lama“, Burundžio skonio kava „Burundis Yandaro“ ar rudojo cukraus bei slyvų skonio natomis išmarginta kava „Peru Amazonas“. Pastarąsias įsigyti galima nuo 8 iki 11,50 Eur prekių ženklo el. parduotuvėje.

GERŲ MINČIŲ ŪKIS – tai pajūryje įsikūręs gurmaniškų skonių aviečių ūkis, besirūpinantis, kad smaližiams netrūktų skanumynų. Jų kasdienybę šiais metais per Kalėdas ir Naujuosius metus galite pasaldinti skaniomis dovanėlėmis, kaip aviečių džemai su šokoladu, baziliku ar net čili pipirais. Viena labiausiai intriguojančių naujienų – avietinis BBQ padažas. Visų produktų kainos svyruoja nuo 3,99 iki 4,99 Eur. Galima rinktis rinkinius iš 2, 3, 4 skonių.

GOOD EVE – tvarumu, gamta ir vertybėmis alsuojantis prekinis ženklas, kuris tėviškėje užaugintus rugius ir gėles transformuoja į išskirtinio grožio vainikus. Kiekvienas „Good eve“ papuošimas – riboto kiekio, todėl namų jaukumas su šiomis dekoracijomis bus ir įkvėptas gamtos, ir unikalus. Puiki dovana – vainikas „Karūna“ ar šiaudinių žaisliukų rinkinius eglutei, kuriuos įsigyti galite nuo 15 Eur.

GYVAS MEDUS – ekologiškas, tvarus ir estetiką mėgstantiems smaližiams subalansuotas prekinis ženklas, siūlantis tikrą gyvenimo eliksyrą – medų. Vos nuo 8,90 Eur „Gyvo medaus“ parduotuvėje rasite tiek pavienius natūralaus medaus indelius dizaino prizais apdovanotoje pakuotėje, tiek gyvais ir džiovintais augalais puoštus medaus rinkinius šventiniam stalui.

IM GALVAJUOSTĖS – galvajuosčių rojus, kuriame – platus asortimentas plaukų aksesuarų visiems sezonams. Šia praktiška dovana tikrai apsidžiaugs tiek mamos, tiek dukros, tiek kolegės, kurioms svarbus patogumas. Tad įvairiais raštais ir spalvomis margintas, iš įvairių audinių pasiūtas galvajuostes, kaip dovaną, galite įsigyti vos nuo 12 Eur.

INETA.PETRĖNAITĖ.ART grakštumu, estetika ir natūralumu apjuostas prekinis ženklas, siūlantis itin kūrybiškas smulkias dovanėles, nepaliksiančias abejingų. Čia galima rasti ir rankų darbo atvirukus, ir paveikslus, ir net Kalėdų vainikus. Gražius žodžius užrašykite į rankų darbo atviruką, kainuojantį nuo 4 Eur, o kartu su juo galite mylimus žmones nustebinti ir itin jaukiais vaškiniais eglės žaisliukais už 7 Eur.

KA NOR’S GRAŽAUS kviečia artimuosius stebinti dėmesiu ir ranka rašytais atvirukais. Įsileiskite kalėdinių sveikinimų rašymo ranka tradiciją į savo namus – tai bus nepamirštamas užsiėmimas visai šeimai ir neabejotinas laimės pliūpsnis artimųjų šeimoms. Išsirinkite rankų darbo atvirukus, kurių kaina vos po 1.8 Eur.

KAMKAM CANDLES prieš gražiausias metų šventes Jums paruošė gausybę dovanų pasirinkimų pagal kiekvieno kišenę. Kiekvieną nustebins praktiška dovana – automobilio kvapukas po 6 Eur ar aromatų jūroje paskandinantis namų kvapas po 10.50 Eur. Žvakių solidžiose pakuotėse ir gražaus stiklo induose įsigysite vos nuo 8.5 Eur, o dovanų rinkinių kainos prasideda nuo 10.60 Eur.

LAI SĄLA širdis ir gyvenimas! Saldumu nuspalvinto džiaugsmo tikrai nebus per daug – dovanokite dviejų skonių šokoladinį avinžirnių ir riešutų kremą po 5 Eur arba įvairiausių skonių karameles po 4,7 Eur, kurias jau spėjo įsimylėti mūsų skaitytojai. Dovanų rinkinys Lai sąla širdis ir gyvenimas, kurį sudaro abu „Šokoladienės“ skoniai dailioje dėžutėje kainuoja 12.5 Eur.

MARGAS MIŠKAS gero laiko šeimoje, žaidžiant azartiškiausius klasikinius žaidimus, ambasadoriai Jus kviečia dovanoti ilgas dėmesio akimirkas vieni kitiems. Tai žaidimai, kuriems nėra amžiaus cenzo, tad dovaną gavęs anūkas galės iškviesti žaidimui senelį ir netgi prosenelį, o vyriausias giminės pusbrolis savo mylimą tetą. Kalėdiškai pasipuošę „Kryžiukai – nuliukai“, kurių tarpuose įsiterpė žaliosios eglutės arba vienas populiariausių žaidimų šio prekių ženklo asortimente – „Šoklys“ Jums kainuos po 15 Eur.

MINIMAL DETAILS – prekinis ženklas, krisiantis į širdį kiekvienam estetikos ir minimalizmo mėgėjui. Šių kūrėjų rankų darbo interjero detalės stilingiems namams gali tapti puikia dovana ir jūsų mylimiesiems. Galbūt juos sužavėsite išskirtinio dizaino smilkaline „Lips“ už 14 Eur? O galbūt skulptūrine žvakide „Rainbow arch“ už 13 Eur, ar tiesiog žaviu, iš jesmonito pagamintu, indeliu su dangteliu smulkiems daiktams už 9 Eur?

PELĖDOS DIRBTUVĖgamtos, estetikos ir kūrybiškumo paliestas prekinis ženklas, kurio asortimente vyrauja gamtos motyvais marginti papuošalai. Ir jaunai, ir vyresnei damai šiemet širdį paglostyti galite sage „Laukų auksas“ už 15 Eur, ar sidabriniais auskarais „Kavos?“, kainuojančiais 15 Eur. Ieškantiems dovanų su Lietuvos simbolika puikiai tiks sagė „Mūsų trispalvė“ už 14 Eur.

PIEVŲ IEVA. Ar esate valgę skaniausios granolos savo gyvenime? O gal tuo ypatingų pusryčių ritualu norite pasidalinti su sveiką gyvenseną pradėjusia propaguoti drauge ar įkvėpti mylimąjį vis dažniau rasti laiko bendriems pusryčiams. Jums nebereikia nieko ieškoti – viskas Jums pateikta šioje apžvalgoje. Išsirinkite „Keto granolą“ ar „Ciberžolės granolą“ po 14 Eur arba į rinkinius įdėkite skaniausių priedų – džiovintų mangų po 5 Eur, kokosų traškučių po 4-5 Eur.

SAULYTĖS VARLYTĖS rankomis austų aksesuarų magija nustebins net pačius išrankiausius. Knygų skaitytojus tikrai nudžiugins knygų skirtukas „Ačiū“ už 14 Eur ( tai puiki dovana ne tik Kalėdų proga, bet ir tiems, kuriems norite nuoširdžiai padėkoti). Jeigu visa širdimi palaikote Ukrainą, o gal norite pasveikinti mūsų šalyje savo ateitį kuriančius brolius ir seseris – geltonai mėlyna apyrankė kainuoja 9 Eur. Universali dovana bus smėlio spalvos austa apyrankė, kurios kaina taip pat 9 Eur.

SIUVIMO MAGIJA – tai lininių kalėdinių žaisliukų rinkiniai, kurie nepaliks abejingų. Skirtingų spalvų ir nepasikartojančių raštų siuvinėti žaisliukai ištirpdys kiekvieno širdis. Juos galima pakuoti kaip dekoraciją prie dovanų rinkinio arba visą rinkinuką dovanoti su dėžutė, tuo labiau, kad 6 vnt. žaisliukų dėžutėje kainuoja vos 15 Eur. Šios dekoracijos yra labai riboto leidimo ir jos pristatomos tik per „Lietuvos kūrėjai“ kanalą.

SILVIA CERAMIC – prekių ženklas, kurio dėka pasaulį išvysta spalvingi, istorijas kuriantys keramikos gaminiai, kurie praturtins kiekvieno namus. Puiki dovana šiemet – margas ir žavus espresso ar cappuccino tipo puodelis maloniems kavos ar arbatos gurkšnojimams. Šias dovanas su kurėja susisiekę socialiniuose tinkluose įsigysite vos nuo 10 Eur.

SKAITAU NUO GIMIMO sukurti mokomieji kortelių rinkiniai skirti vaikams nuo pat pirmųjų gyvenimo dienų. Tvirtos (kad tarnautų ilgai), saugios (užapvalintais kampais), su geros kokybės nuotraukomis baltame ar juodame fone. Lavinamosios kortelės skirtos pažinti ir mokytis per vizualus ir žaidimą. Supakuota tvirtoje ir patogiai atidaromoje dėžutėje. Mokomųjų kortelių rinkiniai „Paukščiai“ ir „Vabzdžiai“ kainuoja po 14.79 Eur.

STALO SKALŪNAS – rankų darbo gaminius namų jaukumui siūlantis prekinis ženklas, kurį dažnas identifikuoja per subtilius dizainus ir klasikinį stilių. Kūrėjų parduotuvėje rasite dovanų ir iki 15 Eur. Pavyzdžiui, rekomenduojame žvakidę „Friendship“ už 8 Eur, skalūno stalo padėklus nuo 14 Eur, ar stalo lėkštes nuo 12 Eur.

ŠOKOLADO NAMAI – 15 metų gyvuojantys, smaližius lepinantys šokolado gamintojai, kurių tikslas – ne tik pasaldinti gyvenimą, bet ir sukurti mažą šventę savo pirkėjams. Padovanokite šią skanią patirtį ir savo mylimiesiems. Pavyzdžiui, rankų darbo triufelių rinkinys „Šokolado namuose“ kainuoja 9 Eur, čili saldainių rinkinys gurmanams taip pat kainuoja vos 9 Eur, o rankų darbo šokoladinius paveikslėlius čia įsigysite vos nuo 4,50 Eur.

TERRAZZO | BETONO NAMAI – prekinis ženklas, kurio kūrėjų rankose betonas sušyla ir tampa išskirtinėmis interjero detalėmis namams. Asortimente puikuojasi vazonai, smilkalinės, indeliai, padėkliukai ir kiti dekoro elementai, namams suteikiantys išskirtinumo. Šie gaminiai yra išmaudyti  impregnanto vonioje ir juos galima naudoti net sąlyčiui su maistu. Dovanų kainos nuo 8 Eur.

WOODYMOODLT – unikalių ir natūralių medžio dirbinių namai, kuriuose gyvena mediniai žaislai ir dekoro detalės. Neabejojame, kad šventinė nuotaika artimiesiems sukils dar labiau, jei padovanosite jiems kabyklą „Paukštis“ už 9 Eur ar iš tikro lietuviško beržo pagamintą pieštukinę už 12 Eur.

Kūrėjų gaminius apžiūrėti iš arčiau bei įsigyti galite jų internetiniuose puslapiuose arba jų socialiniuose tinkluose. Į juos pateksite paspaudę ant paryškinto prekinio ženklo pavadinimo šiame sąraše. Taip pat visus šiuos prekių ženklus surasite mūsų puslapyje pagal abėcėlę „Lietuviški prekių ženklai“ ir galėsite susipažinti su platesniu jų asortimentu ir kainomis.

Linkime jaukių ir įspūdžių kupinų didžiųjų metų švenčių!