Molio gabalėlis rankose panevėžiečiams keramikams Ingai ir Viktorui Pociuliams – ne tik paprastas kūrybos įrankis. Tai – dalis svajonės, meditacijos ir saviraiškos, į gyvenimą atnešusios gausybę nuostabių patirčių. Jas visas vainikuoja kūrėjų išpuoselėtas keramikos darbų prekinis ženklas „Ceramicat“. Pastarajam gruodžio mėnesį sukaks net 5 metai. Taigi, šia ypatinga proga pokalbiui pakvietėme Ingą ir Viktorą, kurie sutiko pasidalinti per penkmetį užderėjusiais kūrybos pasiekimais, suvokimais bei džiaugsmais.
Meilė keramikai užgimė nuo pirmo prisilietimo

Inga ir Viktoras poreikį savirealizacijai pajuto gimus antrajam sūnui. Tačiau svarbiausia tai, kad poreikis buvo labai greitai patenkintas. Ingos vidinė ambicija ir vos vienas pokalbis su broliene atvedė ją prie kasdienybę pakeitusio pasirinkimo.

„Gimus antram sūnui, jutau, kad dabar yra tas metas, kai noriu ir galiu skirti daugiau laiko naujai veiklai. Viktoras jau kurį laiką užsiėmė kalvyste su savo tėčiu, o aš vis ieškojau, kuo užsiimti. Paieškos buvo baigtos, kai visai atsitiktinai brolio žmona pasiūlė pabandyti keramiką. Tai buvo meilė iš pirmo karto!“ – lemtingą akimirką prisimena Inga.

Pirmieji „Ceramicat“ keramikos lipdiniai buvo maži angelėliai. Kiekvienas jų, anot kūrėjų, buvo vis kitoks, su savo emocija ir net su savitu charakteriu. Tokia patirtis įtraukė ir vertė nesustoti. Tad molio lipdymą papildė dalyvavimas kursuose, mokymasis pas profesionalus.

„Galiu drąsiai sakyti, jog keramika įnešė daug gražių naujų spalvų ir į mūsų tarpusavio santykį.“

„Visgi didžiausia ir svarbiausia mokykla mums su Viktoru buvo praktika ir patirtos klaidos. Dviese aptardavome, kodėl ta klaida įvyko, kaip ją galime ištaisyti ir kaip galime iš jos pasimokyti. Su Viktoru buvome kartu nuo pat pirmojo mūsų lipdymo. Taigi, galiu drąsiai sakyti, jog keramika įnešė daug gražių naujų spalvų ir į mūsų tarpusavio santykį“, – teigia kūrėja.

Balanso partnerystėje pavyzdys

Ingai ir Viktorui tartis, kas kuo užsiims auginant „Ceramicat“, niekad neteko. Viskas nutiko labai organiškai. Pasak kūrėjos, abiems užteko užsiimti tuo, ką labiausiai kiekvienas mėgo ir kas labiausiai sekasi.

Viena tokių mėgstamų atsakomybių Ingai – lipdymas vienumoje: „Man patinka, kai lieka tik molio gabalėlis ir mano rankos. Tai – nuostabi meditacija. Visada tai darau tik gerai nusiteikusi, galvodama apie žmogų, pas kurį nukeliaus indai. Labai tikiu geros energijos galia, todėl norisi, kad mūsų gaminiai būtų ja pakrauti bei, kad šią energiją klientai galėtų pajusti.“

Kai Inga baigia lipdyti, Viktoras jau išdegtus keramikos gaminius kruopščiai, su didele kantrybe ir atidumu, padengia glazūra. Jis taip pat tvarko medžiagų tiekimo, logistikos reikalus, Ingai palikdamas tik dar vieną jos mėgstamą veiklą – bendravimą su klientais socialinėje erdvėje.

Vis dėlto bendravimą gyvai, pavyzdžiui mugėse, dažnai perima Viktoras – jam patinka gyvas bendravimas, sutiktų žmonių pasakojamos istorijos.

„Žaviuosi šia jo savybe“, – priduria Inga.

Būtent tokios darnios partnerystės priežiūroje prabėgo ir penkeri „Ceramicat“ veiklos metai. Kūrėjams Ingai ir Viktorui tai didelė šventė.

„Kartu kurti, gyventi ir tiesiog būti – mums labai lengva. Mudu susitikome dar mokykloje! Matyt, kartu užauginome ne vien santykius, bet ir vienas kitą.“

„Kartu kurti, gyventi ir tiesiog būti – mums labai lengva. Mudu susitikome dar mokykloje! Matyt, kartu užauginome ne vien santykius, bet ir vienas kitą. Tad ir versle, kaip gyvenime – dažnai nereikia daug kalbėti, kad suprastume vienas kitą. Labai mėgstame kartu susėsti glazūruoti, o tada gimsta tiek daug pokalbių ir naujų idėjų! Kartais, žinoma, gera ir tiesiog patylėti kartu. Svarbiausia, kad net ir užsiimdami mylima veikla kartu, randame laiko ir sau bei savo pomėgiams. Viktoras jau daug metų priklauso šaulių sąjungai, todėl kiek tik turi laiko, jį skiria ten ar kitoms visuomeninėms veikloms. Na, o aš mėgstu keliones. Kartais net ir išėjimas vienai pasivaikščioti tampa gražiausiu laiku sau“, – pasakoja kūrėja.

Veikla iš jausmo – ne iš išskaičiavimo

Nuo pat veiklos pradžios Inga ir Viktoras kūrė iš pajautimo – be didelių strategijų ir skaičiavimų. Jiems svarbiausias dalykas – noras kurti ir dalintis. Štai, kodėl kūrėjus dažnai užlieja džiaugsmas, kai išgirsta, kad jų kūryba palietė ir kitų žmonių širdis.

„Kartais gauname ir tokių žinučių, kuriose žmonės pasakoja, kad jau ilgai svajoja apie mūsų gaminius ir įtraukia juos į gimtadienio ar kalėdinių dovanų sąrašą sau. Tai – labai didelis įvertinimas.“

„Labai džiaugiamės savo socialinių tinklų bendruomene. Mums ypač smagu, kai žmonės rašo, klausia apie indus, apie mūsų kūrybą ir net kartais apie mus pačius. Tas ryšys – ypatingas, suteikiantis bendruomeniškumo jausmą. Kartais gauname ir tokių žinučių, kuriose žmonės pasakoja, kad jau ilgai svajoja apie mūsų gaminius ir įtraukia juos į gimtadienio ar kalėdinių dovanų sąrašą sau. Tai – labai didelis įvertinimas“, – sako Inga.

Populiariausi ir labiausiai klientų pamilti „Ceramicat“ gaminiai yra lėkštės ir puodeliai su įdubimais bei lėkštės su augalo motyvu. Taip pat klientai dažnai domisi dubenimis, tortinėmis ar laikrodžiais su mylimų žmonių figūrėlėmis. Pasak Ingos ir Viktoro, šie gaminiai dažnai tampa gražia ir prasminga dovana – lyg tie, kas sėdi ant keramikos kūrinio, visada yra šalia.

„Mūsų laimei daug nereikia – tik būti reikalingu vienas kitam, aplinkai. Mums svarbu jausti, kad tai, ką darome, yra reikalinga kitiems. Kai visa tai darai su meile ir užsidegimu, sėkmė ateina, todėl galim tik sau palinkėti nepamesti to nuostabaus jausmo“, – pokalbį baigdami taria Inga ir Viktoras.

Aplankykite „Ceramicat“ ir suraskite nepaprastus keramikos dirbinius:

Facebook: https://www.facebook.com/Ceramicat7

Instagram: https://www.instagram.com/ceramicat.lt/

El. parduotuvėje: https://ceramicat.lt/