Jau tapo tradicija, kad dešimtys Lietuvos menininkų, dizainerių ir kitų kūrėjų prieš Kalėdas Babtyno dvare susiburia į ypatingą renginį – jungtinę savo darbų fotosesiją. Jos tikslas – paskatinti mūsų šalies gamintojus burtis draugystei ir parodyti, jog jų produkcija gali leisti susikurti tobulus įvaizdžius, įgyvendinti gražiausio dekoro idėjas ir sukurti nepaprastą artėjančių švenčių laukimo nuotaiką.

Šis projektas be galo sudėtingas. Visada siekiame suteikti progą pasirodyti mažiau žinomiems prekių ženklams, kuriems profesionalios fotosesijos su modeliais, makiažo meistrais ir plaukų stilistais, dvaro aplinka ir profesionalų komanda – tik ateities galimybė ir šiuo metu niekaip neįkandama prabanga.

Dirbdami su mažesniais kūrėjais mes susiduriame ir su papildoma rizika. Kadangi dalyviai visus gaminius siuva arba gamina tik pagal užsakymą, vadinasi, ir fotosesijai iš anksto reikia numatyti spalvas, dydžius, modelius. Bet koks pasikeitimas, susirgęs vaikas, nebegalinti atvykti šeima, pasibaigęs audinys ar siūlai tiekėjų sandėliuose keičia bent 5–6 įtrauktų autorių darbus“, – apie organizavimo kompleksiškumą pasakoja viena iš projekto organizatorių, Lietuvos kūrėjų bendruomenės ir klubo vadovė, portalo „Brandtracker.lt – Lietuvos kūrėjai“ iniciatorė Rita Čiapaitė-Baublienė.

Ši kalėdinė fotosesija – didžiausias iki šiol organizuotas tokio pobūdžio renginys Lietuvoje, o gal net ir visame pasaulyje. Jame dalyvavo beveik 40 prekių ženklų. Nors džiugu matyti, kad šalies menininkai vis dažniau susiburia į jungtines fotosesijas, tačiau Lietuvos kūrėjų bendruomenės organizuojami projektai nuo visų kitų skiriasi tuo, jog visu pasiruošimo laikotarpiu vyksta kūryba. Visų interesai yra vienodai svarbūs, su kiekvienu autoriumi derinama, kaip jis mato savo daiktus, ką reikia numatyti, siekiant juos atskleisti, kokie žmonės, veidai atitinka kuriamą nuotaiką.

Šioje ypatingoje šventėje dalyvavo ir nuostabi šokėjos Gintarės Slausgalvienės šeima. Veikli moteris su mergytėmis minkė tešlą, ruošė stalą, puošėsi specialiai šiam renginiui sukurtomis suknelėmis, dabino eglutę ir kartojo, jog jaučiasi it per gražiausias metų šventes. „Labai gaila, kad vyro darbai ir projektai susidėliojo taip ir jis šiandien negalėjo būti su mumis, nes tik tiek trūko, kad būtų buvusios tikros Kalėdos“, – įspūdžiais dalijosi Gintarė.

Organizatoriai dėkoja visiems dalyviams, kad šie taip dėmesingai ir geranoriškai įsitraukė į projektą. Šiais metais prie itin daug teigiamų atsiliepimų, kurių sulaukta parodžius užkulisius, prisidėjo ir kaip niekad stipri komanda. Visos atvykusios ir modeliais tapusios šeimos dvelkė nepaprastumu tikrumu, o vaišinantis gardžiais valgiais net atrodė, lyg būtų pažįstami daug metų. Pasiruošimas fotosesijai užtruko pustrečio mėnesio, fotografuojama buvo 12 valandų. Visi rezultatai bus publikuojami žurnalo „Lietuvė“ gruodžio numeryje.

Akvilės Razauskienės nuotraukos