Vaikiškų galvos aksesuarų gamyba – kaunietės kūrėjos Eglės Prikockienės kasdienybė, prasidėjusi nuo paprasčiausio bandymo sukurti romantiškus, stilingus galvos aksesuarus dukrai Elzei. Šiandien, atsidavimo savo darbui ir nuoseklumo dėka, Eglė su pasididžiavimu skaičiuoja jau šeštus prekinio ženklo „Boho Bow“ gyvavimo metus. Per šį laiką aksesuarų kūrėja skaičiuoja pardavusi ir po tolimiausias pasaulio šalis išsiuntinėjusi apie 50 000 vnt. segtukų. Daugiau apie prekinio ženklo plėtrą, kaip sekasi kurti bei kokios tendencijos ir svajonės lydi stebinant mažuosius ir vyresnius savo rankdarbiais, kalbamės su Egle.
Noras puošti dukrą ir artimųjų palaikymas tapo pamatu kūrybai

„Kūrybinę veiklą pradėjau dar 2015 m., kai tapau mama. Savo mažąją Elzę norėjau puošti nuo pat pirmų dienų, tačiau man visada patiko švelni pastelė, laikui nepavaldus stilius, natūralūs audiniai, taigi ėmiau ieškoti derančių, kokybiškų, patogių vaiko galvelei papuošalų ir aksesuarų. Vis dėlto, tokių aprangos detalių, kokias turėjau vizijoje, surasti nebuvo paprasta.

Todėl vieną dieną pati pabandžiau sukurti galvos papuošalą dukrytei.“,- pirmuosius žingsnius kuriant galvos aksesuarus prisiminė Eglė. Moteris atvira – papuošusi dukrą savo kūrybos galvos papuošalu, ji iškart sulaukė artimųjų palaikymo ir signalų, kurie veikliai moteriai leido pajusti, jog tai gali būti kažko naujo pradžia. Taip netrukus atsirado „Boho Bow“ bei pirmoji kūrėjos kolekcija vaikams.

Rankdarbiuose telpa natūralumas, neribota laisvė, smalsumas ir drąsa

„Pasinerdama į naują kūrybinę sritį norėjau išsaugoti natūralumo jausmą, kuris yra kiekvienoje iš mūsų.“- teigia kūrėja. Taigi, „Boho Bow“ dirbtuvėse iš natūralių medžiagų sukurti plaukų segtukai, gumelės ir galvajuostės yra žemiškų gamtos atspalvių. Aksesuarai yra pagaminti su begaline meile ir atsidavimu.

„Pasinerdama į naują kūrybinę sritį norėjau išsaugoti natūralumo jausmą, kuris yra kiekvienoje iš mūsų.“

„Kiekvieną detalę pati parenku, sujungiu, pritvirtinu, o medžiagas kruopščiai atsirenku iš profesionalių gamintojų. Visi „Boho Bow“ aksesuarai leidžia patogiai susirišti tiek trumpaplaukėms, tiek ilgakasėms, saugo plauko struktūrą bei yra lengvai naudojami. Šie plaukų papuošalai pabrėžia itin sparčiai pasaulyje populiarėjantį boho stilių ir kiekvienos mergaitės išskirtinumą, o tuo pačiu nevaržo mažųjų asmenybių laisvės pojūčio.“- atkreipia dėmesį Eglė.

Pasak kūrėjos, su tokiu požiūriu tiesiogiai susijęs ir prekinio ženklo pavadinimas, kuris įkūnija svarbiausias prekinio ženklo vertybes ir aksesuarais norimus sukelti pojūčius. „BOHO man asocijuojasi su neribota laisve, smalsumu ir drąsa. Kiekviena mergaitė ir mergina yra laisva rinktis dalykus, kurie atskleidžia jos individualumą, atspindi jos vidinę savijautą. Tą natūralią būseną man norėjosi dar labiau išryškinti ir sustiprinti.

Taigi, taip atsirado BOW linija – plaukų aksesuarai mergaitėms. Jie simbolizuoja laisvę, begalinį lengvumą ir pabrėžia kiekvienos mergaitės unikalų grožį.“,- savo kūrybos pagrindu dalinasi kūrėja.

Galvos aksesuarai keliaujantys nuo Lietuvos iki Australijos

Eglė teigia, kad šiuo metu visus aksesuarus iš bet kurios pasaulio šalies galima tiesiogiai įsigyti per Etsy platformą : „Tai jau užsienio pirkėjų pamilta ir puikiai žinoma platforma rankų darbo gaminiams. Be to, tai puiki alternatyva, kai dar neturi savo elektroninės parduotuvės, tačiau jau norisi savo prekes pristatyti užsienio pirkėjams. Nuo pandemijos pradžios daugiausiai dėmesio skiriu internetiniams pardavimams, socialiniams tinklams, tiesioginiam bendravimui su klientais.“

Moteris taip pat pažymi, kad gausus gerbėjų ratas iš Lietuvos dažniausiai perka susisiekę per Facebook ir Instagram socialinius tinklus. Nuoseklumas, aukšta kokybinė kartelė, aiškios vertybė bei sugrįžtančių klientų pasitikėjimas lemia ir tai, kad „Boho Bow“ aksesuarais nori prekiauti vis daugiau užsienio fizinių parduotuvių – butikų. Jų savininkai romantiškais Eglės galvos aksesuarais nustebina pirkėjus ne tik fiziniuose taškuose, bet ir prekiaudami stilingose el. parduotuvėse.

„BOHO asocijuojasi su neribota laisve, smalsumu ir drąsa. Kiekviena mergaitė ir mergina yra laisva rinktis dalykus, kurie atskleidžia jos individualumą, atspindi jos vidinę savijautą.“

Taigi, tiek Lietuvoje, tiek užsienyje sėkmingai rankų darbo vaikiškus galvos aksesuarus pardavinėjanti kūrėja teigia, jog susidomėjusių, susižavėjusių ir pasiruošusių papuošti mažuosius ar net patiems pasipuošti patraukliais galvos aksesuarais – apstu.

Eglė neslėpė, kad užsakymų sulaukia ne tik Lietuvoje ar kaimyninėse Baltijos šalyse, tačiau ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, Vokietijoje, Jungtinėje Karalystėje. Kūrėjos rankdarbiai pasiekia net Australiją bei Singapūrą. Vis dėlto kiekvienoje svečioje šalyje stiliaus ir spalvų tendencijos skiriasi.

„Esu pastebėjusi, kad Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kanadoje ar Australijoje tarp pirkėjų populiarūs pastelinių, nude spalvų aksesuarai, derantys prie šiai dienai itin madingo, švaraus Skandinaviško stiliaus. Europoje, pavyzdžiui, Ispanijoje ar Vokietijoje daugiau vyrauja ryškesnės spalvos. Pirkėjai domisi tamsiai mėlynos ar tamsiai žalios spalvos aksesuarais. Tai galima nuspėti atsižvelgiant į mokyklinį sezoną, kai aksesuarai derinami prie uniformos.

Žinoma, rožiniai atspalviai yra populiarūs visur. Ši spalva neturi sezoniškumo, lokacijos skirtumų, ją mėgsta visos mergaitės ir jų mamos. Taip pat rožinė spalva lengvai derinama, ypač su šviesiai pilkais, natūraliais spalvinės gamos akcentais.“,- pasakoja kūrėja.

Galvoje nuolat sukasi naujos kūrybinės idėjos

Eglė neslepia, kad kiekvienais metais pirkėjus džiugina vis naujais produktais. „Kai tik pradėjau veiklą, sukūriau galvajuostes, segtukus, o kai pamačiau, kad dukra paaugo ir nebuvo kur dėti segtukų, gimė kitas produktas – segtukai laikikliai. Kiek vėliau atsirado ir kiti produktai – vaikų kambario dekoracijos. Tai – macrame plunksnos iš medvilnės, macrame vaivorykštės, vaikų kambario sienų dekoracijos.“- produkcijos evoliuciją ir įvairovę trumpai pristato Eglė.

Kūrėjos teigimu, jos galvoje nuolat sukasi vis naujos idėjos. Taigi, dar šiais metais ji sugalvojo sukurti subtilias linines ir aksomines dėžutes plaukų ar kitiems aksesuarams laikyti: „Tai gali būti puiki krikštynų, palankynų dovana.

Taip pat tai gali būti prisiminimų dėžutė, kurioje galima laikyti atspausdintas nuotraukas. Kūrėja šypsosi ir pati su nekantrumu nori pamatyti, ką duos kiti metai. Tačiau patikina, jog nuolat neslopstančios idėjos, besisukančios galvoje, tikrai atneš naujienų, kurios bus paleistos į platųjį pasaulį.

Linkime Eglei neblėstančio kūrybiškumo, o norintiems iš arčiau pamatyti „Boho Bow“ produkciją, kviečiame pasisvečiuoti prekinio ženklo socialiniuose tinkluose:

Facebook: https://www.facebook.com/bohobow/
Instagram: https://www.instagram.com/bohobowaccessories/
Etsy: https://www.etsy.com/shop/BohoBowAccessories
Pinterest – https://www.etsy.com/shop/BohoBowAccessories