Minint Tarptautinę moters dieną ir praėjus metams nuo pirmosios pandemijos bangos Lietuvoje, Mornin miego drabužių kūrėja Aistė Pamparienė kartu su menininke-siuvinėtoja Gintautė Riabovaitė pristatė kūrinį iš anonimiškų moterų pasakojimų apie karantino metu aplankiusius kūno pokyčius. Moterys atvirai dalinosi, jog atsisakė dekoratyvinės kosmetikos, pamiršo liemenėlę ar pradėjo medituoti. Pasidalintas mintis ir kūno šventę simbolizuojančius konfeti G. Riabovaite, naudodama siūlus ir adatą, perkėlė ant Mornin naktinių klosčių.

„Mano kūnas švenčia“ projektu siekėme atkreipti visų moterų dėmesį į pandemijos atneštą kūno laisvę. Norime pakviesti moteris išsaugoti teigiamus pokyčius net ir pasibaigus karantinui. Kai kurių dalykų atsisakius arba juos atliekant tik skatinant nuoširdaus noro, o ne aplinkos spaudimo, atsirado kūno laisvė, pagarba savo linijoms, poreikis dėvėti nevaržančius drabužius bei daugiau laiko skirti sau – kokybiškam poilsiui ar net saviugdai“, – atvirai dalinasi mintimis tvarių moteriškų miego drabužių kūrėja.

Projekto iniciatorės neslepia, jog ši tema joms pačioms yra artima. „Nuolat stengiuosi susitaikyti su savo kūnu. Siuvinėdama kitų moterų mintis, jaučiau tuose žodžiuose sinergiją, rodos, kiekvieną galėjau dalinai pritaikyti ir sau, o tai reiškia, kad mes, moterys, esame labiau panašios nei skirtingos“, – pasakoja išsiuvinėto kūrinio autorė, save atradusi dar pirmojo karantino metu.

Projekto kūrinyje galima išvysti moterų atvirus pasisakymus: nuo liemenėlės, kosmetikos, kvepalų atsisakymo iki dienos ritualų sukūrimo, knygų skaitymo ir meditacijos. Moterys taip pat dalinosi, kaip susitaikė su savo kūnu: pamilo linijas, atvaizdą veidrodyje, nustojo sportuoti per prievartą. Dalis moterų teigė, jog pradėjo daugiau miegoti, vaikščioti, išmoko lėtai valgyti ir atrado būdų, kaip paleisti neigiamas mintis. Kitos papasakojo apie itin jautrius pokyčius, tokius kaip kontraceptikų atsisakymas, ženkliai mažesnis svaigalų vartojimas ir kt. „Moterų mintis puošia šalia išsiuvinėti konfeti, simbolizuojantys kūno šventę, nes tai, kuo dalinosi moterys, geriau apibūdinti ir negalėtume“, – teigia A. Pamaprienė.

„Apibendrinant mums atsiųstus pasakojimus, labai nustebino fiziologinio ir dvasinio kūno pusiausvyra: moterys harmoningai susitaikė tiek su savo išore, tiek su vidumi. Siuvinėdama konfeti šalia norėjau atskleisti besiveržiantį moters grožį iš vidaus. Kadangi drobė, ant kurios perkėliau šias mintis, yra miego drabužiai, taip pat norėjau perteikti, kad mūsų kūnas miegant irgi švenčia. Atsistato organizmas, o pats kūnas miego metu yra natūraliausioje būsenoje – nesijaudiname dėl nutįsusios seilės ar neįtraukto pilvo“, – pasakoja G. Riabovaitė.

Kūrėjos supratusios, jog palietė jautrią ir aktualią temą, nusprendė tęsti projektą ir pakvietė moteris neatsisakyti pandemijos metu aplankiusios kūno laisvės bei įsigyti Mornin elektroninėje parduotuvėje riboto kiekio miego drabužių su rankomis išsiuvinėtu užrašu „Mano kūnas švenčia“. Dalis gautų lėšų bus paaukota Pagalbos moterims linijai. „Tikime, kad tai nuoširdus moterų bendrystei ir vienybei dedikuotas gestas“, – teigia A. Pamparienė.