„Draugas, lydėsiantis per gyvenimo kelionę“, – taip savo kuriamus „Cozzzy“ meškinus pristato Skaistė Paulauskienė. Tradicijas vertinanti moteris, kurios garderobe rastume net jos prosenelės kadaise nešiotą šilkinį sijoną, įsitikinusi, kad žaislas vaikui yra kur kas daugiau nei žaidimų priemonė. Ji pastebi, kad daugėja manančių panašiai ir mažyliams dovanojančių ne masinės gamybos, o suasmenintus, kokybiškus, ilgaamžius rankų darbo žaislus.

Daugelis nustemba sužinoję, kad kruopščiai pasiūti, dailūs „Cozzzy“ meškinai gimsta žmogaus, susiejusio savo gyvenimą ne su menais, amatais, o su skaičiais, rankose. S. Paulauskienė – vienos įmonės finansinių ataskaitų ir analizės departamento vadovė.

Norėjau kurti tokius daiktus, kurie būtų ilgaamžiai, teiktų džiaugsmą, jaukumą. Taip šalia lėlių atsirado interjeriniai meškučiai ir jų draugai.

Moters kelias į kūrybinį verslą prasidėjo prieš beveik septynerius metus visai neplanuotai. Mamai penkiasdešimtojo jubiliejaus proga Skaistė nusprendė sukurti interjerinę lėlę, skirtą jos dirbtuvei papuošti. To karto užteko, kad įsisuktų kūrybinė karuselė.

„Norėjau kurti tokius daiktus, kurie būtų ilgaamžiai, teiktų džiaugsmą, jaukumą. Taip šalia lėlių atsirado interjeriniai meškučiai ir jų draugai. Vėliau, gimus dukrai, panorau jai padovanoti draugą, kuris ją lydėtų visą gyvenimą. Kad jis būtų lengvai randamas ir sunkiai pametamas, pagaminau jį gerokai didesnį. Tuo metu dukra buvo mano pagrindinė žaislų kokybės ekspertė, tad jų išvaizda keitėsi beveik su kiekvienu meškiu. Dar ir dabar atrandu, ką būtų galima patobulinti ar pakeisti“, – šiandien puikiai atpažįstamų „Cozzzy“ meškinų atsiradimo istoriją pasakoja pašnekovė.

Verslas, Skaistės teigimu, gimė natūraliai – iš noro toliau kurti tai, kas artima pačiai, ir dalytis su kitais jaukumu, švelnumu, kokybe, ilgaamžiškumu. Taip vienas po kito atsirado užsakymai. Pirmiausia – iš draugų, vėliau iš lūpų į lūpas pasklidusi žinutė atvedė ir daugiau klientų. Šiandien „Cozzzy“ gaminiai namus suranda ne tik visoje Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Ne paslaptis, smulkusis verslas reikalauja daug asmeninių pastangų, noro mokytis. „Kuriant verslą tenka išmokti visko: nuo to, kaip atsirinkti kokybiškas žaliavas, gamybos būdų iki visų socialinių tinklų subtilybių bei rinkodaros. O ką jau kalbėti apie finansų tvarkymą. Nors pati dirbu finansų srityje, bet apie smulkųjį, individualų verslą žinojau ne viską“, – atvirauja pašnekovė.

Nors į savo veiklą Skaistė žvelgia ne kaip į darbą, o kaip į pomėgį, daug investuoja į naujas žinias, įgūdžius. Tai įvairūs žaislų, kitų rankdarbių kūrimo mokymai pas užsienio – nuo Latvijos iki Nyderlandų – meistrus, seminarai, dirbtuvės… „Po kiekvienų dirbtuvių grįžtu su begale idėjų, išmoktų naujų technikų ir tai pritaikau siūdama meškius. Dar nemažai idėjų laukia savo eilės“, – džiaugiasi tobulėti nesustojanti kūrėja.

„Noriu, kad kartu su „Cozzzy“ mes visi kurtume dovanas, turinčias daugiau prasmės ir galimybių pakeisti pasaulį. Kad dovanojamas meškiukas taptų pokyčių katalizatoriumi“

S. Paulauskienė nesistengia plėsti „Cozzzy“ asortimento, kurį dabar sudaro meškinai ir mediniai kramtukai. Jai svarbiau sutelkti dėmesį į kokybę, mėgautis kūrybiniu procesu nuo pradžios iki pabaigos. Nors meškinai yra vieno modelio, tačiau siuvami vis iš kitų audinių ar su įvairiomis pakeistomis detalėmis. Dažnai tenka gaminti ir suasmenintus žaislus – su inicialais ar išsiuvinėtu vardu. Kiekvienam meškinui ir inicialams kūrėja ieško vis kitokio rašto.

Naują žaislą į jį „įsimeškinusios“ šeimos namus Skaistė palydi su geriausiais linkėjimais ir meile. Kurdama ji galvoja ne tik apie mažylius, kuriems jos gaminiai taps prasminga, ilgaamže dovana, bet ir apie tuos, kuriems likimas ne toks dosnus. Dalį pajamų, gautų už parduotus savo rankų darbo meškinus, sukaupusi solidesnę sumą, ji skirs vaikų paramos fondui. „Noriu, kad kartu su „Cozzzy“ mes visi kurtume dovanas, turinčias daugiau prasmės ir galimybių pakeisti pasaulį. Kad dovanojamas meškiukas taptų pokyčių katalizatoriumi“, – sako Skaistė, mananti, kad žaislas turėtų būti gerai apsvarstytas, o ne impulsyvus pirkinys. Mat vaikas turėtų būti nuo mažens mokomas vertinti tai, ką turi, o ne paskęsti daiktų jūroje.

Moteris nepraleidžia galimybės prisidėti ir prie kitų vaikams paremti skirtų socialinių projektų. Kiekvieną rudenį mezga kojines bei kepurytes ankstukams, o kalėdiniu laikotarpiu ne kartą prisidėjo prie gražios iniciatyvos „Meškiukas ligoniukui“ bei „Vaikų svajonių“ akcijos.

Daugiau kūrėjos darbų – www.cozzzy.eu