Kiekvienos mamos siekis vaiko pirmuosius gyvenimo metus apsupti jaukumu, estetika bei sukurti šiluma alsuojančią atmosferą be pompastikos ir greitosios mados atgarsių. Tuo nuoširdžiai tiki „5RPkids“ – rankų darbo rūbų ir aksesuarų bei žaislų vaikams prekių ženklo įkūrėja Renata Pivoriūnienė. Neseniai visuomenei savo misiją „sugrąžinti sentimentus į vaikystę“ paskelbusi kūrėja sutiko papasakoti apie šios žinutės ištakas, šeimos vertybėmis persismelkusio verslo augimą bei mieliausius širdžiai atradimus. 

Prekių ženkle – jaukus nostalgijos jausmas ir mažųjų džiaugsmas

„Sentimentai man ypač svarbūs, matyt, pirmiausia todėl, kad pati esu sentimentali. Nieko čia jau nepakeisi – yra kaip yra. O jeigu rimtai, toli ieškoti nereikia – pirmiausia viskas ateina iš manęs pačios, o man svarbu laikui nepavaldūs dalykai“, – sako Renata.

Kūrėja teigia, kad pradėjo kurti ir auginti vaikiškų prekių ženklą dėl savo geriausių vaikystės patirčių, kurioje didelę reikšmę turėjo mamos rūpestis, išskirtinis meilės ir laimės jausmas.

„Prisimenu, kai mama sukurdavo man kažką unikalaus ir išskirtinio. Tai, ką ji man pasiūdavo ar numegzdavo savo rankomis – neturėdavo niekas. Jaučiausi ypatinga, mylima ir laiminga.“

„Prisimenu, kai mama sukurdavo man kažką unikalaus ir išskirtinio. Tai, ką ji man pasiūdavo ar numegzdavo savo rankomis – neturėdavo niekas. Jaučiausi ypatinga, mylima ir laiminga. Su nostalgija prisimenu visus tuos drabužius. Jie niekada neatstos pirktų parduotuvėje ir masiškai pagamintų fabrike. Juk kiekviena detalė sukirpta ir išglostyta rankomis, pripildyta pačios geriausios energijos. Visa tai pagaminta su meile ir iš širdies“, – jaukiais atsiminimais dalijasi Renata.

Pasak pašnekovės, ji tas pačias emocijas norėjo padovanoti ir savo dukrytėms, kad jos turėtų panašių vaizdinių iš vaikystės ir per iš kartos į kartą perduodamą jausmą susijungtų giminės tradicijas.

Renata pabrėžia, kad simbolinės, gyvenimo tarpsnius įprasminančios gyvenimo detalės yra neišblėstantis prisiminimas, sugrąžinantis į pirmuosius gyvenimo metus.

Tiesa ta, kad ne kiekviena mama ar močiutė moka siūti ir siuvinėti, tačiau taip pat trokšta savo vaiko arba anūko vaikystę pripildyti mados vėjams nepavaldžios estetikos. Renata pabrėžia, kad simbolinės, gyvenimo tarpsnius įprasminančios gyvenimo detalės yra neišblėstantis įrodymas, sugrąžinantis į pirmuosius gyvenimo metus. Nuotraukos, išsaugoti vaikystės simboliai apjuosia visus artimųjų vaikui perduotus linkėjimus bei leidžia tuos patyrimus neštis paskui save visais amžiaus tarpsniais.

„Aš supratau, kad galiu kitoms mamoms ir močiutėms padėti padovanoti tą patį jausmą jų brangiems vaikams ir anūkams. Aš galiu savo kūriniais padėti pripildyti jų vaikystę šiluma, jaukumu ir sentimentaliais prisiminimais“, – teigia kūrėja.

Renata kiekvieną daiktą kuria iš širdies – įdeda ypač daug meilės ir rankų darbo. Renatos galvoje visada sukasi viltis, kad drabužį ar žaislą gavęs vaikas šypsosis, suksis ratu ar net šokinės iš džiaugsmo. 

„Jei šias mano mintis dabar skaito „5RPkids“ pirkėjai, man gera žinoti, kad JŪS su vaiku išgyvenate visas tas nuostabias emocijas ir tikrai tikiu, kad jį lydės tik saldūs, gražūs ir spalvoti pirmųjų gyvenimo metų vaizdiniai.“

„Jūs net neįsivaizduojat, kiek man daug reiškia, kai gaunu laiškus, gražius atsiliepimus, kad kūrinys patiko ir koks vaikas yra laimingas. Kiekvieną kartą susijaudinu gavusi tokią žinutę: „ <…> pasimatavusi krykštavo, kad suknelė puikiai sukasi! Skambino seneliams per „Viber“ pademonstruoti!” Po tokių žinučių aš dar kartą įsitikinu, kad žmonės jaučia tai, kiek sudedu dėmesio į kiekvieną daiktą, kol jį pagaminu, išglostau, paruošiu kelionei.  Jei šias mano mintis dabar skaito „5RPkids“ pirkėjai, man gera žinoti, kad JŪS su vaiku išgyvenate visas tas nuostabias emocijas ir tikrai tikiu, kad jį lydės tik saldūs, gražūs ir spalvoti pirmųjų gyvenimo metų vaizdiniai“, – kreipiasi į skaitytojus kūrėja.

Renata džiūgauja, kad kūrybos ir rūpesčio dalijimas yra magiškas ir nuostabus procesas. Ji sako, kad tik dėl viso to verta kurti, judėti į priekį ir niekada nesustoti dovanojant gražiausius vaikystės prisiminimus.

Su mada kovoti nereikia

Renata sako, kad visada bus ir buvo tų, kurie vaikosi madų, tačiau ji neslepia savo pozicijos – su tuo kovoti nereikia. Kiekvienas visada renkasi tai, kas jam arčiau širdies, o sentimentali „5RPkids“ misija visa tai padeda įgyvendinti paprasčiau.

„Mano misija – parodyti, kad savo vaiko vaikystę galime apsupti jaukumu, estetišku grožiu, sukurti lengvumo sklidiną atmosferą be pompastikos ir paskutinio mados klyksmo derinių. Dažnai sakoma, kad net ir iš to, kas vienu ar kitu periodu yra „ant bangos“, reikia mokėti atsirinkti, kas tinkama tau. To mokau ir savo dukras, todėl džiaugiuosi matydama jau susiformavusią jų tvirtą nuomonę tam tikrais klausimais“, – teigia kūrėja.

Madą visada pranoksta autentiškumas.

Todėl gaminiuose ypač svarbu patogumas, grožis slypintis paprastume bei emocijos, laikas kartu, atradimai ir giliai į atmintį įsirėžiančių akimirkų išgyvenimas čia ir dabar.

Štai vos prieš keletą dienų, dukrytė mokykloje buvo su viena iš mano kurtų suknelių, o grįžusi pasakojo, kad ją pamačiusios draugės sakė: “Tu atrodai taip gražiai su šia suknele – kaip maža mergaitė iš praeities – kaip iš tų senų filmų”. Tai tik įrodo, jog šiuolaikiniams vaikams taip pat yra gražu ir tai, kas nepavaldu laikui ir nėra tik “paskutinis mados klyksmas”. Tai džiugina!

Brangiausias ir svarbiausias – ypatingas šeimos palaikymas

„Jaučiu labai didelį šeimos palaikymą“, – sako Renata.

Pasak jos, be šeimos palaikymo ji nebūtų ten, kur yra dabar. Kūrėja su artimaisiais tariasi, daro fotosesijas, važiuoja į audinių paieškas. Kartais net pasivaikščiojimai yra gudriai derinami su planu išsiųsti siuntas. Nors, kaip ji pati sako, pasitaiko visko.

„Tai normalu ir suprantama. Juk audinių parduotuvėje tik aš jaučiuosi kaip vaikas saldainių karalystėje ir šeima turi teisę man priminti, jog praradau laiko nuovoką. Dukros visada nuoširdžiai džiaugiasi galėdamos pasigirti, jog mama joms kažką pasiuvo, tačiau ne visada jos būna nusiteikusios pasimatuoti ar eiti pasifotografuoti“, – juokdamasi teigia kūrėja.

Fotosesijose, kurioms Renata skiria labai daug dėmesio, dažnai įamžinami ne tik išpuoselėtos suknelės, vaikiški žaislai, mergaičių aksesuarai, bet puikiai praleidžiamas laikas kartu su šeima. Jų rezultatas – šeimos akimirkų albumas.

Suknelė „Happy Me“ – akimirka iš mamos ir dukros laiko drauge

„Pamenu, kai į vieną fotosesiją su dukra, pasipuošusia naujaja „Happy me“ suknele, ėjome tik dviese. Nors iš pradžių ją reikėjo įkalbėti, bet po visko abi pripažinome, kad puikiai praleidome laiką ir grįžome ne tik su lauko gėlių puokšte, bet ir kupinos gražių įspūdžių, pakylios nuotaikos. Tai yra tarsi ir mūsų tarpusavio ryšio stiprinimas. Labai vertinų jų visų pagalbą ir palaikymą!“ – šeimos dalyvavimo prekių ženklo kūrime detalėmis dalijasi kūrėja.

Kūrybinis kelias it vanduo upėje – nestovi vietoje

Ieškoti, atrasti, mokytis, tobulėti, augti, nebijoti iššūkių, neprisirišti ir keistis – visa tai yra raktiniai „5RPkids“ veiklos burtažodžiai. Juos galima laikyti reikšmingais suvokimais prekinio ženklo brandos kelyje.

Tuo remdamasi, Renata kasdien stato ir augina prekinį ženklą, kurio kūrybinis kelias yra gausus įvairiausių patyrimų. Visgi ji sako, kad visi, išskyrus šeimą, dažnai mato tik labai mažą dalelę viso proceso.

“Daug nematomų dedamųjų, kurie pareikalauja begalės darbo valandų, lieka užkulisiuose. Tikrai ne viskas yra taip gražu ir romantiška, kaip gali pasirodyti peržvelgus „5RPkids“ įrašus. Manau, kad kai kurie techniniai verslo užkulisiai, mano kūrybinį kelią sekantiems žmonėms, nebūtų įdomūs – tad socialiniuose tinkluose man maloniau skleisti pozityvumą ir džiaugsmą“, – atvirauja kūrėja.

Renata sako, kad jos kūrybinį kelią galima sugretinti su pasakymu “vanduo upėje neužsistovi”. Svarbiausia – judėti į priekį ir tai yra geriausias suvokimas.

„Tokį judėjimą šiuo momentu įprasmina rudens sezonui atsiradusios naujienos. Žengiau žingsnį ir savo kūrybą papildžiau medvilnės (muslino) kūriniais. Vertinimo ir patikrinimo poskyris buvo praeitas puikiai, o jame juk dirba tvirtą savo nuomonę turinčios mano dukros (juokiasi – aut. past.). Šis audinys atitiko aukštus audiniams keliamus kriterijus, nes yra natūralus, kvėpuojantis, sugeriantis drėgmę, malonus prie kūno. Jis buvo pamiltas ne mažiau nei linas. Su juo gimė ir nauji drabužių modeliai, į kuriuos žvelgiant galima nusikelti net į savo, savo tėvų ar senelių vaikystę“, – naujienomis dalijasi pašnekovė.

Raktas nuo monotonijos – kūryba ir auginamas asortimentas

Prekinis ženklas „5RPkids“ nuolat auga, o jo asortimentas vis keičiasi, pasipildo naujais kūriniais. 

„Man patinka kurti, tačiau sukūrus kažką, negalėčiau to paties gaminti masiškai, 100 kartų iš eilės. Tai – ne man ir aš tai puikiai žinau. Platesnis asortimentas man leidžia neužsibūti monotonijoje.“, – kūrybinio proceso detalėmis dalijasi pašnekovė.

Pasak Renatos, vieni kūriniai bus kartojami šiek tiek pakeičiant tik audinį ir detalę, o kiti suradę naujus namus – naujai nebegims.

Visgi nebegaminamus kūrinius keis nauji ir anot Renatos, asortimentas bus vis pildomas.

„Visa tai – natūralus, besikeičiantis procesas, kuris yra būtinas. Kaip ir visur gyvenime, taip ir kūryboje – vyrauja natūrali atranka.“, – sako kūrėja.

Tie, kurie nebebus gaminami lieka gražiais kūrybiniais prisiminimais, o juos įsigijusiems tampa dar ypatingesni, nepakartojami ir dėl to tikrai neliūdna.

Štai gavus vienos mamos žinutę su nuotrauka, kad šiuo metu mergaitė serga ir guli lovelėje, apsikabinusi mano kurtą kiškį, suprantu ir pažadu, jog 5RPkids kūrybinis kelias, prasidėjęs nuo žaislų, jų neišsižadės ir klientų mylimiausieji išliks. 

5RPkids“ – už natūralumą ir tikrumą

„Aš vertinu natūralumą, tikrumą ir nuoširdumą: tiek gyvenime, tiek bendravime, tiek kūryboje. Man smagu su klientu užmegzti ryšį ir svarbu kurti iš natūralių audinių, nes pati juos myliu bei  vertinu“, – teigia Renata.

Kai kūrėja dėlioja gaminių visumą, ji visada tai daro iš širdies ir pagalvoja apie mielas, sentimentalias detales, nesvarbu, tai būtų rankomis išsiuvinėta šypsena, vaiko vardo raidė ar nėrinių juostelės akcentas, kuris nukelia atgal į praeitį, kai nėrinius apykaklėms nerdavo mamos, senelės. 

„Siekiu kurti tai, kas būtų mylima ir neišeitų iš mados, kas tiktų broliui, sesei arba nugultų į prisiminimų dėžutę. Trumpai tariant, mano gyvenimo tikslas – kurti grožį ir juo džiuginti kitus“, – šypsodamasi sako Renata.

„5RPkids“ Facebook: https://www.facebook.com/5RPkids
„5RPkids“ Instagram: https://www.instagram.com/5rpkids/ „5RPkids“ ETSY parduotuvė: https://www.etsy.com/shop/5RPkids