Pliušiniai meškinai – tikriausiai pats žaviausias vaikystę simbolizuojantis atributas, kuris namams suteikia jaukumo, o juos glaudžiantiems – ramybės bei šilumos. Todėl prisiminimų meškinus siuvanti, sėkmingai pardavinėjanti, o visus gautus pinigus įvairioms organizacijoms aukojanti Skaistė Paulauskienė, atvira – jos įkurtas ne pelno siekiantis prekinis ženklas „Cozzzy“ skirtas skleisti gėrį ten, kur jo trūksta. Kiek anksčiau kalbinę kūrėją apie šios prasmingos veiklos ištakas, šiandien tęsiame pažintį su Skaiste ir „Cozzzy“ meškinais.
Pandemija apsunkino fizines paramos iniciatyvas, tačiau meškinai ir toliau sėkmingai keliauja į naujus namus

Pradėdama pokalbį, Skaistė neslėpė, kad iki karantino pradžios, didžioji dalis jos veiklos buvo susijusi su fiziniais paramos projektais, o šiuo metu – tam galimybių gana mažai: „Šiandien prisidėti prie fizinių paramos projektų, kad ir kaip norėtųsi, galimybių nebėra tiek daug, o ir pati vengiu didelių renginių, nes pandemijos padariniai stipriai palietė mūsų šeimą.“

Nors, Skaistės teigimu, susiklosčiusi situacija kiek liūdina, galimybės remti organizacijas bent jau nuotoliniu būdu – išlieka. Svarbiausia, kad meškiai nepraranda susidomėjimo. 

„Didieji meškinai turi 2 sezonus – vasaros, kai juos renkasi krikštynoms ar dovanoti būsimoms mamoms bei žiemos, kai pirkėjai ieško išskirtinės dovanos Kalėdų proga. Tad ruduo bei pavasaris dažniausiai būna ramesni – tada galiu skirti daugiau laiko naujų idėjų įgyvendinimui bei testavimui. Šiuo metu artėja Kalėdos, todėl, pamažu, tendencingai auga ir įmeškintų meškinų skaičius.“ – pasakojo Skaistė.

Pagrindinis „Cozzzy“ meškinų kūrimo variklis – socialinė atsakomybė

Kūrėja, kalbėdama apie socialines iniciatyvas ir paramą „Cozzzy“ vardu, atviravo, jog iki šiol nebuvo jokio konkretaus plano, ką ir kada remti. Skaistei tiesiog visą laiką buvo itin svarbu gerinti įvairių likimo posūkių paliestų žmonių aplinką, su kuria susidurdavo, tačiau dažniausia paramos kryptis – vaikai: „Paramos projektai visada, daugiau ar mažiau, buvo susiję su vaikais. Tai – sergantys sunkiomis ligomis, gyvenantys be tėvų ar tie, kurie į pasaulį atėjo anksčiau.“

„Šis meškių verslas – ne pelno siekiantis. Todėl per visus metus, kiek aš juos kuriu,  tikrai daugiau paaukojau nei gavau pajamų. Šis tikslas, be jokios abejonės, ir toliau liks vienas iš pagrindinių „Cozzzy“ meškių kūrimo variklių. Tačiau, neslėpsiu, ateityje planuoju meškių naujiems šeimos nariams pateikti ataskaitą ar žinutę, prie ko jie prisidėjo pirkdami vieną ar kitą meškį. Taip pat svarstau apie visų paramos krypčių, kurios man svarbios, suskirstymą pagal spalvas. Pavyzdžiui, rožiniai ir žydri meškiukai – vaikams, sergantiems onkologinėmis ligomis, violetiniai – ankstukams ir kt.“ – kūrybinio polėkio pagrindais dalijosi Skaistė.

Meškinus vis dažniau renkamasi personalizuoti

Skaistės teigimu, meškinų, iškeliavusių į naujus namus – labai daug. Ir nors ne visi dalinasi istorijomis, labai smagu pamatyti įspūdžius, sužinoti, kaip meškinams sekasi įsikurti naujoje aplinkoje, ypač, kai šiandien dažnai pastebima tendencija meškinus personalizuoti.

„Sulaukiu ir individualių užsakymų, kaip, pavyzdžiui, pasiūti meškiną iš senelio marškinių, ar iš tam tikro audinio. Tai tik parodo, kad žmonės meškinus renkasi atsakingai ir kruopščiai, apgalvodami kiekvieną smulkmeną.“

„Neretai žmonės kreipiasi dar nežinodami, kurio meškino nori, tad kartais renkamės kartu. Vis dėlto sulaukiu ir individualių užsakymų, kaip, pavyzdžiui, pasiūti meškiną iš senelio marškinių, ar iš tam tikro audinio. Tai tik parodo, kad žmonės meškinus renkasi atsakingai ir kruopščiai, apgalvodami kiekvieną smulkmeną. Tai, kad meškinus vis dažniau personalizuoja – mane labai džiugina, nes tai – tikras įrodymas, kad žmogus skiria ypatingą dėmesį žmogui ar vaikui, kuriam jį dovanoja.“, – įžvalga pasidalino Skaistė.

Tarp gausybės klasikinių meškučių – naujienos

Šiuo metu Skaistė klasikinių meškučių asortimentą papildė sentimentaliu suvenyru – meškučiais pakabukais. 

„Pagrindinė idėja buvo dovana vyrui ir dukros tėčiui, kad vykdamas į verslo komandiruotę, šalia savęs turėtų kažką, kas primintų jo mažąją princesę. Pasiuvus mažąją „Cozzzy“ meškio versiją, man ji taip patiko, kad pasisiuvau ir sau, kaip aksesuarą kuprinei. Iš šio mažo asmeninio projektėlio kilo mintis, kad tai galėtų būti puiki dovana tėčiams ar mamoms.“ – pasakojo Skaistė.

Kūrėjos teigimu, kyla ir daugiau pakabuko pritaikymo idėjų: „Tai netgi galėtų būti prasminga dovana būsimam tėčiui ar seneliams, norint pranešti apie šeimos pagausėjimą. Taip pat, kadangi meškučiai bus supakuoti į aksominę dėžutę su užrašu „Get Cozzzy in your home“, tai galėtų būti puiki dovana kraustantis į naujus namus, įkurtuvių proga.“

„Cozzy“ meškinai – kiekvieniems namams, kiekvieno skoniui

„Kaip minėjau anksčiau, kiekvienas meškis, kad ir kokios jis būtų spalvos, suranda namus. Nors būna ir tokių atvejų, kad pasiuvus tam tikrą kiekį vienos spalvos meškių, lieka tas paskutinis, kuris kantriai laukia savo naujos šeimos net kelis metus. Na, o kartais pasitaiko, kad po kelių metų visiems prisireikia būtent tokio meškio, kurio jau seniai nebėra asortimente. Vis dėlto siekdama išlaikyti riboto leidimo kolekcijas, manau, jog spalvų asortimentas plėsis.“ – pasakojo Skaistė.

Kūrėjos teigimu, spalvų poreikiai tolygiai kinta ir su juos globojančiais: „Pastelinių spalvų meškius labiau mėgsta suaugusieji, kurie derina juos prie interjero, tačiau, kiek rodo mano patirtis, vaikai dažniau renkasi ryškių spalvų meškius.“

Svajonė – ir toliau sėkmingai skleisti gėrį 

„Pagrindinė svajonė visada buvo ir bus, kad „Cozzzy“ meškiai sietųsi su socialiniu atsakingumu bei gėrio skleidimu ne tik Lietuvoje bet ir už jos ribų. Tačiau kartais pagalvoju ir tai, kad visai smagu būtų turėti savo nuosavą „Cozzzy“ parduotuvėlę ar butikėli, kurio lentynose išsirikiuotų visų spalvų meškiai.“ – jaukia mintimi pokalbį užbaigė Skaistė.

Ankstesnis pokalbio su Skaiste įrašas:

https://www.lietuvoskurejai.lt/prisiminimu-meskinai-cozzzy-ir-ju-kurejos-misija-dalintis-gerumu-bei-skatinti-socialine-atsakomybe/

„Cozzzy“ meškius rasite internetinėje parduotuvėje: https://cozzzy.eu

Facebook: https://www.facebook.com/cozzzystudio/

Instagram: https://www.instagram.com/cozzzystudio/